PDA

View Full Version : گفتگو: روش های مختلف آدرس دهی صفحات

soroush.r70
جمعه 23 دی 1390, 10:49 صبح
دوستان لطف کنین روش های مختلف و خوبی که برای آدرس دهی صفحات وجود داره داخل این تاپیک بزارین تا همه استفاده کنن .

با هر روشی که وجود داره یه مثال بزنین ممنونم.

djsaeedkhan
جمعه 23 دی 1390, 12:26 عصر
با سلام
من دیشب این مطلب رو دیدم

ببین اگر استفاده کردی برای بقیه دوستان هم قرار بده تا استفاده کنن
http://perishablepress.com/press/2008/11/30/how-to-write-valid-url-query-string-parameters/

mtchabok
جمعه 23 دی 1390, 12:50 عصر
- یکی از راه حلهای ساده اینه که صفحات رو به صورت مستقیم آدرس بدیم

localhost/index.php
localhost/user.php
localhost/user/login.php

- یه راه دیگه تعریف یه فایل اصلی هس و استفاده از query string :

localhost/index.php?com=content&id=12
localhost/index.php?mod=archive&page=3

- راه بعدی هم استفاده از htaccess هس که تمامی درخواستها رو با پردازش اولیه به یه فایل میفرسته :

localhost/content/12
localhost/module/archive/3

- راه حل بعدی استفاده از path info هس :

localhost/index.php/content/12
localhost/index.php/module/archive/3

این راه حلهایی بود که الان یادم بود .

رضا قربانی
جمعه 23 دی 1390, 21:47 عصر
یک آدرس دهی هم هست البته یک روش آدرس دهیه . با جاوا میایی و لینک رو تعریف می کنی و تا زمانی که روی لینک کلیک نشده نمی تونی وارد لینک بشی . یعنی اگر روی لینک کلیک راست کنی و در زبانه جدید باز کنی دیگه صفحه باز نمی شه و حتما باید روی لینک کلیک کنی تا دستورات جاوا اجرا بشه

soroush.r70
جمعه 23 دی 1390, 22:06 عصر
می تونی بیشتر درمورد path info توضیح بدی.
و بین htaccess و path info کدوم بهتر عمل می کنه

رضا قربانی
جمعه 23 دی 1390, 22:27 عصر
می تونی بیشتر درمورد path info توضیح بدی.
و بین htaccess و path info کدوم بهتر عمل می کنه
با توابع مد ریرایت میایی و آدرس های دروغین تولید می کنی تا شخص مورد نظر از آدرس دهی شما متوجه نشه و می تونی با دو آدرس وارد بشی (هم اصلی و هم دروغین)
path info هم که نیاز به برنامه نویسی و درک داره که اینجا توضیح داده (بهتره)
http://php.net/manual/en/function.pathinfo.php

mtchabok
شنبه 24 دی 1390, 10:27 صبح
path info زمانی استفاده میشه که یه چنین آدرسی داشته باشی :

localhost/index.php/module/archive/id/20
خوب من الان پارس میکنمش :
آدرس فایل که مشخصه

localhost/index.php
مابقی آدرس رو میتونید در یکی از اندیسهای متغیر سراسری server پیدا کنید :

$_SERVER['PATH_INFO']
که در آدرس بالا این اندیس شامل :

/module/archive/id/20
است .

در مورد فرقش با htaccess باید بگم که در حالت path info سرور فقط آدرس فایل رو میبینه و مستقیما فایل رو اجرا میکنه و اصال هیچ پردازشی برای تغییر آدرس نداره و شما در فایل میتونید از path info استفاده کنید یا نکنید ( در ضمن این قابلیت در همه فایلها وجود داره مثلا همین سایت برنامه نویس رو یه آزمایشی بکنید میبینید که به path info هم حساس هس مثلا به این آدرس برین : barnamenevis.org/showthread.php/322946 )
htaccess در تمامی روشهای آدرس دهی میتونه بکار بره و اصلا محدودیت نداره بلکه سایر روشهایی که قبلا گفتم محدود به نحوه استفاده هستن مثلا query string رو حتما باید با ؟ شروع بشه و یا همین path info حتما باید نام فایل ذکر بشه و یک / هم داشته باشه . در صورتیکه مد ریرایت هیچ محدودیتی نداره و نحوه استفاده رو خودمون تعیین میکنیم .

soroush.r70
شنبه 24 دی 1390, 13:06 عصر
دوستان من با htaccess آدرس دهی کردم قالبم کامل لود نمی شه مشکل چیه شما می تونین آدرس دهی با htaccess رو به صورت کامل و روان توضیح بدین. ممنونم

رضا قربانی
شنبه 24 دی 1390, 16:29 عصر
دوستان من با htaccess آدرس دهی کردم قالبم کامل لود نمی شه مشکل چیه شما می تونین آدرس دهی با htaccess رو به صورت کامل و روان توضیح بدین. ممنونم

وقتی از htaccess استفاده می کنی باید آدرس دهی رو به صورت کامل بدید http://localhost/test/test.css

soroush.r70
شنبه 24 دی 1390, 20:28 عصر
تست کردم فکر کنم باید داخل آدرس دهی فانکشن هم یه تغییر باید بکنه می تونی بگی چیه

رضا قربانی
شنبه 24 دی 1390, 21:46 عصر
تست کردم فکر کنم باید داخل آدرس دهی فانکشن هم یه تغییر باید بکنه می تونی بگی چیه
احتمالا require_once رو به صورت کامل ، فایل رو آدرس دهی نکردی

گفتم که به کل باید هر چی آدرس دهی داری به صورت کامل باشه