PDA

View Full Version : ایجاد UserControl تجاری dot net با قابلیت رجیستر کردن

gsearch
پنج شنبه 22 دی 1390, 01:40 صبح
با سلام،
می خواستم یک یوزر کنترل با لایسنس تجاری ایجاد کنم.
راهی که به فکر خودم رسیده اینه که برای هر dll یک کلید ایجاد کنیم و در سازنده اون بررسی اعتبارشو انجام بدیم.
ولی مشکل این روش اینه که هر کسی که dll و کلید رو داشته باشه می تونه ازش استفاده کنه.
اگر هم کلید رو بر اساس پارامترهای یونیک سیستم شخص توسعه دهنده (خریدار کنترل) ایجاد کنیم، امکان اینکه نرم افزار ایجاد شده با این کنترل در سیستم های دیگر اجرا بشه از بین می ره.

اگه دوستان تجربه ای در این زمینه دارند یا راهی به فکرشون می رسه خوشحال میشم کمکم کنن.
با تشکر

gsearch
یک شنبه 25 دی 1390, 17:55 عصر
با سلام و تشکر از اینکه از دریای بیکران دانش شما دانشمندان بهره مند شدیم،
با بررسی هایی که از منابع گوناگون انجام دادم توی دات نت فضای نام ComponentModel وجود داره و یکسری امکانات رو برای لایسنس گذاری در اختیار گذاشته. از جمله اون ها مشخص کردن زمان اجرا و یا طراحی است که یک enum به نام LicenseUsageMode داره که دو حالت Runtime و Designtime رو در اختیارمون می ذاره. البته هنوز به جمع بندی و اینکه این روش همیشه جواب می ده نرسیدم.
این پست رو گذاشتم که اگه دوستان علاقه مند بودن اطلاعات و یافته هاشون رو در اینجا به اشتراک بذارند (اگه خواستند) تا بتونیم به یک نتیجه مفید برسیم.
با تشکر

shadi khanum
یک شنبه 25 دی 1390, 18:13 عصر
اتفاقا این مشکل من هم هست.. اگه چیزی پیدا کردی مارو هم بیخبر نذار..
ببین تا جایی که من میدونم .Net خودش یه چیزی داره به اسم license provider از نوع LicFileLicenseProvider که میتونی Custom هم بنویسی و توسط این میتونی کاری کنی که dll اون usercontrolت فقط اگه کنار پروژت باشه کار کنه و یا مثلا بتونی مثل جانوس و ... واسه کنترل هات license بذاری ولی متاسفانه در مورد .Net Licensing مطلب کمه ..!

gsearch
یک شنبه 25 دی 1390, 19:37 عصر
در زمینه license provider و استفاده از LicFileLicenseProvider توی لینک زیر اطلاعات مفیدی هست، هرچند کمی قدیمیه ولی خوبه.
http://drdobbs.com/184416695