PDA

View Full Version : ارتقا سایت

king-net
پنج شنبه 22 دی 1390, 12:13 عصر
درود .
یک سامانه نوشتم که نسخه جدیدش رو آماده کردم اما تو نسخه جدیدش به یکی از جدول های نسخه قدیمی احتیاج دارم که توش حدود 30 هزار رکورد دارم حالا یکسری فیلد به این جدول اضافه کردم که تو نسخه قدیمیش نیست به نظر شما بهینه ترین روش برای تبدیل این دو دیتابیس چیه ؟

توضیحات بیشتر :
جدول قدیمی مثلا 5 تا فیلد به نام های x1 x2 x3 x4 x5 داشته حالا فیلد x6 هم تو نسخه جدید بهش اضافه شده.

پیشنهاد خودم اینه که با کوئری به جدول وصل شم و داده ها رو از توش انتخاب کنم و با یک کوئری دیگه اینسرتش کنم تو تیبل جدید.

djsaeedkhan
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:39 عصر
با سلام
اول اینکه هر چیزی رو طراحی می کنی که با دیتابیس کار می کنه حتما ده تا فیلد اضافه(خالی) بگیر و توی درج و .. هم مقدار خالی بهشون بده.
اینجوری اگر یه مشتری زیر5 کلاسه گیرت اومد که هر روز اومد گفت اینو اضافه کن ، مشکلی نخواهی داشت.

راهی که من پیشنهاد می کنم اینه که تعداد ستون های جدول قبلی و فعلی رو یکی کن و بعد از فیلد هاش به راحتی استفاده کن

حتی می تونی(کاری که من قبلا کردم) توی phpmyadmin دیتابیس قبلی و بعدی رو بسازی. از دیتابیس قبلی یه export متنی بگیری و فایل متنی رو بر اساس تغییرات ویرایش کنی و همون رو توی دیتابیس جدید insert کنی و تموم.
البته برای سی هزار تا از هر روشی استفاده می کنی باید وقت بزاری