PDA

View Full Version : چرا برنامه توابع خود وی بی را نمی شناسد؟

jannati
شنبه 30 فروردین 1382, 13:19 عصر
با سلام

من یک برنامه در وی بی نوشته‌ام که تا چند روز پیش درست کار میکرد.اما از چند روز پیش توابع خود وی بی مثل Date وStrو... را نمیشناسد.علیرغم اینکه در Refrence کتابخانه های مورد نیاز را نیز اضافه کرده ام.
لطفا راهنمایی کنید.
باتشکر فراوان :cry:

komeil64
شنبه 30 فروردین 1382, 14:22 عصر
سلام
برای من هم یه بار این اتفاق افتاده بود
یه بار دیگه نصبش کردم درست شد
البته شاید راههای دیگه ای هم داشته باشه

jannati
شنبه 30 فروردین 1382, 14:37 عصر
دوست عزیز ممنون از توجه شما
اما مشکل اینجاست که من حتی ویندوزم را هم عوض کردم.درست نشد!!!!!
:(

Vahid_Nasiri
شنبه 30 فروردین 1382, 18:28 عصر
این مشکل وقتی پیش می آید که دارید برنامه دیتا بیس می نویسید و احتمالا دوباره ویندوز را نصب کرده اید. حالا فایلهای mdac را دوباره باید نصب کنید تا تمام سیستم دیتا بیس نویسی شما کامل نصب شود.
یعنی فایل زیر را باید فول نصب کنی.
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\Common\IDE\IDE98\Redist\MDAC_TYP.EXE

jannati
یک شنبه 31 فروردین 1382, 08:00 صبح
آقای نصیری با سلام

با تشکر از راهنمایی شما.این کار را انجام دادم اما جواب نداد.چون اصلا مشکل فقط وقتی هست که من پروژه خودم را باز میکنم.پروژه های دیگر روی دستگاه من این مشکل را ندارد.در ضمن وقتی پروژه ام را در وی بی باز میکنم یا اصلا باز نمی شود و باید Alt+Delete+Ctrl کنم که در آنجا هم Not response شده یا حدود 2 دقیقه طول میکشد که باز شود.

باز هم از توجهتان ممنونم.
جنتی

Vahid_Nasiri
یک شنبه 31 فروردین 1382, 12:01 عصر
مشکل همانی است که من گفتم! چون من خودم هم یکبار این مشکل را پیدا کردم. به منوی project مراجعه کنید قسمت references را ببینید. جلوی بعضی از فایلها الان نوشته شده missing ....... یعنی اینکه سیستم دیتابیس شما کامل نیست. این ها را تیکشان را بر دارید. ok کنید. برنامه را سیو نموده و ببندید. یکبار دیگر آنرا باز کنید و تیک ها را حالا بگذارید.......

Hossein Bazyan
دوشنبه 12 آبان 1382, 15:47 عصر
Dosta aziz salam
Na nasbe windows mikhad va na nasbe VB va na chize digar
Proje ra baz kon va ba START WITH FULL COMPILE anra ejra kon
roye tavabeh Error midirad sepas panjareye Refrence Baz mishavad bayad movghiyate Refrence ha ra jabeja koni ke kodam mokadam bar kodam ast dar akhar pas az chand tahviz be natije miresi .
man nemidanam ke dar projet az chi estefade kardi ta nobat bandi Refrence ra be shoma begam ama chand bar emtrehan kon be natije miresi
movafak Bashi :lol:

مرتضی منافپور
یک شنبه 25 آبان 1382, 13:05 عصر
دوست عزیز برای حل این مشکل یک پروژه جدید ایجاد کرده و سپس تمام فرمها و ماژولهای
برنامه قبلی را به این پروژه انتقال دهید.