PDA

View Full Version : مبتدی: سئوال در باره طراحی دیتا بیس با SQL server

Mohsen82
پنج شنبه 22 دی 1390, 12:57 عصر
با سلام و احترام
می خواستم بدونم برای دیتا بیس وب سایت آگهی تبلیغاتی که از ستاره ها برای طبقه بندی
آگهی ها استفاده می شه باید برای هر نوع آگهی یک جدول درست بکنم مثلا 5ستاره یک جدول
6 ستاره یک جدول دیگه یا همه رو توی یک جدول بریزم و موقع انتخاب و نمایش جداشون بکنم.

و سئوال دیگه اینکه موقع دریافت اطلاعات آگهی تصویر رو در دیتابیس ذخیره بکنم بهتره یا در یک دایرکتوری توی پروژه .

ممنون.

crazy_1892
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:42 عصر
به نظری من این کارو نکنی بهتره
شما با یک فیلد به به راحتی میتونی تعداد ستاره یک آگهی را مشخص کنی و احتیاجی به جدول جداگانه نیست
مثلا یک فیلد از نوع عددی که تعداد ستاره های آن را درونش اضافه کنی و بروزرسانی آن هم خیلی ساده تر است
سعی کن عکساتو در یک پوشه جداگانه ذخیره کنی و آدرسش رو در دیتابیس

Mohsen82
پنج شنبه 22 دی 1390, 14:43 عصر
ممنون.
اگر ممکنه درباره انواع سیستمهای پرداخت هزینه آگهی و کنترل آن در ASP.net راهنمایی کنید
و آیا مشخصات پرداخت ، زمان نمایش آگهی ، تاریخ شروع و پایان نمایش رو با دیگر اطلاعات آگهی همگی در یک جدول ذخیره بکنم یا
جدولی جداگنه در نظر بگیرم.
ممنون.

crazy_1892
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:49 عصر
دوست عزیز تاریخ شروع و پایان در همون جدول استفاده کن
ولی برای تراکنش مالی یک جدول جدا بساز که در رابطه با این جدول می باشد

Mohsen82
پنج شنبه 22 دی 1390, 18:11 عصر
ممنون درباره دیتابیس متوجه شدم. اگر درباره روشهای کنترل پرداخت در ASP.net راهنمایی کنید ممنون می شم.
آیا باید اطلاعات رسید پرداختیشون رو بگیرم بعد برم با بانک کنترل بکنم یا روش سریعتری هم وجود داره که بلافاصله
بعد از وارد کردن کد یا شماره پرداخت کنترل انجام بشه و نمایش آگهی فعال بشه .اینهایی که گفتم برای پرداختیهای
غیر از پرداخت آنلاین هست.
ببخشید اگر حوصلتون رو سر بردم .

crazy_1892
پنج شنبه 22 دی 1390, 18:36 عصر
دوست عزیز من بعید می دونم شما به غیر از روش مقایسه روش دیگری هم داشته باشی
البته من همون آنلاین را پیشنهاد میکنم دردسرش خیلی کمتره