PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی جهت رسیدگی به یک مورد کلاه برداری

hno2005
جمعه 23 دی 1390, 20:40 عصر
باسلام خدمت دوستان
ما طراح یک سیستم جدید وخیلی قوی هستیم که این سیستم رو الان شخصی مدتی هست به صورت کپی داره میفروشه با قیمت خیلی کمتر .

الان حدود 10 تا سایت زده و من میتونم ثابت کنم که تمام این سایتها مال ما بوده .

میخواستم ببینم چه طوری میتونم از دست این شخص شکایت کنم ؟ باید کجا برم و چه مراحلی رو دنبال کنم ؟

منتظر راهنمایی دوستان هستم
با تشکر

mbf5923
جمعه 23 دی 1390, 21:56 عصر
در حال حاضر قانون کپی رایت قابل پیگیری نیست دوست عزیز اما باز پلیس آگاهی فسمت رسیدگی به جرایم رایانه ای مسئول این کار هستش

soroush.r70
جمعه 23 دی 1390, 22:07 عصر
شما داخل اون سورستون چیزی به عنوان رد ندارید که فقط خودتون بتونین اونو تغییر بدین یا ازش خبر داشته باشه

mbf5923
جمعه 23 دی 1390, 22:39 عصر
اینا فایده نداره عزیزم
این مشکل قبلا برای من پیش اومد اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم
تازه من نرم افزار Desktop بود و اونطرف فقط EXE داشت و سورسش پیش من بود اما چه فایده

رضا قربانی
جمعه 23 دی 1390, 22:45 عصر
بسپار به بچه های بالا . همراه با یک نیسان آدم :قهقهه:

جالبه .
مدرک و سند چی داری ؟
این سیستمی که نوشتید دستته دیگه : می تونی یک راه نفوذ هر طوری شده رو پیدا کنی و اون رو روی اسکریپت خودت ببندی و اسکریپت خودتون می تونی لایسنس دارش کنی بعد تمامی سایت هایی که اون پیاده کرده با راه نفوذی که پیدا کردی هک کنی و هر کاری دوست داری روشون انجام بده ( بعد منتظر باش تا اون بیاد سراغت ) .

راستش در مورد مراحل شکایت چیزی نمی دونم ! همیشه مشت رو با مشت جواب دادم .

موفق باشید

maktoom
جمعه 23 دی 1390, 22:55 عصر
سلام
اگه مدرک درستی داشته باشی میشه. بشرط اینکه نرم افزارت رو قبلا ثبت کرده باشی.

djsaeedkhan
شنبه 24 دی 1390, 00:10 صبح
سلام
من پیشنهاد می کنم همیشه یه قسمتی از کد های برنامه رو بصورت کد شده قرار بده ( مثل زند ). توی اون قسمت هم می تونی لایسنس بذاری که مثلا فلان متغیر رو به فلان آدرس بفرست و اگر اشتباه بود کل سایت رو بفرست هوا
و هم می تونی یه تابع حیاتی در سایت رو بزاری توش که اگر پاک شد سایت بالا نیاد.

ولی در کل اگر از این کار ها نکردی یا بیخیالش شو یا برو به طرف بگو سایتت کپیه مال منه یا بشین سایت رو هک کن که صاحب سایت خراب بشه رو طرف

hno2005
شنبه 24 دی 1390, 09:00 صبح
باسلام
خوشبختانه راه نفوذ روش دارم . تمام کدهایی که من نوشتم هم دقیقا با همان اسم در سایت طرف هست . چندین صاحبت سایت هم حاضر هستند که بگند این شخص بهشون فروخته .

کسی تجربه ای در این ضمینه نداره ؟ کاری تونسته از پیش ببره و از حقش دفاع کن ؟

ممنون از راهنمایی دوستان