PDA

View Full Version : سوال: اپدید(refresh)کردن دیتا گرید ویو

Yanehsar
شنبه 24 دی 1390, 22:08 عصر
سلام یه مشکلی تو برنامه نویسی و دیتا گرید ویو دارم
این یه نمونه برنامه کوچک هستش میشه یه نگاه کنید و کمکم کنید.
http://www.persianupload.com/3048030
برنامه مشکلی ندارم و اجرا میشه تنها مشکل من رفرش کردن دیتا گردید ویو صفحه قبلم هستش.
وقتی اد می کنم یا ویرایش می کنم تغییرات اعمال نمیشه و باید فرم خودم ببندم و دوباره بازش کنم میشه بگید چیکار کنم؟یا این برنامه کوچک طوری درست کنید که دیتاگریدویو اپدید بلافاصله بشه

Hybrid
شنبه 24 دی 1390, 22:17 عصر
سلام یه مشکلی تو برنامه نویسی و دیتا گرید ویو دارم
این یه نمونه برنامه کوچک هستش میشه یه نگاه کنید و کمکم کنید.
http://www.persianupload.com/3048030
برنامه مشکلی ندارم و اجرا میشه تنها مشکل من رفرش کردن دیتا گردید ویو صفحه قبلم هستش.
وقتی اد می کنم یا ویرایش می کنم تغییرات اعمال نمیشه و باید فرم خودم ببندم و دوباره بازش کنم میشه بگید چیکار کنم؟یا این برنامه کوچک طوری درست کنید که دیتاگریدویو اپدید بلافاصله بشه

کدی رو که در رویداد Form_load نوشتین رو در آخر رویداد کلیک دکمه Add اضافه کنین و نتیجه رو ببینین البته این یه روش استاندارد نیست شما میتونین این قطعه کد(کد Select) رو در یه زیربرنامه بنویسین و در جاهای مخالفی ازش استفاده کنین.

موفق باشید./

crazy_1892
شنبه 24 دی 1390, 22:17 عصر
از چه طریق اطلاعات در Grid نمایش میدی؟؟

shadi khanum
شنبه 24 دی 1390, 23:59 عصر
شما میتونی واسه حل مشکلت راه های مختلفی بری . مثلا میتونی datatble اصلیت که تو فرم اول ازش ایتفاده میکنی رو در سطح فرم اولت نگیری و تو یه shared class نگهداری کنی و تو فرم Add وقتی یه رکورد به دیتابیس اضافه میکنی همون رو به اون دیتاتیبل shared class هم اضافه کنی . اینجوری اتوماتیک دیتاویووتون آپدیت میشه.
یا میتونی همینجوری که الان هستی باشی فقط اون تیکه ای که دیتاتیبل و ویوو رو از دیتابیس میخونی تو یه تابع جدا و بصورت پابلیک تعریف کنی و تو Close شدن فرم add، اون تابع فرم اصلی رو فراخوانی کنی...
شاید فک کنی راه حل های بهتری هم به ذهنت برسه
موفق باشی

Yanehsar
دوشنبه 26 دی 1390, 20:02 عصر
شما میتونی واسه حل مشکلت راه های مختلفی بری . مثلا میتونی datatble اصلیت که تو فرم اول ازش ایتفاده میکنی رو در سطح فرم اولت نگیری و تو یه shared class نگهداری کنی و تو فرم Add وقتی یه رکورد به دیتابیس اضافه میکنی همون رو به اون دیتاتیبل shared class هم اضافه کنی . اینجوری اتوماتیک دیتاویووتون آپدیت میشه.
یا میتونی همینجوری که الان هستی باشی فقط اون تیکه ای که دیتاتیبل و ویوو رو از دیتابیس میخونی تو یه تابع جدا و بصورت پابلیک تعریف کنی و تو Close شدن فرم add، اون تابع فرم اصلی رو فراخوانی کنی...
شاید فک کنی راه حل های بهتری هم به ذهنت برسه
موفق باشی
سلام من نتونستم اینکار ها رو انجام بدم امکانش هست یکی از فرم ها رو برام درست کنید ببینم چیکار کردید؟؟؟ممنون میشم.

Yanehsar
دوشنبه 26 دی 1390, 20:04 عصر
کدی رو که در رویداد Form_load نوشتین رو در آخر رویداد کلیک دکمه Add اضافه کنین و نتیجه رو ببینین البته این یه روش استاندارد نیست شما میتونین این قطعه کد(کد Select) رو در یه زیربرنامه بنویسین و در جاهای مخالفی ازش استفاده کنین.

موفق باشید./

سلام کاری که گفتید انجام دادم اما بی نتیجه بود میشه کاری که کردید برام بذارید تا ببینم.مرسی

eniac_4
دوشنبه 26 دی 1390, 20:20 عصر
[تو فرم یک داخل کد دکمه Add این خط اخر رو اضافه کن

[
frmadd add = new frmadd();
add.ShowDialog();
Form1_Load(null, null)

اینم برنامه http://s2.picofile.com/file/7251774187/Refreshdgw.rar.html

eniac_4
دوشنبه 26 دی 1390, 21:12 عصر
یادم رفت بهت بگم این خط رو تو هر سه تا دکمه : add , edit , delete اضافه کن

موفق باشی