PDA

View Full Version : لینک کردن یک Button

aseman-sky
شنبه 24 دی 1390, 11:41 صبح
شاید یکم سوالم پیش پا افتاده باشه ولی تازه شروع کردم :خجالت: میخوام بدونم چطور میشه یک فایل رو به یک btn لینک کرد ؟ منظورم فایل های سیستمی خود ویندوز نیست ، میخوام این فایل من داخل پروژه ی نهایی بایند شده باشه و وقتی روی یک باتن کلیک میکنم اون فایل باز بشه

aseman-sky
یک شنبه 25 دی 1390, 15:13 عصر
انقدر سخت بود سوالم ؟

crazy_1892
یک شنبه 25 دی 1390, 17:11 عصر
دوست عزیز این یک مثال برای پخش یک فایل wav قراد داده شده در پوشه برنامه

string patch2=Application.StartupPath + "\\khoroj.wav";
SoundPlayer player = new SoundPlayer();
player.SoundLocation = patch2; //Set the path
player.Play(); //play it

shadi khanum
یک شنبه 25 دی 1390, 18:18 عصر
بستگی داره فایلتون چی باشه... چه فایلی رو میخوای باز کنی؟
با این دستور میتونی هر فایلی که مستقیم تو ویندوز با دابل کلیک باز کنی از طریق برنامه هم باز کنی..
System.Diagnostics.Process.Start("مسیر کامل فایل مورد نظر");

aseman-sky
یک شنبه 25 دی 1390, 19:23 عصر
خوب حالا سوالم اینه که آدرس این فایل من ممکنه توی سیستم من این آدرس باشه اما توی سیستم یکی دیگه شاید فرق داشت ، حالا من میخوام مثل HTML که مینویسیم و یک فولدر کنار فایل HTML میسازیم و لینک میکنیم به اون فولدر که روی هاست یا هر جای دیگه ادرس ثابت میمونه ، حالا اینجا چطور باید ادرس دهی کرد ؟ من میخوام این فایل من داخل فایل EXE بایند شده باشه که نیاز به این نباشه که چند تا فایل در کنار هم باشن

arash69
دوشنبه 26 دی 1390, 00:12 صبح
سلام.اگه فایل مورد نظرتون رو توی مسیر bin/debug قرار بدین،میتونین توی دستور ()System.Diagnostics.Process.Start نام فایل رو همراه با پسوندش قرار بدین. اینطوری فایل همراه برنامه خواهد بود.

aseman-sky
دوشنبه 26 دی 1390, 12:46 عصر
کپی کردم و اسم فایل رو هم با پسوند نوشتم داخل اون قسمت از کد ولی چیزی باز نشد
این ارور هم میده
Error 1 Program 'D:\Pedram Project\SKY Network\SKY Network\obj\x86\Debug\SKY Network.exe' has more than one entry point defined: 'csharp_station.howto.ProcessStart.Main(string[])'. Compile with /main to specify the type that contains the entry point. D:\Pedram Project\SKY Network\SKY Network\Class1.cs 11 21 SKY Network

Error 2 Program 'D:\Pedram Project\SKY Network\SKY Network\obj\x86\Debug\SKY Network.exe' has more than one entry point defined: 'SKY_Network.Program.Main()'. Compile with /main to specify the type that contains the entry point. D:\Pedram Project\SKY Network\SKY Network\Program.cs 14 21 SKY Network

m2_farzan
دوشنبه 26 دی 1390, 14:28 عصر
میتونید از موارد داخل Environment.SpecialFolder استفاده کنید. برامی مثال کد مقابل آدرس پوشه My Documents رو به صورت string بر می گردونه:

Environment.SpecialFolder.MyDocuments

و در کامپیوتر من معادل این است:

C:\Document and settings\M2_Farzan\My Documents

و چیز های مشابه شما فقط Environment.SpecialFolder رو بنویسید و یک نقطه اضافه کنید، ویژوال استودیو خودش تمام موارد رو لیست می کنه.

در ضمن این کد یک string حاوی آدرس محل قرار گیری فایل exe برنامه هست:

Environment.CurrentDirectory

موفق باشید.

eniac_4
دوشنبه 26 دی 1390, 15:25 عصر
تا قبل از /bin/debug رو حذف کن و این کد رو بهش اضافه کن

System.Diagnostics.Process.Start(Application.Start upPath +"/bin/debug/اسم فایل")

nunegandom
دوشنبه 26 دی 1390, 16:27 عصر
با سلام، از اول میگم، بایند کردن هر چیزی:
در sloution explorer روی projet راست کلیک، قسمته Properties ، تبه Resources آیتم رو اضافه میکنید، حالا فرض آیتم اضافه شده، از solution explorer روی آیتم کلیک میکنید و به Properties اون رفته و Build Action اون رو برابر با Embeded Recou.. میگذارید

خوب حالا میخاید بهش دسترسی داشته باشید
بنویسید:
Properties.Resources.MyItem
موفق باشید