PDA

View Full Version : توصیه هایی در مورد اکسس

sarami
پنج شنبه 19 آبان 1384, 19:16 عصر
چند ماهی است با این فروم آشنا شده و سعی در استفاده و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در این فروم دارم ولی متاسفانه تمامی تلاش های دوستان در زمینه اکسس تاثیری بروی سطح سئوالات این قسمت یعنی اکسس را مشاهده نمی نماییم این در حالی است که در قسمتهای مختلف، این فروم بسیار پویا و سئوالات بسیار پخته مطرح می شود در این قسمت نیز دوستان بسیاری با اطلاعات بالا سعی در رفع نیاز های کاربران این قسمت دارند ولی تلقی بنده این است که وقتی به سئوالات کاربران پاسخ داده میشود دید عمومی نسبت به قضیه حاصل نمی گردد و با تغییر کوچکی در صورت مسئله تاپیک جدید ایجاد و اصطلاحا در loop می افتیم بنابراین لازم دیدم که توضیحاتی در مورد دلایل اینجور موارد را به عنوان یک تاپیک مطرح کنم شاید کمکی هر چند کوچک در جهت هرچه قوی تر شدن برنامه نویسان اکسس کرده باشم.
لازم به توضیح است بنده هیچ گونه مخالفتی با اصل سئوال و جواب هرچند کوچک و مبتدی نداشته و صرفا قصد کمک به دوستان برنامه نویس را دارم .
و بیشتر سخنان در مورد دوستان تازه کار و نا آشنا با کد نویسی و SQL استاندارد access میباشد.
تلقی اکثر مراجعه کنندگان به این قسمت فروم از اکسس توانائی های wizard خود اکسس در تولید فرم ها و گزارشها می باشد و درک درستی از استفاده از زبان برنامه نویسی vb افیس نداشته و لذا هرگونه انتقال تجربیات از دوستان با تجربه به سئوال کنندگان با شکست مواجه میگردد مگر اینکه نمونه برنامه ای از طرف سئوال کننده ارسال گرددو جواب بصورت اصلاح آن فایل دوباره فرستاده شود که خود این مسئله هم باعث ایجاد سئوالات تکراری و نهایتا عدم پیشرفت در سطح سئوالات خواهد شد .
برای درک بیشتر در مورد اکسس لازم است دوستان مبتدی کتابهایی در زمینه vb را مطالعه نمایند تا نسبت به بکارگیری آنها در اکسس و نهایتا پیشرفت در تولید نرم افزارهای کاربردی دست یابند و سئوالات خود را در زمینه کد نویسی مطرح نموده تا یاد گیری سریع تر حاصل شود.
در مورد SQL استاندارد اکسس نیز مسئله به همان صورت وبی می باشد.

eniak.master
جمعه 20 آبان 1384, 09:08 صبح
با سلام و احترام
دغدغه شما بسیار بجا و مناسب است .
ولی بایدیک نکته را توجه داشت که اکسس هم قابلیت استفاده از ویزارد رو داره و هم استفاده از کدنویسی های VBA و SQL .
خود اکسس هم زبان سطح پایین یا میانی برنامه نویسی نیست و ساخت یافته هم نیست .

اکثرا هم از ویزاردها استفاده می کنند . پس انتظار نداشته باشید که کسانی که کدنویسی بلد باشند مخصوصا با SQL از اکسس استفاده کنند .
در مورد VB هم باید بگم کسیکه حال داشته باشه کتاب VB و کدنویسی اون رو بخونه دیگه نمیاد طرف اکسس و از اکسس استفاده کنه .
البته یک نکته رو باید توجه داشته باشید که شما به عنوان یکی از اساتید محترم سایت سوالات بسیاری از دوستان را جواب داده اید و این نشان از قدرت شما در اکسس می باشد . و امید است فکری حرفه ای و پاسخهایی مناسب برای مبتدیان بدهید.
اگر به تاپیکی جواب دادید بدانید که یک گره از کار کسی باز کرده اید و این خود یک هنر بزرگ است .
با تشکر از همت والای شما .

