PDA

View Full Version : سوال: جمع تکست باکس عدد با تکست باکس تاریخ

expert2219
یک شنبه 18 دی 1390, 22:46 عصر
با سلام خدمت همه اساتید عزیز
من روی فرمم سه تا تکست باکس و یه باتن دارم ، میخوام تو یکیش تاریخ وارد کنم ، تو یکی دیگه عدد و وقتی باتن رو کلیک میکنم جمع این دو تا تکست باکس توی تکست باکس سوم به صورت تاریخ نمایش داده بشه .
مثلا 1390/10/18 +3 بشه 1390/10/21
لازم میدونم بگم فیلد تاریخ text هستش که تاریخ به وسیله برنامه تاریخ شمسی که از همین سایت گرفتم پر میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی گیرم

mj_bayati
یک شنبه 18 دی 1390, 23:02 عصر
باسلام
اگه از ماژول آقای آزادی استفاده میکنید خودش تابع برای کم کردن و اضافه کردن روز به تاریخ داره

تابع افزودن به تاریخ اینه:

AddDay(F_Date, Add)

اول باکس تاریخ و بعد باکس عدد افزوده شده

اگه حل نشد نمونه بذار

expert2219
یک شنبه 18 دی 1390, 23:52 عصر
باسلام
اگه از ماژول آقای آزادی استفاده میکنید خودش تابع برای کم کردن و اضافه کردن روز به تاریخ داره

تابع افزودن به تاریخ اینه:

AddDay(F_Date, Add)

اول باکس تاریخ و بعد باکس عدد افزوده شده

اگه حل نشد نمونه بذار

دوست عزیز با عرض معذرت ، میشه بگی چه جوری نمونه بذارم؟

emami.sie
دوشنبه 19 دی 1390, 08:25 صبح
سلام
كافيه وارد پاسخگويي به اين تاپيك بشيد... بعد روي مديريت ضميمه ها كليك كنيد، يه صفحه جديد باز ميشه كه يه گزينه به نام افزودن فايل داره كه پس از انتخاب فايل كافيه روي گزينه ارسال كليك كنيد...

دوستمون گفتند فرمت تاريخشون تكسته، به همين خاطر من فكر مي كنم ايشون از توابع آقاي ميداني استفاده مي كنند...
نمونه زير رو ببينيد...
يا علي

expert2219
دوشنبه 19 دی 1390, 11:11 صبح
باسلام خدمت همه اساتيد عزيز
در اينجا جا داره از همه اساتيدي كه لطف ميكنن و راهنمايي ميكنن و معلومات خودشونو بدون هيچ چشم داشتي در اختيار ديگران قرار ميدن تشكر كنم
من نتونستم از فايل ضميمه تو برنامم استفاده كنم ولي تو موارد ديگه خيلي بدردم خورد ، ممنونم .
به همين منظور فايل خودم رو براي اصلاح تقديم ميكنم

mj_bayati
دوشنبه 19 دی 1390, 11:38 صبح
سلام
برادر من شما از ماژول آقای آزادی استفاده می کنید :متفکر:

برای استفاده از این ماژول باید فیلدی که تاریخ توش ذخیره میشه از نوع Number باشه و اگه میخواهید بین سال و ماه و روز با اسلش (/) فاصله بیندازید باید از InputMask استفاده کنید.
تاریخ تولید شده در این ماژول شش کاراکتری می باشد، یعنی 13 رو در سال نمایش نمیدهد.
- البته نسخه ای که دست شماست ولی یه بار دیدم یکی این ماژول رو تصحیح کرده بود.
پس اگه میخواهید 13 هم ابتدای سال نمایش بدهید باید InputMask رو به این شکل طراحی کنید: 00/00/00"13"
بعدهم برای جمع عدد با سال باید همون تابعی که گفتم رو استفاده کنید.

