PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن نام فایل های موجود و بدست آوردن آدرس

reza_majid68
دوشنبه 19 دی 1390, 16:13 عصر
سلام . من یه قسمت سایتم رو برای پخش آهنگ گذاشتم .
میخوام لیست آهنگ ها رو از دایرکتوری بخونه و اسمشون رو نشون بده . کاربر رو هر کدوم که کلیک کرد پخش بشه . قسمت دوم کار یعنی پخش آهنگ رو بلدم . قسمت اول که مربوط به دست آوردن لیست فایل هاست رو بلد نیستم هر چی هم میگردم پیدا نمیشه .
اگه کسی بلده بگه ممنون میشم

hamid_shrk
دوشنبه 19 دی 1390, 16:17 عصر
خوب اصولا باید فایل رو تو دیتا بیس ذخیره کنی / نمیکنی؟

reza_majid68
دوشنبه 19 دی 1390, 16:20 عصر
فایله ها تو یه فولدر هستند .
نه ذخیره نشده

hamid_shrk
دوشنبه 19 دی 1390, 16:28 عصر
خوب بنظرم اشتباه هست اینکار / باید تو دیتا بیس ذخیره کنی.

reza_majid68
دوشنبه 19 دی 1390, 16:58 عصر
مرسی منم همین کار رو کردم . متشکرم

Saman Hashemi
سه شنبه 20 دی 1390, 08:17 صبح
نیازی نیست حتما تو بانک باشند اگر ذخیره فایلها نظم داشته باشد (مثلا همه درون یک یا دو فولدر ) میتونید از این (http://www.4guysfromrolla.com/articles/052803-1.aspx)شیوه استفاده کنید...!

sg.programmer
سه شنبه 20 دی 1390, 11:06 صبح
برای دریافت لیست فلدر ها

string _Path = "";
_Path = Server.MapPath("~") + "/My Documents/My Pictures/";

DirectoryInfo di = new DirectoryInfo(_Path);
DirectoryInfo[] diArr = di.GetDirectories();
// Display the names of the directories.
foreach (DirectoryInfo dri in diArr)
DropDownList1.Items.Add(dri.ToString());

برای دریافت فایل ها

string _Path = "My Documents/My Pictures/Nature/";
_Path = Server.MapPath("~") + "My Documents/My Pictures/Nature/";
if (Directory.Exists(_Path))
{
DirectoryInfo di = new DirectoryInfo(_Path);
FileInfo[] rgFiles = di.GetFiles("*.jpg");
StringBuilder createGallery = new StringBuilder();

foreach (FileInfo fi in rgFiles)
{

createGallery.Append("<li> <a class=\"thumb\" href=\"" + _Path + "" + fi.Name + "\" title=\"" + fi.Name + "\"> " + fi.Name + "</a> </li> \r\n");
}

if (!string.IsNullOrEmpty(createGallery.ToString()))
Literal1.Text = createGallery.ToString();

}
}

hamid_shrk
سه شنبه 20 دی 1390, 11:14 صبح
چون سایت یک سایت موزیک هست اگه بیاد واسه موزیک ها یک جدول در نظر بگیره و آدرس فایل رو هم توش بریزه خیلی بهتره آخه بعدا میتونه به این جدول فیلدهایی همچون امتیاز و تعداد بازدید و دانلود رو هم اضافه کنه.
بعد مدیریتش هم ساده تر میشه.
حرف آقا سامان هم کاملا درسته اما این اعتقاده منه که همه جا باید هدفمند ترین و استاندارد ترین راه رو استفاده کرد حتی برای پروژه های کوچیک..
همیشه باید اینجوری فکر کنیم که بعدا از این قسمت از کدمون تو یک پروژه دیگه استفاده کنیم.

Saman Hashemi
سه شنبه 20 دی 1390, 13:49 عصر
چون سایت یک سایت موزیک هست اگه بیاد واسه موزیک ها یک جدول در نظر بگیره و آدرس فایل رو هم توش بریزه خیلی بهتره آخه بعدا میتونه به این جدول فیلدهایی همچون امتیاز و تعداد بازدید و دانلود رو هم اضافه کنه.
بعد مدیریتش هم ساده تر میشه.
حرف آقا سامان هم کاملا درسته اما این اعتقاده منه که همه جا باید هدفمند ترین و استاندارد ترین راه رو استفاده کرد حتی برای پروژه های کوچیک..
همیشه باید اینجوری فکر کنیم که بعدا از این قسمت از کدمون تو یک پروژه دیگه استفاده کنیم.
دوست عزیز ما باید سوال دوستان و کاربران جواب بدیم قرار نیست براشون تعیین تکلیف کنیم که چیکار کنند این دوستمون خودش باید تصمیم بگیره که از راه حل های بالا کدوم بیشتر به کارش میاد بره اون کار انجام بده و هیچ کدوم از راه حل های بالا اشتباه نیست فقط مورد استفاده اشون فرق میکنه...!

hamid_shrk
سه شنبه 20 دی 1390, 13:52 عصر
دوست عزیز ما باید سوال دوستان و کاربران جواب بدیم قرار نیست براشون تعیین تکلیف کنیم که چیکار کنند این دوستمون خودش باید تصمیم بگیره که از راه حل های بالا کدوم بیشتر به کارش میاد بره اون کار انجام بده و هیچ کدوم از راه حل های بالا اشتباه نیست فقط مورد استفاده اشون فرق میکنه...!

من هم نگفتم راه حل شما اشتباه هست (این رو Bold کردم چون حدس میزدم موضع بگیرید) و تعیین تکلیف هم نکردم.بله ایشون آزادن هر روشی رو که دوست دارن انتخاب کنن .
و مسلما هرکسی یک روشی رو پیشنهاد میکنه.
من فقط دلیل ارائه روش خودم رو گفتم که چرا این روش سخت تر رو پیشنهاد دادم و اینکه چه کمکهایی میتونه بهشون بکنه.
مسلما روش کار آمد و مفیدتر هم هست.
موفق باشید