PDA

View Full Version : حرفه ای: ٱنلاین شدن کشوری

meysam2548
دوشنبه 19 دی 1390, 16:30 عصر
سلام به همگی
یک برنامه ای هست که در کل استانهای کشور نصب هست و داره کار می کنه. و برای تجمیع مجبور به گرفتن بک ٱپ از کلیه پایگاههای سراسر کشور و سپس ارسال به مرکز.
خواستم ببینم بهترین راهکار واسه آنلاین کردن کل کشور چیه؟؟؟
آیا با برنامه موجود امکانش هست؟

Hossein Bazyan
سه شنبه 20 دی 1390, 01:32 صبح
سلام به همگی
یک برنامه ای هست که در کل استانهای کشور نصب هست و داره کار می کنه. و برای تجمیع مجبور به گرفتن بک ٱپ از کلیه پایگاههای سراسر کشور و سپس ارسال به مرکز.

سلام
نمیشه همه به یه دیتابیس مرکزی وصل شن ؟

صابر
سه شنبه 11 بهمن 1390, 10:43 صبح
سلام به همگی

می‌توانید با استفاده از یک برنامه در ستاد مرکزی، این اطلاعات را تجمیع کنید. اگر در برنامه موجودتان امکان تجمیع اطلاعات نیست، به یک برنامه جدید نیاز دارید که این کار را انجام دهد.
این برنامه می‌بایست به صورت آنلاین داده‌های استان‌ها را در بازه‌های زمانی تعیین شده بخواند و آنها را در یک پایگاه داده ذخیره کند.

meysam2548
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 19:24 عصر
می‌توانید با استفاده از یک برنامه در ستاد مرکزی، این اطلاعات را تجمیع کنید. اگر در برنامه موجودتان امکان تجمیع اطلاعات نیست، به یک برنامه جدید نیاز دارید که این کار را انجام دهد.
این برنامه می‌بایست به صورت آنلاین داده‌های استان‌ها را در بازه‌های زمانی تعیین شده بخواند و آنها را در یک پایگاه داده ذخیره کند.

میفهمم شما چی می گین. اما تجهیزات مورد نیاز چی میتونه باشه؟؟ چه راهکاری شما دارید؟؟؟؟ چطور میشه پیادش کرد؟؟ مرسی

meysam2548
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 19:26 عصر
سلام
نمیشه همه به یه دیتابیس مرکزی وصل شن ؟

چطور به دیتابیس مرکزی وصل شن؟؟؟
چه راهکاری داری؟؟

هنوز مرکزی وجود نداره.. باید این مرکز ایجاد بشه.. چطور باید ایجاد شه؟؟ مقدمات کار چیه؟؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 21:17 عصر
چه راهکاری داری؟؟

هنوز مرکزی وجود نداره.. باید این مرکز ایجاد بشه.. چطور باید ایجاد شه؟؟ مقدمات کار چیه؟؟
سلام
تا آنجایی که من متوجه شده باشم باید یه سرور اختصاصی تدارک ببینی و دیتابیست رو روی اون نصب کنی سپس از هر جا میتوان به آن Connect کرده و با توجه به حق دسترسی از دیتابیس استفاده نمود.
من پروژهای به این شکل دارم ( با سه Connection) البته میتوان n کنکشن هم باشه . یه سرور دارم که دیتابیس روشه و از هرجا خواستم به این سرور وصل میشم . یکی از کنکشهای ما از طریق وب وصل شده و دوتای دیگه از طریق ویندوز اپلیکیشن

صابر
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 23:26 عصر
چه راهکاری داری؟؟

دو تا حالت وجود داره، یا اینکه از بقیه استان‌ها به مرکز وصل بشن و اطلاعات خودشون رو منتقل کنن. یا مرکز به استان‌ها وصل بشه و اطلاعات رو بگیره.
اگر داده‌ها به صورت منظم و در بازه‌های زمانی مشخصی قراره تجمیع بشن، راه دوم بهتره.
در این حالت شما در مرکز به یک سرور نیاز دارید که به صورت آنلاین به دیتابیس استان‌ها دسترسی داشته باشه و یک برنامه که این اطلاعات رو دریافت و ذخیره کنه و با توجه به فاکتورهای مختلف (تکراری بودن یا نبودن داده‌ها، حجم داده‌ها، نوع داده‌ها و ...) اطلاعات رو تجمیع کنه.
اما اگر داده‌ها موردی به روز می‌شن و یه استان ممکنه هر روز نیاز به ارسال اطلاعات داشته باشه، از حالت اول استفاده می‌شه و روش کار فرق خواهد کرد.