به هرحال تمام چیزهایی که گفتم رو در نمونه اعمال کردم :تشویق:

البته به نیاز خودتون میتونید کد رو جای دیگه هم استفاده کنید
موفق باشید

mj_bayati
دوشنبه 19 دی 1390, 11:42 صبح
این هم از نمونه اصلاح شده :چشمک:

به صورت اتومات تاریخ فعلی سیستم رو در فیلد اول وارد میکنه
بعد از وارد کردن عددی که میخواهید با تاریخ جمع بشه و رفتن به رکورد بعد ...
نتیجه جمع رو در فیلد آخر وارد میکنه

expert2219
دوشنبه 19 دی 1390, 13:34 عصر

سلام
دوست عزيز از زحمتي كه كشيدي ممنونم
نمونه اي رو كه اصلاح كردي عملا به كارم نمياد چون من مجبورم بنابه نوع كارم كه زمانبندي پرو‍‍ژه هاست
بايد در انتخاب تاريخ شروع دستم باز باشه مثلا سه روز ديگه باشه بنابراين تاريخ همون روز سيستم بدردم نميخوره ، كه من همونطوري كه در نمونه ديدي اينكار رو بافرم تقويمي كه دارم انجام ميدم و نوع فيلدم هم از نوع text بود و در جدول هم به صورت " / " ثبت ميشد . البته شايد كارم از اول غلط بوده ، در كل من يه برنامه اي ميخوام كه انتخاب تاريخ اول دست
خودم باشه و عدد به اضافه همين تاريخ بشه . در اينجا بايد عرض كنم كه نمونه اصلاحي شما بسيار كار آمد بوده ولي متاسفانه مشكل منو حل نميكنه .

همچنان منتظر راهنمايي هاي خردمندانه شما وساير دوستان هستم .

mj_bayati
دوشنبه 19 دی 1390, 17:39 عصر
سلام عزیزدل برادر
تاریخ روز به عنوان DefultValue وارد شده، یعنی پیشنهاد اولیه
این به اون معنا نیست که شما نتونی اون رو تغییر بدی
اگه این پیشنهاد بدرد نمیخوره اون رو پاک کن
یعنی DefultValue رو پاک کن و اکسس دیگه بهت پیشنهاد تاریخ روز نمیده
والا اون هم قابل تغییر و افزودن است

expert2219
دوشنبه 19 دی 1390, 21:47 عصر
سلام عزیزدل برادر
تاریخ روز به عنوان DefultValue وارد شده، یعنی پیشنهاد اولیه
این به اون معنا نیست که شما نتونی اون رو تغییر بدی
اگه این پیشنهاد بدرد نمیخوره اون رو پاک کن
یعنی DefultValue رو پاک کن و اکسس دیگه بهت پیشنهاد تاریخ روز نمیده
والا اون هم قابل تغییر و افزودن است

دوست عزیز ازت ممنونم تا اینجا مشکلم حل شد ، از اینکه صبورانه تحملم کردی و مشکللمو حل کردی بازم تشکر میکنم

حالا یه سوال دیگه دارم و چون در رابطه با همین مطالب مطرح شده هستش تاپیک دیگه ای براش نزدم
و سوالم اینه که :
1 - چه جوری میتونم توی دو تا تکست باکس تاریخ وارد کنم و توی تکست باکس سوم جمع یا تفاظلشونو داشته باشم ؟
2 - ایا راهی هست که عدد بدست اومده توی تکست باکس سوم با گذشت هر روز اتومات تغییر کنه ؟
نمونه رو میزارم براتون تا در صورت امکان اصلاح بفرمایید

mj_bayati
دوشنبه 19 دی 1390, 22:19 عصر
باسلام

دوست عزیز ازت ممنونم تا اینجا مشکلم حل شد ، از اینکه صبورانه تحملم کردی و مشکللمو حل کردی بازم تشکر میکنمبرادر نفرمائید ازین حرفا، تحمل کدومه...
:خجالت:

کمکی از دستمون بر بیاد در خدمتیم
:اشتباه:

