PDA

View Full Version : حرفه ای: اتصال اکسس به سامانه ارسال پیامک

abdoreza57
جمعه 16 دی 1390, 20:20 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید گرانقدر

همان طور که مطلع هستید نرم افزارهای مختلفی جهت ارسال پیام کوتاه بوسیله مودم یا اینترنت وجود داره من از نحوه کار با این نرم افزارها و یا مهمتر لینک بودن این برنامه با اکسس اطلاع ندارم ولی به نظرم رسید که برای مشتریان خودم در کارگاه پس از آماده شدن کالای درخواستی یا رسیدن موعد چکها و یا .... با ارسال پیامک مشتریان را مطلع کنم

این مهم قطعا طرح یا ایده جدیدی نیست و احتمالا بسیاری از دوستان از چنین امکانی استفاده کرده اند ...

من کویری های مورد نظرم را استخراج و تبدیل به فرم های مورد نظرم کرده ام که بتوانم با فشردن دکمه ای این عملیات را انجام دهم ولی اطلاعی از چند و چون داستان ندارم

1) از لحاظ قیمت وکارایی کدام سامانه را پیشنهاد میکنید چون ظاهرا نوع مودمی قدیمی تر از اینترنتی هست ؟

2) جهت ارسال اس ام اس به نحوی که گفتم خرید خط 14 رقمی و نرم افزار همراه آن الزامی است یا با خود اکسس می توان از طریق اینترنت و یک خط سامانه ای پیام ارسال نمود ؟

3)دوستانی ک تجربه استفاده از چنین ایده ای را دارند خواهش می کنم در مورد اکسپورت اطلاعات به داخل نرم افزار پیامک و یا کلا نحوه استفاده از برنامه و مچ کردن آن با فایل اکسس توضیح دهند

4)بهترین نرم افزار برای این کار را نام ببرید که با اکسس لینک باشد

در جستجوی سایت مطالبی در مورد ارسال پیام وچود داره ولی اینکه بتوان به درستی از یک روش خوب و آنچه مد نظرم بود استفاده کنم چیزی گیرم نیامد

محتاج نظرات و راهنماییهای دوستان خوبم هستم و منتظر جواب میمونم

mhamedm2008
جمعه 16 دی 1390, 23:03 عصر
چه انتظاراتی از اکسس دارینا

mehdi_fiz
شنبه 17 دی 1390, 08:54 صبح
چه انتظاراتی از اکسس دارینا
سلام دوست عزيز
خواستن توانستن است
اين امكان براي اكسس وجود دارد
در سايت جستجو كنيد نمونه هايي براي ارسال اس ام اس وجود دارد
موفق باشيد

abdoreza57
شنبه 17 دی 1390, 16:10 عصر
با سلام

شاید خیلی ها نمیدونند که هسته اولیه بسیاری از برنامه های مدیریت ارسال پیامک اکسس می باشد ولی با گذشت زمان تبدیل به Sql شده است

تا جایی که اطلاعات کسب کرده ام ارسال پیامک با پورت موبایل و pc یعنی همان روشی که تو انجمن بحث شده تفاوت چندانی با استفاده از نرم افزارهای بازار و سخت افزار gsm modem ندارد چرا که در هر دو روش ارسال انبوه ناممکن است و تبلیغات تو سایتها جهت اغفال مشتریان است
در سیستم های مبتنی بر موبایل و یا GSM ( و نه اینترنت ) ارسال به صورت سریال صورت می گیردیعنی تا پایان ارسال یک پیامک ارسال بعدی شروع نمی شود بنابراین ارسال 10 هزار اس ام اس در بهترین ساعات ارسال حدود 20 ساعت طول می کشد ولی در روش ارسال گروهی با اینترنت به دلیل وجود همزمان چند هزار پورت ارسال (بسته به سیستم ارایه کننده سرویس این پورت ها از 3000 تا 10 هزار پورت می باشد) اراسل به طور همزمان چند هزار اس ام اس صورت میگیرد که در شرایط بد (و نه بدترین شرایط) این تعداد اس ام اس حدود 10 دقیقه طول می کشد .

