PDA

View Full Version : مبتدی: فرمی با طول و عرض مشخص

pedram_ns
پنج شنبه 22 دی 1390, 12:00 عصر
با سلام
میدونم این سئوال خیلی ابتدایه. من طول و عرض فرمم رو مشخص میکنم.(width , height) میخوام وقتی فرم رو در حالت فرم ویو باز میکنم فرمی با همون اندازه باز بشه ولی اینطور نیست.

چه تغییراتی باید بدم؟

emami.sie
پنج شنبه 22 دی 1390, 12:14 عصر
سلام
کافیه خاصیت Auto Resize فرمتون رو به yes تغییر بدید (البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم)

pedram_ns
پنج شنبه 22 دی 1390, 12:53 عصر
این خاصیت yes است ولی باز هم فرم به اندازه دلخواهم در نمیاد

emami.sie
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:10 عصر
این خاصیت yes است ولی باز هم فرم به اندازه دلخواهم در نمیاد

از چه ورژنی از اکسس استفاده می کنید؟ اگه 2003 باشه که نباید مشکلی باشه ولی اگه از 2007 استفاده می کنید به تاپیک زیر مراجعه کنید...
http://barnamenevis.org/showthread.php?278338-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1-2007&highlight=%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87+%D9 %81%D8%B1%D9%85+%D8%AF%D8%B1+2007
فقط بعد از اعمال تغییر باید برنامه رو یک بار بسته و سپس باز کنید تا تغییر اعمال شود (طبق پیغام خود اکسس)
یا علی

mj_bayati
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:17 عصر
راه اصلی اش به نظرم اینه که در آفیس 2007 به بالا:
خاصیت Pop Up رو به yes تغییر بدهید
نه این که آفیس رو از حالت Tab خارج بکنیم

البته منتظر انتقاد هم هستیم

emami.sie
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:26 عصر
راه اصلی اش به نظرم اینه که در آفیس 2007 به بالا:
خاصیت Pop Up رو به yes تغییر بدهید
نه این که آفیس رو از حالت Tab خارج بکنیم

البته منتظر انتقاد هم هستیم

فکر نمیکنم راه حل مناسبی باشه، یوزر فرندلی نیست به قولی... شاید طراح نخواسته باشه فرمش PopUp باشه...
البته ببخشید، نظر شخصیم رو گفتم
موفق باشید
یا علی

mj_bayati
پنج شنبه 22 دی 1390, 14:27 عصر
با سلام خدمت استاد امامی

باعرض پوزش از سؤال مجدد (باورکنید محض یادگیری میپرسم)

فرقش چیه که فرم رو از حالت tab خارج کنیم و اجرا کنیم یا اینکه PopUp بکنیم
البته فرق که قطعاً داره، یعنی در صورت دوم اصلاً فرم از برنامه کنده میشه و مجزا اجرا میشه
ولی از جهت User-Friendly بودنش منظورمه

یعنی در دوصورت فرم به صورت یک پنجره نمایش داده میشه و خاصیت Tab (متغیر بودن) رو از دست میده

بازم ممنونم اگه توضیح بدهید
متشکر

abdoreza57
پنج شنبه 22 دی 1390, 14:40 عصر
سلام

مقدار Border Style می بایست در فرهها به غیر از sizable باشد همین طور Auto Resize , Auto Center برابر yes شود در ضمن خاصیت popup ارتباطی به این مسئله ندارد و در هر دو ورژن این قضیه یکسان هست
موفق باشید

pedram_ns
پنج شنبه 22 دی 1390, 16:25 عصر
ممنون از همه
به popup ارتباطی نداره.
من اینطور که دیدم همه حالات borderstyle رو میشه داد و به اتوسنتر و اتو ریسایز هم انگار ارتباط نداره.چون همه رو من امتجان کردم.

