PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم اطلاعات یک table را در آخر هر روز پاک کنم؟؟؟؟

sajadcg
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:51 عصر
سلام.:لبخند:
من می خوام برنامه بنویسم وقتی یک روز یعنی 24 گذشت تمامی اطلاعات table ام پاک بشه و همین طور هر روز این کار را ادامه بده.

واسه اینکه این کار رو بکنم باید چیکار کنم؟؟؟؟ چه کدی باید بنویسم؟؟؟؟:متفکر:

لطفا راهنمائی کنید.:قلب:

AliSaeedi_v
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:56 عصر
سلام
میتونی ساعت جاری سیستم رو چک کنی اگه به اون ساعت مورد نظر رسیده بود عملیات پاک کردن رو انجام بدی.

meysamrt
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:58 عصر
میتونی در زمان درج یک رکورد در جدول اول بررسی کنی که تاریخ آخرین رکورد درج شده با تاریخ امروز فاصله 1 یا بیستر روز رو داشته باشه. در این صورت رکوردها رو پاک کنی.

if datediff(d,(select top 1 date from tbl), getdate())>=1
delete from tbl
<insert statement>

sajadcg
جمعه 23 دی 1390, 10:15 صبح
سلام
میتونی ساعت جاری سیستم رو چک کنی اگه به اون ساعت مورد نظر رسیده بود عملیات پاک کردن رو انجام بدی.

دوست عزیز حتی اگه سیستم خاموش باشه این روش کار میده؟؟؟؟؟

چون ممکنه کاربر سیستم را به عنوان مثال ساعت 20 کامپیوتر را خاموش کنه و فردا ساعت 8 سیستم را روشن کنه .حالا اگه ما شرط بزاریم که در ساعت 24 اطلاعات را پاک کن چی؟؟
طبیعتا این اتفاق رخ نمی ده....
برای این مشکل چیکارکنم؟؟؟؟:تشویق:

sajadcg
جمعه 23 دی 1390, 19:15 عصر
لطفا سریع تر جواب بدید چو ن بدجوری گیرش هستم:قلب:

meysamrt
شنبه 24 دی 1390, 00:25 صبح
مگه کاری که من گفتم عملی نیست؟ مشکلت رو حل نکرده؟

s3rv3r
شنبه 24 دی 1390, 00:43 صبح
يه فيلد تاريخ و يه فيلد زمان بزار

يه تايمر كه هر 5 دقيقه يكبار هر چيزي كه 24 ساعت از روش گذشته باشه رو حذف كنه
ربطي هم به خاموش يا روشن كردن سيستم نخواهد داشت.
اگه الان خاموش كنه و فردا صبح روشن كنه باز اين عمليات ها تكرار ميشه

اميدوارم كارتون راه بيفته

shadi khanum
شنبه 24 دی 1390, 12:28 عصر
میتونی واسه اینکه برنامه خودت لَخت نشه و نخواد هر 5 دقیقه یکبار اطلاعات جدولت رو چک کنه این کار رو تحت یک برنامه ویندوز سرویس انجام بدی که ربطی هم به برنامه خودت نداشته باشه. فقط باید موقع درج هر رکوردی زمان و تاریخ درج رو تو یه فیلد ذخیره کنی که بعدا بر اساس اون بفهمی که آیا 24 ساعت از درجش گذشته یا نه..