با این اوصاف پیشنهاد من تهیه سیستم کامل و نرم افزاری ارسال ، دریافت و پنل مدیریت پیام های کوتاه برای مراکز بزرگ که دارای تبلیغات وسع و مشتریان انبوهند
مناسب است
و نه برای کارگاه کوچک من ! که قطعا می بایست یکی از دو روش فوق را برگزینم

1 موبایل و اتصال به رایانه
2 مودم و سیم کارت

خوشحال میشم اگه دوستان در مورد این دو مورد راهنمایی کنند

RESMAILY
شنبه 17 دی 1390, 19:55 عصر
به نام خدا
با سلام. اين كار ساده است. منتها از طريق اينترنت. شركت هايي كه خدمات ارسال عرضه مي كنند.dll مربوطه را هم عرضه مي كنند مثلا سايت TSMS

soroush_k12
یک شنبه 18 دی 1390, 09:42 صبح
به نام خدا
با سلام. اين كار ساده است. منتها از طريق اينترنت. شركت هايي كه خدمات ارسال عرضه مي كنند.dll مربوطه را هم عرضه مي كنند مثلا سايت TSMS
با سلام
بله من هم مدتي از http://www.zipsms.ir و اكتيو ايكسش و از طريق اينترنت بدون خط تلفن و موبايل و مودم و سيم كارت استفاده ميكردم البته نه براي ارسال sms انبوه.

RESMAILY
یک شنبه 18 دی 1390, 10:22 صبح
به نام خدا
با سلام. ارسال پیام انبوه هم از طریق همان روش ممکن است و فقط باید خدمات مربوطه را خریداری فرمایید. ظاهرا پیام ها و شماره ها به پایگاه مربوطه ارسال و سپس ارسال می شود. از خودشان بپرسید فوری پاسخ می دهند. قیمت و شرایط اشتراک را.

abdoreza57
یک شنبه 18 دی 1390, 21:43 عصر
سلام

ضمن تشکر Activex ارسال اس ام اس در سایت فوق مربوط به ویژوال بیسیک است و برنامه ارائه شده نیز قابلیت لینک به اکسس را ندارد یا لااقل من بلد نیستم

اساتید گرامی که در زمینه اکتیوکس و dll ید طولانی دارند همچون نبیل عزیز انتظار داشتم تو این مورد راهنمایی کنند مقالات مفیدی که از ایشان سراغ دارم و تبحر در اکسس قاعدتا پیشنهاد خوبی در آستین خواهند داشت

دوستان خواهش می کنم در مورد اتصال برنامه پیام رسان به اکسس و این که از کدام روش استفاده کنم بهتر است ؟
خرید dll یا خود نرم افزار و لینک کردن آن با برنامه ؟

RESMAILY
دوشنبه 19 دی 1390, 07:08 صبح
به نام خدا
با سلام. من از آکتیو اکس مزبور در آککسس استفاه کرده ام. خودش راهنمای کد نویسی هم دارد. در این زمینه تفاوتی بین vb و vba نیست. تا عصر نمونه ای برایتان می کذارم.

royasaz_bam
دوشنبه 19 دی 1390, 08:28 صبح
مشتاق دیدار نمونه

ARData
دوشنبه 19 دی 1390, 12:59 عصر
MsgBox ZipSmS1.SendSMS("000000000", "09357491536", "salam") يعني چي ؟ مگه با مسيج باکس کاري انجام ميشه ؟ به نظر من اين کنترل جنبه سرکاري داره!

soroush_k12
دوشنبه 19 دی 1390, 19:41 عصر
سلام
با كد زير ميتوان sms را ارسال و در مورد وضعيت ارسال شدن آن مطلع شد:

i = ZipSmS7.SendSMS(pin, telnum, msg)

Select Case i
Case -9, 9
s = "عدم ارتباط اينترنت"
Case -3
s = "عدم اعتبار پين كد "
Case -1
s = "عدم وجود گيرنده"
Case -2
s = "اشتباه بودن شماره تلفن"
Case -4
s = "پيامك انگليسي تايپ نشده است "
Case 1
s = "پيامك با موفقيت ارسال شد"
Case -5
s = "پين كد نادرست است"

End Select

MsgBox s

RESMAILY
دوشنبه 19 دی 1390, 20:44 عصر
به نام خدا
با سلام. ضمن تشكر و پوزش از اساتيد نمونه كد طرز استفاده از dll سايت TSMS كه در آكسس قابل استفاده است:
'Public Sub SendSMS_Click(strName As String, strMassage As String)
'
' 'strMassage = " متن پيام"
' 'strTelNumber = "0913#######"
' Set objTsms = New TSMS_Tooba
' objTsms.UserName = "username"
' objTsms.Password = "pasword"
' objTsms.LibKey = DLookup("msmkey", "tblsms") ' "tsms648g46"
' strTelNumber = "cStTel3"
' '"HfqXpLBLbyt+6p7AiVYRKXmZ98PyOWcyC5ruweZIElx86JvD+D hgJgvUjqSGKFcZ"
' 'lngX = objTsms.SendSMS(strTelNumber & ",09370000000", strMassage)
' lngX = objTsms.SendSMS(strTelNumber, strMassage)
' If lngX > 0 Then
' MsgBox "ارسال شد", , Msg_T
' Else
' MsgBox "ارسال نشد", , Msg_T
' End If
'End Sub

