PDA

View Full Version : مشکل با combobox

googoli
شنبه 24 دی 1390, 10:13 صبح
با سلام
من در یکی از فرم های برنامه ام از comboBoxEx1 استفاده کردم و خاصیت dropdownstyleرو برابر با dropdownlist قرار دادم حالا مشکل من اینجاست که وقتی می خوام مقدار این comboBoxEx1 رو با عوض شدن سطر دیتاگریدم تغییر بدم هیچی به من نمایش نمیده ولی اگر خاصیت comboBoxEx1رو به dropdownتغییر بدم اطلاعات رو به راحتی نمایش میده باید چکار کنم تا درست بشه ؟

shadi khanum
شنبه 24 دی 1390, 13:04 عصر
اگه خاصیت dropdownstyleرو dropdownlist بذاری اجازه نمیده که مقداری غیر از اونهایی که یا دستی تو itemsش نوشتی یا بهش bind کردی رو توش نشون بدی ولی اگه روی
dropdown بذاری میذاره هر چیزی رو توش نشون بدی ولی لزوما اون مقداری که توی کمبو نشون میدی از مقادیری نیست که توی itemsش هست..
احتمالا مشکل شما واسه این که مقادیری که توی کمبو داری شامل اونی که میخوای با عوض شدن سطر دیتاگریدت بهش بدی نیست..

googoli
شنبه 24 دی 1390, 16:34 عصر
احتمالا مشکل شما واسه این که مقادیری که توی کمبو داری شامل اونی که میخوای با عوض شدن سطر دیتاگریدت بهش بدی نیست..
مقداری که من ذخیره می کنم دقیقا از همون ایتم ها هست و چیزی متفاوت از اونا نیست من تو فرم های دیگه ام این کار رو کردم و جواب گرفتم ولی تو این فرم جدیدی که ایجاد کردم این مشکل رو دارم

shadi khanum
شنبه 24 دی 1390, 18:10 عصر
اگه میتونی کدت رو بذار تا رو کد بحث بشه

googoli
شنبه 24 دی 1390, 20:23 عصر
این هم کدم

private void dgv_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
try
{
txtcode.Text = dgv.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
code =Convert.ToInt32( dgv.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString());
txtname.Text = dgv.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
dgv.Columns[2].Visible = true;
cmbgoupAcount.Text = dgv.CurrentRow.Cells[2].Value.ToString();
dgv.Columns[2].Visible = false;
dgv.Columns[3].Visible = true;
cmbAccountStatus.Text = dgv.CurrentRow.Cells[3].Value.ToString();
dgv.Columns[3].Visible = false;