PDA

View Full Version : حرفه ای: برنامه ارتیاط با مودم GSM و اجرای دستور AT به همراه چند امکانات آماده و منبع آموزش دستورات AT

arash020
شنبه 17 دی 1390, 02:44 صبح
سلام خدمت همه ی دوستان برنامه نویس

----------------------------------------

| اجرای دستورات AT |

| انواع دستورات AT |

| آموزش دستورات AT |

| خواندن SMS با دستورات AT |

----------------------------------------

پروژه ای (چند ماه پیش تصمیم به ساختش داشتم)به دلایلی ناتمام موند .
اما چون حدس زدم که تا هینش هم میتونه مفید برا بعضی دوستان باشه اینجا مطرحش میکنم .
ازتون می خوام که ایراداشو بر من ببخشید و اگه تونستید اهدافش رو کامل کنید تا همه استفاده کنیم .
این برنامه :
بعد از برقراری ارتباط با مودم که دستورات AT رو پشتیبانی میکنه به اصطلاح گپ بزنید

مثلا اگه از گوشیتون به عنوان مودم استفاده میکنید

میتونید همه ی اطلاعات گوشی رو با کد های آماده ای که خودم گذاشتم یا دستورات AT دلخواه یا مخصوص گوشی خودتون برداشت کنید .
من تقریبا کد خوندن SMS رو هم به صورت دستی و (بدون OCX) نوشتم البته تموم نشده هنوز .
وقت کنم تموم میکنم
در ضمن این پروژه یه منبع فوق العاده کامل دستورات AT هستش که میتونید توی پروژه های خودتون ازش استفاده کنید .
امکانات آماده توی تصویر مشخصه :

davood-ahmadi
پنج شنبه 22 دی 1390, 15:32 عصر
با سلام
من یک برنامه نوشتم برای ارسال پیامک ولی در حروف فارسی مشکل دارم من از GSM مودم استفاده می کنم . و نتونستم با unicode بگیرم
می تونی کمکم کنی که چکار کنم؟

arash020
جمعه 23 دی 1390, 03:34 صبح
این ارسال و دریافت پیامک فارسی و موضوعی هستش که دنبالش هستم بدون استفاده از DLL بنویسمش
هنوز موفق نشدم
فعلا هم خوردم به امتحانات
شاید اگه یه روزی حلش کردم اینجا هم بزارم

موفق باشید

mohsenm66
جمعه 23 دی 1390, 10:33 صبح
دوست عزیز من در این زمینه یه کارهایی انجام دادم و یه برنامه ای هم نوشته ام
اگر قابل بدونی در حد توان میتوانم کمکت کنم .

arash020
شنبه 24 دی 1390, 03:28 صبح
سلام آقای محسن
ممنون و متشکر , خیلی لطف دارین.

من توی نوشتن کد خوندن sms های pdu که توسط دستورات at خونده شدن و تبدیل اونها به متن قابل فهم مشکل دارم
تا جایی از کار جلو رفتم
ولی وقتی میرسم به قسمتی از متن pdu که توی انواع sms ها از نظر (ارسال شده یا خوانده و نخوانده و ...) که توی کد pdu باهم یه فرق هایی دارن به مشکل خوردم
و فعلا بیخیال کار شدم
یعنی شما کدی نوشتین که بدون استفاده از برای خوندن dll و فقط با at هر کد pdu رو به متن متناظر ترجمه کنه؟
درضمن
من یه dll خوب دارم که sms میفرسته(انگلیسی)
نمیدونم فارسی رو هم پشتیبانی میکنه یا نه؟
همچنین می خوام بدونم چطور میتونم با این dll به اس ام اس های موجود دسترسی داشته باشم؟؟
میشه فعلا یه نمونه برنامه برای خوندن sms ها مخصوصا نوکیا سری 60 بزارید .
؟

خیلی خیلی ممنون میشم

mohsenm66
سه شنبه 27 دی 1390, 18:13 عصر
من برنامه ام را روی گوشی های سونی اریکسون با سیستم عامل جاوا تست کردم و جواب گرفتم ولی برای سیمبیان سری 60 تست نکردم