اما در کل، اگر همه استان‌ها آنلاین هستند بهتر است ۳۰ پایگاه داده مختلف نداشته باشید، بلکه همه به پایگاه داده مرکزی به صورت مستقیم متصل باشند، در اون صورت بحث تجمیع اطلاعات و ... دیگه مطرح نیست و به سادگی هر داده‌ای مستقیم و آنلاین در مرکز ذخیره می‌شه.

meysam2548
جمعه 14 بهمن 1390, 09:09 صبح
سلام دوست عزیز
من می خوام بصورت application web based باشه. یعنی تمام زیر شاخه هارو با اینترنت به سرور متصل کنم.

یک برنامه ای هست که الان داره کار می کنه و نه سورس موجوده که بخوای ویرایش کرد و نه این امکانو میده که بخوای بصورت اینترنتی کار کرد. آفلاینه.

میخواستم ببینم واسه اینکار و ارتباط با یک مرکز میشه با برنامه قبلی کار کرد؟؟؟ یعنی دیتابیس کل زیر شاخه هارو در مرکز تجمیع کرد و کاری کرد که از این به بعد برنامه حال حاضر دیتابیس مرکز را ببینه و این مشکلات خودشو داره که ممکنه برنامه با ساختار دیتابیس تجمیع شده کنار نیاد.

شاید بشه تو فاز اول یک برنامه مستقل نوشت که کارهایی ضروری تر رو با روش web service پیاده کرد.

باید چیکار کرد؟؟؟ کدوم کار بهتره؟؟ پیشنهادت چیه؟؟ هزینه هم می کنم

meysam2548
جمعه 14 بهمن 1390, 09:15 صبح
سلام دوست عزیز
من می خوام بصورت application web based باشه. یعنی تمام زیر شاخه هارو با اینترنت به سرور متصل کنم.

یک برنامه ای هست که الان داره کار می کنه و نه سورس موجوده که بخوای ویرایش کرد و نه این امکانو میده که بخوای بصورت اینترنتی کار کرد. آفلاینه.

میخواستم ببینم واسه اینکار و ارتباط با یک مرکز میشه با برنامه قبلی کار کرد؟؟؟ یعنی دیتابیس کل زیر شاخه هارو در مرکز تجمیع کرد و کاری کرد که از این به بعد برنامه حال حاضر دیتابیس مرکز را ببینه و این مشکلات خودشو داره که ممکنه برنامه با ساختار دیتابیس تجمیع شده کنار نیاد.

شاید بشه تو فاز اول یک برنامه مستقل نوشت که کارهایی ضروری تر رو با روش web service پیاده کرد.

باید چیکار کرد؟؟؟ کدوم کار بهتره؟؟ پیشنهادت چیه؟؟ هزینه هم می کنم

meysam2548
جمعه 14 بهمن 1390, 09:19 صبح
بله صابر جان.
برنامه اگه یه دیتابیس داشته باشه بهتره و خیلی بهتره این دیتابیس در سرور مرکز باشه و اگه سرور آف باشه استانها اصلا نتونن با برنامه کار کنن.

حالا باید یک برنامه جدید نوشت؟ یا با برنامه قبلی میشه کاری کرد؟؟

آیا به سرور اختصاصی در مرکز نیاز هست ؟؟ یا میشه با یک هاست هم اینکارو کرد؟؟؟

صابر
جمعه 14 بهمن 1390, 10:55 صبح
با توجه به اینکه سورس اون برنامه رو ندارین، احتمالاً این کار امکان‌پذیر نیست.
مگه اینکه اون برنامه پیش‌بینی آنلاین شدن رو کرده باشه و فایل تنظیماتی از بیرون داشته باشه که بشه توی اون رشته اتصال (Connection String) و بقیه تنظیمات رو از بیرون وارد کرد.
در غیر این صورت به نظرم کم هزینه‌ترین راه اینه که سعی کنید سورس برنامه قبلی را تهیه کنید و آن را تغییر دهید.

بدون سرور اختصاصی و با یک هاست هم این کار شدنی هست.

meysam2548
جمعه 14 بهمن 1390, 18:37 عصر
نه متاسفانه صابر جان. برنامه اصلا پیش بینی آن لاین شدن رو نکرده

باید یه برنامه جدید بنویسیم. ولی نمی دونم از کجا شروع کنم. این اولین تجربه من هست که برنامه بصورت نصبی رو سیستم هست ولی دیتابیس روی سرور هاست.
بسترش و باید تعیین کنم که بعدا دچار مشکل نشم.