خوب اما جواب سؤال:
برای پیدا کردن تفاوت روزها هم در ماژول آقای آزادی خودش تابع داره
نگاهش بکنید راهنما هم داره

اما برای اینکه هر روز آپدیت بشه، در حقیقت راهش اینه که تاریخ اول و مقدار تفاضل رو توی جدول ذخیره نکنید،
بلکه همیشه در باکس اول تاریخ جاری سیستم باشه و در مقدار تفاضل (باکس سوم) هم اختلاف تاریخ جاری با باکس دوم بیاد

البته نمونه رو اصلاح کردم
ببینید متوجه میشید

:چشمک:

موفق باشید و کامروا

Rasool-GH
دوشنبه 19 دی 1390, 23:02 عصر
سلام جسارتا این راه یک مشکل کوچیک داره به دلیل اینکه تابع Shamsi تاریخ رو برمبنای عدد زخیره میکنه برای تاریخ 1/1/1390 باید تاریخ به شکل 01/01/1390 باشه که محایبات درست انجام بشه برای همین نیاز به تغییراتی در ماژول هست که دارم اعمال میکنم به زودی در اختیار دوستان قرار میگیره
در ماژول کامل تاریخ شمسی در اکسس با VBA (http://barnamenevis.org/showthread.php?322266-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-VBA)

expert2219
دوشنبه 19 دی 1390, 23:30 عصر
باسلام
برادر نفرمائید ازین حرفا، تحمل کدومه...

کمکی از دستمون بر بیاد در خدمتیم
:اشتباه:

خوب اما جواب سؤال:
برای پیدا کردن تفاوت روزها هم در ماژول آقای آزادی خودش تابع داره
نگاهش بکنید راهنما هم داره

اما برای اینکه هر روز آپدیت بشه، در حقیقت راهش اینه که تاریخ اول و مقدار تفاضل رو توی جدول ذخیره نکنید،
بلکه همیشه در باکس اول تاریخ جاری سیستم باشه و در مقدار تفاضل (باکس سوم) هم اختلاف تاریخ جاری با باکس دوم بیاد

البته نمونه رو اصلاح کردم
ببینید متوجه میشید

:چشمک:

موفق باشید و کامروا

دوست عزیز سلام و بار هم ممنون

وقتی رکورد جدید ایجاد میشه در باکس سوم عبارت Error# ظاهر میشه و عمل نمیکنه ، در صورت امکان چک بفرمایید

mj_bayati
سه شنبه 20 دی 1390, 20:57 عصر
با سلام
ببخشید دیر جوابیدم

حق باشماست
من فک میکردم این ماژول همون ماژول اصلی آقای آزادی است و براساس اون طراحی کردم ولی الآن متوجه شدم این ماژول تصحیح شده توسط آقای میرزازاده است
:گیج:
حالا براساس اون درستش کردم
ایشالله مشکل حل بشه

موفق باشید

mj_bayati
سه شنبه 20 دی 1390, 21:01 عصر
یه سری تغییرات دادم...
دقت کنید
:گیج:

Tableمثلاً دیگه یه ستون بیشتر نداره و اون هم تاریخ دوم است که قراره با تاریخ امروز سنجیده بشه
اسم باکسهای فرمتون هم عوض شدند

najafi.ah85
شنبه 01 شهریور 1399, 09:27 صبح

سلام دوستان عزیزم
یه سئوال مهم دارم اون هم اینه که اگر مثلا یه بازه تاریخ داشته باشیم مثل (از تاریخ 1397/03/04 لغایت 1399/02/23)
می خواهیم از تاریخ پایان بازه (1399/02/23) مثلا شش ماه به شش ماه (معادل 240 روز) کسر کرده و تارخ حاصل رو در یک رکورد جدید ذخیره کنیم و به همین ترتیب ادامه دهیم.
لطفا راهنمایی کنید که چه کنم.
ممنون از همتون