PDA

View Full Version : سوال: ارسال پیام به کاربرانی که از نرم افزار استفاده میکنن

jmfnima
جمعه 16 دی 1390, 20:15 عصر
با سلام به همه دوستان
سوالم اینه که به چه طریقی میشه اینکار رو کرد :
من میخوام یک پیام رو برای کاربران ارسال کنم اگه کاربران از نرم افزار استفاده میکنن براشون نشون داده بشه و یا اگه از نرم افزار استفاده نمیکنن هر موقع که وارد نرم افزار بشن پیام بهشون نشون داده بشه .

zarrinnegar
جمعه 16 دی 1390, 20:28 عصر
من توی برنامه ام یک جدول پیام دارم و یک جدولی که کد پیام و کد کاربر و فیلد دیده یا ندیده دارم
یک پیام جدید وارد میکنم و کاربرام رو هم انتخاب میکنم بعد send میکنم

توی فرم برنامه ام یک منو دارم که آیکن پیام جدید داره یک TIMER توی برنامه دارم که هر یک دقیقه یکبار میره جدول رو چک میکنه بر اساس پیام و ندیده ها و کاربر وارد شده
بعد میشماره اگه بیشتر از 0 بود یک آیکن سبز رنگ میزارم جای اون آیکن قبلی که مثلا زرده و کاربر متوجه میشه که پیام داره روش کلیک میکنه و لیست پیامها رو میبینه و اونی رو که نحنونده bold نشون میدم وقتی پیام رو خوند اون فیلد دیده یا ندیده رو true میکنم و ...

jmfnima
جمعه 16 دی 1390, 21:33 عصر
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
خب حالا باید چطوری این پیام رو براشون ارسال کنیم؟؟

sara_aryanfar
جمعه 16 دی 1390, 21:40 عصر
اگر منظور شما این هست که بعدا بتونین به کاربران خودتون پیام های دلخواه رو ارسال کنین باید از طریق وب و با استفاده از یک لینک اینکار رو بکنید یعنی برنامه محتویات پیام رو از داخل اون صفحه بخونه اگر پیغام هاتون از قبل مشخص شده نیستند

ali reza mansoori 2
جمعه 16 دی 1390, 21:51 عصر
اون جدولی رو که دوستمون گفت و پیام ها داخل اون ذخیره میشه باید روی سرور آپلود کنی و برنامه ها به اون جدول دسترسی داشته باشن
این فکری بود که من به ذهنم رسید شاید راه های آسون تر و بهتر وجود داشته باشه

zarrinnegar
جمعه 16 دی 1390, 23:00 عصر
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
خب حالا باید چطوری این پیام رو براشون ارسال کنیم؟؟

یکم با تصویر توضیح میدم پیاده سازی اون خوب یکم هم کار میخواد
گفتم که یک جدول میخواد که پیغام ها رو توش قرار میدیم البته با یک فیلد از نوع باینری برای عکس و یک فیلد از نوع باینری برای اتچ کردن فایل ضمیمه

بعد که پیام ایجاد شد کاربران انتخاب میشن و توی جدول دومی قرار میگیرن

کاربر هم وقتی به برنامه وارد میشه میبینه پیام داره
80284

بعد میاد پیام رو میخونه

80285

80286

بعد از خوندنش صفحه اصلیش این شکلی میشه
80287

بعد اگه مجوز داشته باشه پیام بده این صفحه رو باز میکنه

80288

البته این ها رو نزاشتم که بگید خوب فهمیدیم این کارو کردی

نه معمولا ماها ایده برای کار نداریم و اگه داشته باشیم تمیدونیم چه شکلی پیادش کنیم توی کد نویسی زیاد گیر نیستیم
این ها رو گذاشتم که ببینید و نظر بدید برای اصلاح و بهتر کردن کار
شاید از بین شما ها افرادی باشن که خیلی خیلی بهتر کارکردن و من هم میتونم با نظراتشون برنامم رو بهتر کنم

این چیزهایی رو هم که میبینید دقیقا درخواست اون کسی هست که براش نوشتم یعنی تاریخ 3 تکه باشه و ....

jmfnima
یک شنبه 18 دی 1390, 13:18 عصر
با سلام و تشكر از شما دوست عزيز
به خاطر جوابهاتون ممنونم ولي مشكل من اينه كه طريقه ارسال پيام رو نميدونم به چه طريقي بايد انجام بدم .