sarami
جمعه 20 آبان 1384, 14:57 عصر
منظورم SQL استاندارد access هستش و ازاینکه به سئوالات دوستان جواب بدیم هم فکر میکنم به خودمون هم کمک کردیم فقط منظورم اینه که متاسفانه پیشنهاد راه حل بدلیل عدم آشنایی دوستان با کد نویسی اکثر مواقع با مشکل مواجه میشه و ناگزیر از ارسال نمونه برنامه. و با کوچک ترین تغییر در احتیاج به بازنویسی توسط دوستان خواهد داشت.
در مورد اینکه کسی که با vb و SQL آشنا باشه سراغ access نمیاد باید بگم این تصور غلطیه که بین برنامه نویس ها جا افتاد بنده مدتهای زیادی با vb و vb.net و asp.net کار کردم و لی سرعت تولید نرم افزار در access بسیار بالاست و نرم افزارهای کاربردی موثری با access میتوان ایجاد کرد مخصوصا با access project که بانک رو برروی sql server میفرسته و نقطه ضعف access که برروی لایه database هستش رو مرتفع میکنه

mohammadgij
سه شنبه 24 آبان 1384, 14:39 عصر
آفرین صارمی جان
در مورد نکته اول که واقعا گل گفتی. خیلی از سوالات رو شما حتی با تصحیح نمونه ارسال شده هم از شرشون خلاص نمی شی(ببخشید که از کلمه شر استفاده کردم چون بعضی از دوستان به جای طرح سوال و رفع مشکل فکر می کنند که بدون مطالعه و تلاش در ای فروم ها باید کل پروژشون رو انجام بدن. بابا مطالعه هم خیلی خوبه حتی خود Help اکسس)
در مورد دوم هم کاملا درست میگی
Access Project یکی از بهترین ها واسه برنامه های کاربردیه

user2535
چهارشنبه 25 آبان 1384, 20:10 عصر
سلام
لطفا در مورد ایجاد یک access project و مراحل ایجاد آن با استفاده از sql server بر روی شبکه و single توضیح دهید
متشکرم

sarami
چهارشنبه 25 آبان 1384, 20:14 عصر
یه سر به این وبلاگ بزنین بصورت کامل روش ایجاد یک پروژه رو شرح دادم
www.sarami.blogfa.com

Sheerkoshan
چهارشنبه 25 آبان 1384, 22:46 عصر
آقای صرامی عزیز ما که از وجود حضرتعالی سود بسیار بردیم و انشاءالله من بعد هم خواهیم برد و برای شما ی بزرگوار که خالصانه اطلاعات و تجربیات پرارزشتان را در اختیار امثال من قرار می دهید احترام زیادی قائلیم .
امیدوارم در تمام مراحل زندگیتان موفق و پیروز باشید

sarami
پنج شنبه 26 آبان 1384, 16:36 عصر
ممنون عزیز بزرگواریتون رو می رسونین واز این بابت هم هیچ منتی نیست من بهمراه به اشتراک گداشتن تجربیات تجارب بسیاری هم بدست میارم موفق باشین

6raya1043
شنبه 28 آبان 1384, 07:44 صبح
جناب صارمی از آشناشدن باشماخیلی خوشبختم و براساس من لم یشکر.... (تشکر از مخلوق تشکر از خالق میباشد)من ازطرف خودم و تمامی کسانی که بننحوی از تجربیات ودانش شما استفاده میبرند از شما تشکر میکنم امیدوارم خداوند همیشه توفیق خدمت به دوستان و نیازمندان را به شما عنایت نماید.امیدوارم ازاینکه تجربیات وراهنمایهای شما آنطوریکه درنظرتان است مورد استفاده قرارنمیگیرد و بنظرمیرسد اثردهی کافی راندارد مورددلسردی شما را فراهم نکند من مطمئنم که شما به هدفتان خواهیدرسید اگر چه کمی دیر

شاپرک
یک شنبه 29 آبان 1384, 11:12 صبح
من یک پیشنهاد دارم و اون اینکه بیایم یه سری تاپیک های آموزشی بزنیم هر کی در مورد یک چیز.نه چیز های جزئی (همراه با یک ضمیمه ).... . و البته با کمک آقای صارمی

نظرتون چیه ؟ و اگه پیشنهاد دیگه ای دارید مطرح کنید .

eniak.master
یک شنبه 29 آبان 1384, 19:52 عصر
با سلام
پیشنهاد بسیار عالی و خوبی است .
یک یا چند تاپیک به طور ثابت با اجازه مسئول بخش و سایت ایجاد شود ( مثل دلفی ) بهتر جواب می دهد .

sarami
دوشنبه 30 آبان 1384, 19:09 عصر
پیشنهاد خوبیست فکر میکنم یکی از دوستان که مدیر بخشی باشن میتونن یه تاپیک ثابت برامون ایجاد کنن