با همون تنظیمات اولی که دوستمون emami.sie (http://barnamenevis.org/member.php?44804-emami.sie) گفتن درست شد

خیلی ممنون از همه

alijoon2000
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:29 عصر
با سلام
دوست عزيز يكي از راه هاي برطرف كردن اين مشكل اينه كه شما فرمتون و رو در حالت ديزاين به اندازه‌اي كه ميخواهيد در بياوريد و يك تغيير جزئي در جايي از فرمتون اعمال كنيد تا موقع بستن فرم نياز به ذخيره كردن داشته باشد
از اون به بعد فرم در همان اندازه‌اي كه ميخواهيد باز مي‌شود.
البته حتما بايد Auto Resize نيز رو حالت yes باشد.

mj_bayati
پنج شنبه 22 دی 1390, 18:19 عصر
به popup ارتباطی نداره.
من اینطور که دیدم همه حالات borderstyle رو میشه داد و به اتوسنتر و اتو ریسایز هم انگار ارتباط نداره.چون همه رو من امتجان کردم.
با همون تنظیمات اولی که دوستمون emami.sie گفتن درست شد

باسلام
اگه شما AutoResize و Pop Up رو yes کرده باشید امکان نداره سایز فرمتون تغییر کنه
البته اگه کلاً آفیس رو از حالت Tab خارج کنید بدون PopUp هم درست میشه ولی مسأله اینجاست که شما مزیت Tab رو از دست دادید!!

بازم ممنون میشم اگه اشتباه گفتم بهم گوشزد کنید

باتشکر از همه ها !!!!!
:قهقهه:

pedram_ns
جمعه 23 دی 1390, 10:58 صبح
با سلام و تشکر مجدد

من موفق شدم فرمم رو در اندازه دلخواهم در بیارم یه سئوال دیگه پیش اومد وقتی یک شی بزرگتر از فرم در فرم میذارم. فرمم خودش رو با این شی تطبیق میده و طول فرم بزرگ میشه. چطور میشه کاری کرد که در هر صورت اندازه فرم تغییر نکنه؟
یه نمونه دیدم که این کار رو کرده ولی نمیتونم بفهمم چطور؟

باز هم ممنون

مهدی د
جمعه 23 دی 1390, 18:28 عصر
اگه بحث رو درست متوجه شده باشم می توانید با قرار دادن دستور زیر در رویداد لود یا کارنت فرم ، اندازه فرم را موقع بازشدن یا حرکت در بین رکوردها ، طبق مقدار دلخواه خود تعیین کنید:البته این کد در فرمهای پوپ آپ کاربرد داره.
DoCmd.MoveSize , , 6435, 4500

pedram_ns
جمعه 23 دی 1390, 22:15 عصر
نه خوب فرم من پاپ اپ نیست و اوم نمونه ای هم که دیدم نبود. نظر دیگه ای نیست؟

مهدی د
شنبه 24 دی 1390, 11:14 صبح
سایز فرمهایی که پوپ آپ نیستند را نمی توان کوچک کرد اما با استفاده از محصور کردن کنترلهای موجود در آن فرم در یک باکس کوچک و یا با استفاده از یک سری از ترفندهای گرافیکی می توان تا حدود زیادی از این عیب که اندازه فرم نسبت به کنترلهای موجود در آن بزرگتر است کاست و در ضمن در مورد خصوصیات HorizontalAnchor و VerticalAnchor اشیای موجود در فرم نیز کار کنید.

emami.sie
یک شنبه 25 دی 1390, 11:42 صبح
با سلام

باعرض پوزش از سؤال مجدد (باورکنید محض یادگیری میپرسم)

فرقش چیه که فرم رو از حالت tab خارج کنیم و اجرا کنیم یا اینکه PopUp بکنیم
البته فرق که قطعاً داره، یعنی در صورت دوم اصلاً فرم از برنامه کنده میشه و مجزا اجرا میشه
ولی از جهت User-Friendly بودنش منظورمه

یعنی در دوصورت فرم به صورت یک پنجره نمایش داده میشه و خاصیت Tab (متغیر بودن) رو از دست میده

بازم ممنونم اگه توضیح بدهید
متشکر

سلام، ببخشید که دیر جواب دادم ...
در مورد یوزر فرندلی بودنی که من بهش اشاره کردم از دید طراح برنامه و اکسس بود نه برنامه طراحی شده و کاربر... (یکم فلسفی شد قضیه)
به نظر من Pop up بودن یه امکانیه که اکسس برای کاربراش در نظر گرفته تا درصورت لزوم ازش استفاده کنن (زمانی که می خوان فرمشون روی بقیه فرمها باز بشه)...
البته در صورتی که طراح بخواد هم حالت Tab رو داشته باشه و هم فرمهاش در ابعاد مشخص اجرا بشه راه حلی که شما فرمودید قابل استفادست...
موفق باشید
یا علی