PDA

View Full Version : مشاهده تعداد دانلود ها؟

boysilent
پنج شنبه 22 دی 1390, 11:11 صبح
دوستان عزیز میشه یه فیلد به جدول اضافه کرد و بگیم هر بار دانلود شد این خونه از جدول بهش یکی اضافه بشه؟

raziee
پنج شنبه 22 دی 1390, 11:17 صبح
دوستان عزیز میشه یه فیلد به جدول اضافه کرد و بگیم هر بار دانلود شد این خونه از جدول بهش یکی اضافه بشه؟
با سلام
بله میشه.
ولی مطمئنا هدفتون از ایجاد این تاپیک دونستن جواب "بله" و یا "خیر" نبوده!!
برای پرسیدن وقت بیشتری بگذارید.

boysilent
پنج شنبه 22 دی 1390, 11:20 صبح
با سلام
بله میشه.
ولی مطمئنا هدفتون از ایجاد این تاپیک دونستن جواب "بله" و یا "خیر" نبوده!!
برای پرسیدن وقت بیشتری بگذارید.

خیر منظورم راهنمایی بود . داخل نت هم سرچ زدم چیز بدرد بخوری نبود واسه همین مزاحم شدم؟؟

دوستان یه مقاله ای چیزی میشه معرفی بفرمایید

hamid_shrk
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:06 عصر
مقاله نمیخواد که / اگه مثلا دانلود یک کالا هستش و واسه اون کالا یک جدول ساختی ؛یک فیلد دانلود هم بهش اضافه کن و هر بار که رو لینک دانلودش کلیک شد عدد فیلدت رو + 1 کن

boysilent
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:29 عصر
ایوی حمیدجان منم اینو حدس میزدم که باید ++ بشه ولی مشکلم اینه که نمیتونم به باتن لینک بدم //

همینه مشکلم///
<%# Eval("")%< اینشو موندم
منظوزم اینه حمید جان که چجوری اطلاعات رو بچسبونم به باتن کهدانلود کنه؟
چون من باتن نزاشتم از a href استفاده کردم

hamid_shrk
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:52 عصر
جای تگ a از image button استفاده کن و تو کلیکش بعد از اینکه فیلدت رو مقدار دادی redirect کن به دانلود.
منم همین کارو میکنم همیشه

crazy_1892
پنج شنبه 22 دی 1390, 14:37 عصر
جای تگ a از image button استفاده کن و تو کلیکش بعد از اینکه فیلدت رو مقدار دادی redirect کن به دانلود.
منم همین کارو میکنم همیشه

دوست عزیز این منم این کار رو انجام دادم ولی فکر کنم از لحاظ سئو ضعیف میشه ،جون آدرس لینک وجود ندارد،فکری به ذهن شما نمیرسه که این مشکل هم حل شه؟؟؟

xalerebvar
پنج شنبه 22 دی 1390, 15:15 عصر
اگه می خوای از لحاظ سئو هم آدرس بهینه به نظر برسه دو راه داری
1- هر نرم افزاری که می خوای برای داونلود بزاریش بهش یه نام اختصاص بده(مثلا visual studio 2010 express ) ، حالا یه فیلد برای ذخیره این نام تو جدولت اختصاص بده و یه کنترل(hyperlink یا button یا حتی Image Button). کافی خاصیت کلیک دکمتو بنویسی و طوری بنویسی که با کلیک کردن روش به یه صفحه جدید بره و نام اون فیلد رو از طریق query string به صفحه مقصد بفرسته حالا تو صفحه ای که کاربر بهش redirect شده یه کوئریUpdate بنویس که مثلا نرم افزاری با نام مورد نظر را هر بار 1 مقدار بهش اضافه کن و پارامتر مورد نظر برای مقایسه همون نامیه که از query string گرفتیش.
2- کار بالا رو انجام بده فقط به جای فرستادن نام نرم افزار ID اونو بفرست و با استفاده از Url Rewriting یا URL Routing آدرسشو تغییر بده

raziee
شنبه 24 دی 1390, 01:55 صبح
با سلام.
بهترین کار افزایش تعداد در زمان درخواست هست روشی که xalerebvar در پست 8 بهش اشاره کردند.
اما این روش یک مشکلی داره.
احتمال اینکه این تعداد دانلود به صورت نادرست افزایش پیدا کنه خیلی زیاده.
باید درخواست دهنده رو بررسی کرد و بعد از تائید تعداد افزایش داد. تا مطمئن بشیم درخواست دهنده یک ربات نیست.