PDA

View Full Version : اضافه كردن فيلد در هنگام select بسته به دو فيلد داخل table

sanaz.dadkhah
سه شنبه 20 دی 1390, 21:31 عصر
يه table داريم براي ثبت اسناد حسابداري كه دو فيلد داره به نام هاي id_bedehkar و id_bestankar
خوب من همون اول چون از حيابداري دوبل استفاده ميكنم هر دوتاي اين فيلد ها را مقدار دهي ميكنم حالا ميخام كه اگر يك كد دارم در فيلد id_bedehkar آمده بود در جلوش ي فيلد با مقدار بستانكار اضافه شود و اگر در id_bestankar امده بود ي فيلد به مقدار بدهكار اضافه شود ميشه لظفا كمك كنيد؟؟؟؟؟؟

meysamrt
چهارشنبه 21 دی 1390, 00:21 صبح
منظورتو دقیق متوجه نشدم. ممکنه بیشتر توضیح بدی؟

nedata
جمعه 23 دی 1390, 12:11 عصر
براي اين كار بايد از دستور case استفاده كنيد.
اما اگه راهنمايي بيشتر مي خواهيد منظورتونو واضح تر بگيد

sanaz.dadkhah
جمعه 23 دی 1390, 21:54 عصر
ببينيد من ميخاهم ي گزارش بگبيرم كه جاهايي كه شخص در فيلد bedehkar كدش هست در جلوي ان ي فيلد ديگه با مقداره "بدهكار" اورده بشه و جاهايي كه كد شخص در فيلد bestankar هست در جلوش يا ان فيلدي كه ميخاهيم اضافه كنيم مقداره "بستانكار" اورده بشه
من در هر ركورد دو تا حساب را درگير ميكنم كه كد حسابي را بدهكار ميشه در فيلد بدهكار و كد حسابي را كه بستانكار ميشه در فيلد bestankar ‌دخيره ميكنم
البته اگه ي فيلد ديگه اضافه كنم و مقدارم را هنگا insert بگذارم ميتونم جواب مورد نظرم را بگيرم ولي ميخام بدونم با select هم ميشه يا نه

nedata
شنبه 24 دی 1390, 01:08 صبح
من كد را با توجه به چيزي كه درك كردم ميذارم

Select *,(case when bedehkar=value then 'بدهكار' when bestankar=value then 'بستانكار' end) As comment From TableName

meysamrt
شنبه 24 دی 1390, 01:14 صبح
select *, case when bedehkar>0 then 'بدهکار' else 'بستانکار' end as comment
from TableName