PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی سایت با PHP

Altech
پنج شنبه 22 دی 1390, 20:05 عصر
سلام .
اگه قرار بشه با PHP یه پروژه تحت وب بنویسم ، برای طراحی و ظاهر سایت باید چیکار کنم ؟
از چه ابزار هایی باید استفاده کنم در کنار PHP ؟
آیا IDE ای وجود داره که این کارو برام ساده تر کنه و کد این مدل سایت رو با Drag & Drop و اینا ایجاد کنم ؟
زیاد ظاهر مدرنی نمی خوام .

SilverLearn
پنج شنبه 22 دی 1390, 23:58 عصر
سلام دوست عزيز
php يك زبان برنامه نويسي هست كه خصوصيتي نظير HTML Embeded دارد . اين خصوصيت بدين معناست كه در بين كد هاي پي اچ پي مي تونيد از اچ تي ام ال استفاده كنيد كه با اون مي تونيد ظاهر زيبايي به سايت خودتون بديد .البته كمك گرفتن از CSS خودش مي تونه خيلي بهتون كمك كنه.....

djsaeedkhan
جمعه 23 دی 1390, 00:22 صبح
شما در Php می توانید از html,java,css,Ajax استفاده بفرمایید
فکر می کنم با این چند تا بشه چیز های بسیار خفنی طراحی کرد
چون یکی هوای کاربر رو داره. یکی هوای سرور و یکی هم هوای هردوتا

کلا در طراحی سایت ها سعی میشه کاربر یه این صفحه و اون صفحه برده نشه و چیزی شبیه به کارکردن با ویندوز انجام بشه
ایشالا که راهنمایی خوب بوده باشه

mbf5923
جمعه 23 دی 1390, 09:25 صبح
آیا IDE ای وجود داره که این کارو برام ساده تر کنه و کد این مدل سایت رو با Drag & Drop و اینا ایجاد کنم ؟
دوست خوبم PHP شئ گرافیکی نداره که شما Drag Drop کنید این شکل ها که میبینید دسترنج HTML هستش
بهترین IDE از نظر من Adobe Dreamweaver هستش

djsaeedkhan
جمعه 23 دی 1390, 10:44 صبح
شما می تونی با اچ تی ام ال و آجاکس سایت هایی درست کنی که مثل کار با ویندوز هست
حتی من سایت هایی رو دیدم که وارد ویندوز میشی دسکتاپ داره و استارت و ....
یعنی میشه فقط باید روش کار کنی

Altech
جمعه 23 دی 1390, 17:33 عصر
ممنون از همتون .
پس با همین html میشه یه ظاهر نسبتا خوب برا سایت درست کرد ؟
ajax هم برای ویندوزی کردن کارها :لبخندساده:
جاوا اسکریپت برای چی ؟
اون فک کنم نیاز نباشه نه ؟
هر کاری که جاوااسکریپت می تونه php هم می تونه ؟

djsaeedkhan
جمعه 23 دی 1390, 17:57 عصر
ممنون از همتون .
پس با همین html میشه یه ظاهر نسبتا خوب برا سایت درست کرد ؟
ajax هم برای ویندوزی کردن کارها :لبخندساده:
جاوا اسکریپت برای چی ؟
اون فک کنم نیاز نباشه نه ؟
هر کاری که جاوااسکریپت می تونه php هم می تونه ؟

سلام
جاوا اسکریپت هم نیازه
مثلا فرض کن یه جای اینکه یه فرم بزاری که وقتی اطلاعات ارسال شد خطا بده که آقا لطفا فقط عدد وارد کنید
می تونی با جاوا وقتی کاربر داره اطلاعات پر می کنه تا حروف زد بهش پیغام خطا بدی و تا زمانی که درستش نکرده اجازه ندی فرم رو ارسال کنه

تقریبا در تمام سایت ها از جاوا اسکریپت استفاده میشه ( تمام) حتی گوگل

Altech
جمعه 23 دی 1390, 20:59 عصر
سلام
جاوا اسکریپت هم نیازه
مثلا فرض کن یه جای اینکه یه فرم بزاری که وقتی اطلاعات ارسال شد خطا بده که آقا لطفا فقط عدد وارد کنید
می تونی با جاوا وقتی کاربر داره اطلاعات پر می کنه تا حروف زد بهش پیغام خطا بدی و تا زمانی که درستش نکرده اجازه ندی فرم رو ارسال کنه

تقریبا در تمام سایت ها از جاوا اسکریپت استفاده میشه ( تمام) حتی گوگل

آهان ... درسته .
اینو یه بار انجام دادم یادمه .
ولی اون موقع اون page ام html بود و قرار بود داده ها که وارد شد به یه صفحه php فرستاده بشه . برا همین یا می تونستم بفرستم تو صفحه php این چک رو انجام بده بعد برگشت بخوره و یا با جاوا اسکریپت تو همین صفحه html ام این چک رو انجام بدم .
میگم اینجا که همه page هام php هستن باز هم برا این کار جاوا اسکریپت نیازه ؟ این سوال اون موقع هم برام سوال بود .

djsaeedkhan
شنبه 24 دی 1390, 00:33 صبح
سلام
دوست عزیز چون کد های php کامپایل میشن و سپس اجرا میشن حتما باید درخواست به سمت سرور بره. اونجا اجرا بشه و نتیجه در قالب html برای شما ارسال بشه
حالا حسابشو بکن اگر بخوای تمام ولیدیشن های یه فرم ثبت نام رو بدی دست php اشتباهه (البته حتما باید قبل از ثبت یا ... باید اعتبار سنجی بشن چون ممکن یکی ترفند بزنه صفحه رو دور بزنه)
ولی کار عاقلانه این هست که تا می تونی اطلاعات صحیح رو برای سرور ارسال کنی

مثلا توی ثبت نام ها کلید جستجوی نام کاربری هست. حالا اگه قرار باشه ده بار یه نام رو وارد کنی و بری ببینی آیا هست یا نه و اگر نبود برگردی و دوباره همه اطلاعات رو از سر وارد کنی(فیلد ها) کاربرت عطاش رو به لغاش می بخشه و میره

djsaeedkhan
شنبه 24 دی 1390, 00:36 صبح
سلام
دوست عزیز چون کد های php کامپایل میشن و سپس اجرا میشن حتما باید درخواست به سمت سرور بره. اونجا اجرا بشه و نتیجه در قالب html برای شما ارسال بشه
حالا حسابشو بکن اگر بخوای تمام ولیدیشن های یه فرم ثبت نام رو بدی دست php اشتباهه (البته حتما باید قبل از ثبت یا ... باید اعتبار سنجی بشن چون ممکن یکی ترفند بزنه صفحه رو دور بزنه)
ولی کار عاقلانه این هست که تا می تونی اطلاعات صحیح رو برای سرور ارسال کنی

مثلا توی ثبت نام ها کلید جستجوی نام کاربری هست. حالا اگه قرار باشه ده بار یه نام رو وارد کنی و بری ببینی آیا هست یا نه و اگر نبود برگردی و دوباره همه اطلاعات رو از سر وارد کنی(فیلد ها) کاربرت عطاش رو به لغاش می بخشه و میره