PDA

View Full Version : سوال: کدام یک از cms های رایگان را برای وی سایت چند زبانه پیشنهاد میکنید؟

moferferi
سه شنبه 20 دی 1390, 21:11 عصر
با سلام.
من خودم دات نت کار میکنم و مشکلی با طراحی وب چند زبانه ندارم.ولی پروژه ای سفارش گرفتم که دستمزدش کمه و مجبورم از یه سیستم مدیریت محتوا رایگان استفاده کنم.
اقریبا با اکثر این برنامه ها مثل جوملا ،زوپس،وردپرس،و...کار کردم
ولی تا به حال وی دوزبانه کار نکردم.
کسی از دوستان تا به حال وب دوزبانه با این cms ها طراحی کرده؟و ایا ازش راضی هست؟

من میخوام توی روت سرور دو تا پوشه درست کنم به نام fa و en و cms خودم را توی هر دو تا پوشه بریزم و روی دو تا دیتابیس جداگانه اون ها را نصب کنم.یعنی دو تا cms با دو تا سیستم مدیریتی روی یک سرور.
از نظر شما روش درستیه.؟

jamejam123
سه شنبه 20 دی 1390, 22:34 عصر
با سلام.
من خودم دات نت کار میکنم و مشکلی با طراحی وب چند زبانه ندارم.ولی پروژه ای سفارش گرفتم که دستمزدش کمه و مجبورم از یه سیستم مدیریت محتوا رایگان استفاده کنم.
اقریبا با اکثر این برنامه ها مثل جوملا ،زوپس،وردپرس،و...کار کردم
ولی تا به حال وی دوزبانه کار نکردم.
کسی از دوستان تا به حال وب دوزبانه با این cms ها طراحی کرده؟و ایا ازش راضی هست؟

من میخوام توی روت سرور دو تا پوشه درست کنم به نام fa و en و cms خودم را توی هر دو تا پوشه بریزم و روی دو تا دیتابیس جداگانه اون ها را نصب کنم.یعنی دو تا cms با دو تا سیستم مدیریتی روی یک سرور.
از نظر شما روش درستیه.؟

سلام
دوست خوبم من جوملا رو پیشنهاد می کنم.

mosyhey
سه شنبه 20 دی 1390, 23:23 عصر
از نظر شما روش درستیه.؟

به نظر من این راه، بهینه نیست؛ چرا که دو cms بایستی همزمان نصب باشد و با هم کار کند. هم منابع زیادی می خواهند و هم رسیدگی به آنها و آپدیت و نصب افزونه ها یا تعویض قالب یا افزودن مطلب و ... برای آن دو کار بیشتری می خواهد. ارتباط برقرار کردن بین این دو بخش هم مشکل است.

اگر یک cms خوب باشد که خودش حالت چندزبانی را به خوبی ارایه دهد، بهتر است.

moferferi
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:51 صبح
مشکلم اینه که قالب دوزبانه شیک پیدا نکردم.
یه قالب خیلی شیک همراه با اسلایدر میخوام.شما سراغ ندارین؟

moferferi
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:54 صبح
یادم رفت بگم
چند تا قالب توپ پیدا کردم.ولی نمیدونم چطور میشه مثل حالت دمو اونها را دراورد.البته بسته نصبی داره.ولی کار با بسته های نصبی را نمیدونم
شما با بسته های نصبی که همراه قالب ارائه میشه اشنایی دارین؟
اینم سایتی که قالب ها را ازش دانلود کردمhttp://takwd.ir/

Saber Mogaddas
چهارشنبه 21 دی 1390, 16:38 عصر
سلام
تو cms های آماده قویترینش jOomla هست که مرجع آموزشی زیاد داره..
موفق باشی..

mosyhey
شنبه 24 دی 1390, 14:33 عصر
با سلام دوباره.

من درباره وردپرس کمی جستجو کردم و دیدم متاسفانه این قابلیت را ذاتاً ندارد. اما می توان با افزونه هایی آن کار را کرد. اگر در فروم سایت وردپرس فارسی (http://wp-persian.com/) عبارت "چند زبان" را جستجو کنید به برخی راهنمایی ها خواهید رسید. ولی متاسفانه هیچ کدام خوب این کار را انجام نمی دهند. مخصوصاً برای دو زبان fa و en که بسیار تفاوت دارند و حتی استایل صفحه بایستی عوض شود. البته گفته شده بود اگر php بلد باشید و کد ها را دستکاری کنید می توانید کار هایی را بکنید که مثلاً در صفحه هر زبان زبان و استایل مخصوص خودش عمل کند و ....

با این شرایط، ریختن دو وردپرس در دو فولدر en و fa که خودتان گفته بودید کار بدی نیست و بعضی هم آن را پیشنهاد داده اند؛ ولی اگر بازدید زیاد باشد، فشار زیادی بر سرور می آید اما نتیجه خوبی از کار در خواهد آمد.

اما ورد پرس یک افزونه دارد که بسیار بسیار حرفه ای سایت را چند زبانه می کند، ولی رایگان نیست و زیادی حرفه ای است و به درد سایت های خبری چند زبانه می خورد. سایت این افزونه wpml.org (http://wpml.org/) است.

جستجوی عبارت "multilingual cms" هم در گوگل بی فایده نیست.