تقريبا شبيه آنچيزي كه دوستان ديگر گذاشته اند. اما و اگر هم ندارد. هزينه خريد شماره و اشتراك هم به عهده مشتري است.

abdoreza57
دوشنبه 19 دی 1390, 22:30 عصر
سلام

بابت زحماتی کشیدید ممنون
راهنماییهای خوبی دوستان کردند تو نمونه دوستمون RESMAILY (http://barnamenevis.org/member.php?12210-RESMAILY) سوالی دارم شماره 0937 در ارسال پیام توسط روش فوق چه نقشی داره ؟
مگه ارسال از طریق خط 14 رقمی نیست ؟

ARData
سه شنبه 20 دی 1390, 08:39 صبح
عزيزان من شما وقتي يه فايلي رو معرفي مي کنين براي خيلي ها گنگه ... خواهشن توضيحات لازم رو هم بدين تا نه خودتون مورد استيضاح قرار بگيرين نه ديگران ... همين توضيحات و نمونه هاي دو سه پست آخر رو اگه اولش مي گفتين قضيه اينقدر کش نميومد ... به قول قديميا آب از سر چشمه گله ....

RESMAILY
سه شنبه 20 دی 1390, 11:17 صبح
به نام خدا
با سلام اگر منظور بنده هستم که حق با شماست. چون از دو سه محل، گاهی سری می زنم اینطور می شود. البته دوستان با تجربه تر هم گاهی پاسخ لازم را می دهند و غیره. در مورد این کد، تا اکتیو اکس نباشد نمی توان نمونه کاربردی گذاشت. ناچار اول آدرس دادم. سپس یک کد از میان برنامه مشتری بیرون کشیدم و فکر کردم واضح است که نبود. ناشی گری است دیگر! ببخشید.
به هرحال آن شماره 09370000 تاثیری در فرآیند برنامه ندارد جزیی از پیام ارسال کننده است در کدی که تقدیم شد. سعی می کنم امروز راهنمای سایت مزبوررا از میان فایل هایم پیدا و تقدیم کنم. بدنیست.

RESMAILY
سه شنبه 20 دی 1390, 17:35 عصر
به نام خدا
با سلام اين هم فايل راهنماي tsms

abdoreza57
سه شنبه 20 دی 1390, 21:30 عصر
سلام بابت فایل راهنما ممنونم

من امروز با پشتیبانی این مرکز تماس گرفتم ولی مدعی شدند که تجربه استفاده از این اکتیوکس تو اکسس وجود نداره و مشتریاشون غالبا از دلفی یا ویژوال استفاده می کنند

لذا دوست محترم اگه جنابعالی از این اکتیوکس استفاده نمودید ممنون میشم اگه علاوه بر راهنمای موجود که واقعا لطف کردید مطلب نانوشته یا نکته ضروری که نیاز هست بفرمایید

RESMAILY
چهارشنبه 21 دی 1390, 08:17 صبح
به نام خدا
با سلام. هیچ نکته خاصی وجود ندارد. من یک شماره + یک آکتیو اکس برای مشتری خریداری می نمایم . مسایل فنی آن با vb تفاوتی ندارد. در مورد sms گروهی هم ظاهرا سرویس جداگانه ای وجود دارد . احتمالا به این شکل که پیام و جمع شماره های مورد نیاز طی یک جدول آکسس یا غیره برایشان ارسال و بعد اقدام می شود. این را هم بگویم پیام گروهی برای تعداد زیاد مشتری قابل قبول است و برای ارسال 100 یا 200 پیام نیازی به این کار نیست وبا یک ماجول مناسب می شود با سرعت قابل قبولی پیام ها را ارسال نمود.

naderbahri
دوشنبه 21 مهر 1393, 14:30 عصر
با سلام
دوستان عزیز برای مشاهده روشهای ارسال پیامک توسط اکسس (با و بدون اینترنت ) و همچنین دریافت نرم افزارهای مربوطه به همراه کرک به لینک زیر مراجعه نمائید.
http://digiday.ir/%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3/6-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84.html#7