PDA

View Full Version : طراحي جداول با sql2008

zohreh_zo
سه شنبه 20 دی 1390, 19:04 عصر
با عرض سلام
من روي پروژه اي مربوط به آموزش قرآن براي حفاظ كار مي كنم
من در طراحي بانك هاي آن مشكل دارم نمي دانم كه چه جداولي نياز دارم و چگونه بايد آنها را طراحي كنم:تشویق:
اگر ممكن است راهنمايي كنيد

Hybrid
سه شنبه 20 دی 1390, 19:40 عصر
با عرض سلام
من روي پروژه اي مربوط به آموزش قرآن براي حفاظ كار مي كنم
من در طراحي بانك هاي آن مشكل دارم نمي دانم كه چه جداولي نياز دارم و چگونه بايد آنها را طراحي كنم:تشویق:
اگر ممكن است راهنمايي كنيد
والا دوست عزیز تا الان همچین برنامه ای رو ننوشتم و ندیدم!! ولی شما میتونین برنامه های مشابه رو که در اینترنت موجود هست رو دانلود کنین و نگاه کنین که چه امکانتی رو داره و بر اساس اونا بیاین بانکتون رو طراحی کنین..

موفق باشید./

csharpprogramer88
سه شنبه 20 دی 1390, 21:04 عصر
سلام
شما چه قدر برنامه نویسی کار کردید ؟

در مرحله اول شما باید بدونی نیازهای سیستم شما چیه به چه چیزهایی باید پاسخ بدی
ه شناسایی نیازم راه های زیادی داره که یکیش مصاحبه با کاربر است
موفق باشید سوالی داشتید پیام خصوصی بدید

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 21 دی 1390, 07:31 صبح
سلام

UI اش که به این بخش مربوط نمی شه ...

اما در مورد بانک اطلاعاتی ... اولین چیزی که لازمه اینه که شما کل قرآن رو تو بانک داشته باشی ... بعد احتیاج به یه جدول برای کاربران سیستم داری ... یه جدول هم نیاز داری که بگی کدوم کاربر کدوم آیه رو کی خوند و حفظ شد یا نشد ...( از اینجور چیزا ...)
طراحی باید جوری باشه که از آیه به سوره و جزء همچنین برعکس قابل پیمایش باشه ... و احتمالا یه چنت جدول هم برای پیشفرض سازی هایی که کاربرا ممکنه بخوان انجام بدن ... مثلا ترتیب مرتب کردن سوره ها برای حفظ کردن ...

cherchil_hra
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:28 صبح
نمونه بانک قرآن رو می تونی از این سایت بگیری: سایت (http://qurandatabase.org/)
ترجمه فارسی مکارم، الهی قمشه ای و انصاریان رو داره (+زبان های دیگر)
دو تا سایت دیگه هم توش معرفی کرده

برای طراحی، اول شما نیازهای نرم افزاریت رو مشخص کن و بنویس. کارهایی که باید توسط سیستم و کاربر انجام بشه و ...

zohreh_zo
چهارشنبه 21 دی 1390, 13:26 عصر
سلام
ممنون از اينكه جوابم را داديد
مشكل من اين است كه نمي دانم بايد يك سوره را به صورت كامل توي بانك ذخيره كنم يا فقط نام سوره ها لازم است كه در بانك ذخيره شود
فكر مي كنم يك جدول بايد براي اسامي سوره ها نياز باشد
من توي پروژه ام بايد امكان ترتيبي خواندن يا تصادفي خواندن سوره اي از قرآن توسط كاربر وجود داشته باشد دراصل پروژه من بك جور امتحان گيري كاربر از خودش است و ....
واقعيتش الان نمي دانم بايد از كجا شروع كنم و چه جداولي را بايد طراحي كنم.
اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شوم
با تشكر از همه دوستان

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 21 دی 1390, 16:38 عصر
خوب ... اینکه چی تو دیتابیس نگهداری رابطه داره با امکانات نرم افزارت ... امکانات نرم افزار هم باید صلیقه خودت باشه ... نمی شه که همشو ما بهت بگیم ...

فرض کن نرم افزار آماده شده ... دقیق بگو کاربر می خواد چی کار کنه ؟ سیستم قراره چه کاری انجام بده ... ؟ باید اول بتونی اینا رو دقیق بگی ... اگر هم اصلا نظری نداری باید نرم افزار های مشابه رو نگاه کنی (که ایده بگیری نه اینکه کپی کنی ...)
بعد وقتی نیازهات معلوم شد اینجا می تونیم تو زمینه طراحی بانک اطلاعاتیش کمکت کنیم ...