PDA

View Full Version : سوال: ایجاد و حذف اشیاء کلاس در زمان اجرا به تعداد...

sajad_3dmax
شنبه 24 دی 1390, 22:30 عصر
با سلام
میخوام یک برنامه با استفاده از کلاس ها بنویسم(کلاس اساتید)
به این صورت که در یک فرم کاربر اطلاعات رو وارد کنه و پس از اینکه کاربر روی دکمه درج کلیک کرد یک شیئ ساخته بشه و مقادیر رو ذخیره کنه
چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟
همچنین در مورد حذف اشیاء هم مشکل دارم.
با تشکر فراوان

Hybrid
شنبه 24 دی 1390, 23:06 عصر
با سلام
میخوام یک برنامه با استفاده از کلاس ها بنویسم(کلاس اساتید)
به این صورت که در یک فرم کاربر اطلاعات رو وارد کنه و پس از اینکه کاربر روی دکمه درج کلیک کرد یک شیئ ساخته بشه و مقادیر رو ذخیره کنه
چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟
همچنین در مورد حذف اشیاء هم مشکل دارم.
با تشکر فراوان

دوست عزیز لطف کن بیشتر توضیح بده ... شما میخواین این طالاعات در کجا ذخیره بشه؟؟؟ و در کجا اونا رو نمایش بدین؟؟

shadi khanum
شنبه 24 دی 1390, 23:35 عصر
یک شی از چی ساخته بشه؟ بیشتر توضیح بدین

nunegandom
یک شنبه 25 دی 1390, 03:43 صبح
همه اشیاعت رو همین شکلی میتونی بسازی
http://www.c-sharpcorner.com/uploadfile/mahesh/creating-a-button-at-run-time-in-C-Sharp/

sajad_3dmax
یک شنبه 25 دی 1390, 08:56 صبح
دوست عزیز لطف کن بیشتر توضیح بده ... شما میخواین این طالاعات در کجا ذخیره بشه؟؟؟ و در کجا اونا رو نمایش بدین؟؟

رو ram بمونه دیگه. فرض کنید یک دکمه new یا insert دارم .هر بار که کاربر بعد از پر کردن فیلدها روی این دکمه کلیک کرد یک شیئ از کلاس اساتید ساخته بشه و اطلاعات فرم داخل فیلدهای اون ذخیره شه.
مشکلم اینه که اون وقت،چجوری شیئ رئ ایجاد کنم (یه اسم به شیئ ایجاد شده اختصاص بدم.)
اگه موقع کد نویسی باشه که براحتی می نویسم مثلا ()teacher t=new teacher. اما موقع اجرا چی.هر بار که کاربر دکمه ثبت رو زد چی کنم.البته میشه یه شمارنده قرار داد و مثلا نوشت ()teacher tcounter=new teacher.اینجوری بنویسم درسته؟