PDA

View Full Version : سوال: کار با کامپوننت های شرکت تلریک

smm2006sh
شنبه 24 دی 1390, 16:21 عصر
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من میخوام از این به بعد از کامپوننت های شرکت تلریک برای ساخت وب سایت هام استفاده کنم ، چرا که ظاهری بسبار خوب و کار برپسند داره . و چندین مزیت دیگه که توی سایت او ن مشاهده کردم . اما نمیدونم این کامپوننت ها بعد از کامل شدن وب سایت به خوبی جواب میده یا نه . منظورم اینه که چه معایبی به همراه داره ، و اگه ما وقت گذاشتیم وب را با این کامپوننت ها طراحی کردیم توی اپلود روس سرور مشکلی نداشته باشه .
لطفا اگه کسی با این ها کار کرده معایب و مزایای اونو برام بگه .

ممنون از راهنمایی شما:بوس:

mehdin69
شنبه 24 دی 1390, 17:28 عصر
سلام
من از سال 2008 تا حالا دارم ازشون استفاده می کنم
کامپوننت های خوبی هستن به شرطی که وابسگیت رو بهشون زیاد نکنی
گرافیک خوبی رو بهت میدن اما در عوض بعضی وقت ها سرعتت رو هم می گیرن
مثلاً گریدویو رو از بعضی کامپوننت های دیگه استفاده کنی سرعت بیشتری می تونی بگیری
اما در مجموع نمره خیلی خوبی رو میشه ازشون گرفت
روی سرور هم به شرطی که کرک باشن هیچ میشکلی ندارن فقط بدون یه فایل 20 مگابایتی رو برای همین از دست میدی
یه Dll بهت میده که حدوداً 20 مگابایت هست و برای زمانهایی که تنها یه ادیتور داری استفاده می کنی حجم بالایی هست
موفق باشین

EnKamran
شنبه 24 دی 1390, 17:40 عصر
کاملا درسته شما اگر بخواهید از تلریک استفاده کنید باید یک فایل 20 مگابایتی رو هم توی پوشه Bin آپلود کنی پس شما باید تصمیم بگیری که آیا یک پروژه برای شما می صرفه که از تلریک استفاده کنی یا نه، بنده هیچ وقت فقط برای استفاده از یک گرید تنها از تلریک استفاده نمیکنم اما اگر پروژه طوری باشه که تعداد زیادی از ابزارها رو استفاده کنم خوب می ارزه

hakan648
شنبه 24 دی 1390, 18:13 عصر
سلام
من از کامپننت های مخصوص MVC استفاده میکنم . در MVC بر مبنای JQuery طراحی شدن و بوسیله JQuery میتونید به خیلی از قابلیت هایی که در حالت پیشفرض وجود نداره دسترسی داشته باشید .
از فایل DLL سنگین هم خبری نیست .
البته بعضی از امکاناتی که در نسخه مخصوص Webform ها هست در MVC نیست !

موفق باشید ...

smm2006sh
شنبه 24 دی 1390, 19:44 عصر
با سلام مجدد
یه چیز دیگه را هم که خودم توی این گونه استفاده از تلریک و کد های اون دیدم اینه که ما را از کد نویسی استاندارد دور میکنه ، چرا که کد های مربوط به خودش را داره . به عنوان نمونه مثلا تولید یه کد کپچا به وسیله برنامه نویسی استاندارد حاوی چندین خط کد هست در صورتی که کامپوننت تلریک فقط با چند کد محدود این امکان را برای ما درست میکنه .
نظر دوستان در این مورد چیه ؟؟؟
ایا ما را از کد نویسی استاندارد دور میکنه یا نه ؟؟؟؟:متفکر:

maysam09
شنبه 24 دی 1390, 21:54 عصر
هر چقدر خودتون کم تر به این کنترل ها وابسته کنید بهتره چون اجازه ایده های بهتر و کارهای جدیدترو از آدم میگیره..زمانی که خودتون روی کاری تمرکز کنید تسلط تون بیشتر میشه و ایده های بهتری بهتون میرسه..این کنترل ها بیشتر واسه کسانی که وقت نمی خوان بزارن خوبه و یا کسانی که سرعت لود واشون مهم نیست..بهتره به عنوان ایده فقط از این کامپوننت ها(سنگین و کد بسته) استفاده کرد.موفق باشید

mehdin69
شنبه 24 دی 1390, 22:03 عصر
سلام
من گفتم که اینها خوب هستن به شرطی که وابسته بهشون نشی
چون من کسایی رو دیدم که بعد از مدتی استفاده کردن از این کامپوننت ها دیگه فکر و ذهنشون بسته شده
و در حقیقت حوصلتون نمیشه دیگه کدنویسی انجام بدید و یه جور اعتیاد بهتون دست میده که از این کامپوننتها استفاده کنین
استفاده ازشون فقط در سطح بسیار پایین خوبه....