PDA

View Full Version : حرفه ای: چطوری مطالب توی دیتابیس رو گوگل بخونه؟

mehdin69
یک شنبه 25 دی 1390, 04:00 صبح
سلام
من یه وب سایت ساختم که کاملاً داینامیک هست و هیچ چیزی رو طراحی نکردم یعنی همه چیز یا بواسطه کدهای سز شارپ داره تولید میشه یا داره از دیتابیس خونده میشه و در حقیقت توی صفحه های ASPX ای که دارم چیزی وجود نداره یعنی اصلاً یه صفحه ASPX بیشتر وجود نداره
حالا بعد 1 ماه گوگل تخت هیچ شرایطی سایت رو پیدا نمی کنه و اگر هم پیدا می کنه لینک های سایت رو درست پیدا نمیکنه
تحقیق کردم و فهمیدم در حالت عادی ظاهراً مطالب سایت رو نمی تونه از دیتابیس بخونه
راهی هست که این عمل اتفاق نیافته؟
و مطالب دیتابیس رو هم بتونه بخونه؟
ممنون:افسرده::قلب::قلب::قلب:

ATili.Nero
یک شنبه 25 دی 1390, 04:05 صبح
خب دوست عزیز یه سرچ کن اول یه سری قوانین سئو رو ببین،
ببین سئو چی کار می کنه
100 % نمیاد دیتابستو بخونه که مطالب سایت رو می خونه خب چیزی که می خوای تو دیتابیس ذخیره باشه خب باید تو سایت نشون بده
اگه تو 1 صفحه نشون دادی چیزی که تو بانکنته عنکبوت های سئو خودشون میاند پیدا می کنند.

mehdin69
یک شنبه 25 دی 1390, 04:15 صبح
سلام
مرسي إز باطني كه داديد
شايد من منظورم رو بد گفتم
اين سايت هر چيزي توي ديتابيس هست رو داره نمايش ميده
و مساله من هم همينه كه با وجود نمايش مطالب گوگل چيزي پيدا نميكنه
تحقيق كردم چند نفري گفتن به دليل دايناميك بودن خيلي زياد هست و به همين دليل بايد يه انجين دايناميك روي سايتت طراحي كني خواستم ببينم راه ديگه اي هست يا خير

ATili.Nero
یک شنبه 25 دی 1390, 04:27 صبح
نه عزیز من ببین عنکبوت های سئو سایت رو فقط نوشته می بیند و به صورت HTML حالا شما چه توی ASP درست کرده باشید چه CMS یا هر زبون دیگه همه ما می دونیم که این زبون ها توی سرور اجرا می شند و در نهایت به صورت HTML توی صفحه کاربر نمایش می دهند
مشکلی که شما دارید فقط با یه چیز حل می شه:
صبر،صبر،صبر

تا می تونی به موتور جستجوی های مختلف ثبت کن حتی گوگل رو 2 یا 3 بار ثبت کن من سایت واسه یه بنده خدا زذم شرکت هم بود 2 ماه طول کشید تا اونی کی می خواستیم گوگل ثبت کرد
قوانین سئو را رعایت کن و تا می تونی صبر داشته باش

نمی دوننم کمکت کرذک یا نه

hamid_shrk
یک شنبه 25 دی 1390, 09:26 صبح
حتی گوگل رو 2 یا 3 بار ثبت کن

چه کاریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
وقتی یکبار ثبت کنی و کدهاتون استاندارد باشه سئو تون بالا میاد.
آدرس سایتت رو بده تا بررسی بشه کدهاتون و ببینم چیکار کردین که انقدر طول کشیده.
نکته دیگه بازدید یک سایت هست و آپدیت کردن پیاپی.

aliyeh
یک شنبه 25 دی 1390, 10:09 صبح
من هم سایتم رو به همین شکل طراحی کردم،کاملا داینامیک هست و فقط شامل یک صفحه.
یکی از کارهایی که کردم این هست که داخل همون صفحه کلمات کلیدی که به موضوع سایتم برمیگرده و به نظرم میومد رو در کد html همون یک صفحه سایت نوشتم.
البته نمی دونم از نظر بهینه سازی صفحات درست هست یا نه، ولی موثره

alonemm
یک شنبه 25 دی 1390, 14:27 عصر
باسلام:
دوستان عزیز مثال Seo به این بحث ربطی نداره که اطلاعات صفحات سایت شما از کجا خونده میشه چه از پایگاه داده چه از یک فایل متنی.
موتور جستجو صفحه کامپایل شده شما رو مورد جستجو قرار میده.

موفق باشید.

kingmech
یک شنبه 25 دی 1390, 15:58 عصر
دوستان ایشون نتونست خوب منظورشو برسونه منظور ایشون اینکه یه صفحه دار به اسم مثلا index.aspx و فقط همین یه صفحه هست که اطلاعات رو نشون میده مثلا index.aspx?id=2 فکر کنم منظورشون این باشه :ی

استارتر عزیز گوگل برای تشخیص صفحات داینامیک پیشنهاد داد که همین علمات سوال رو در یو ار ال تون استفاده کنید ساخت سایت مپ رو هم فراموش نکنید

sarapepors
یک شنبه 25 دی 1390, 17:50 عصر
سلام
من یه وب سایت ساختم که کاملاً داینامیک هست و هیچ چیزی رو طراحی نکردم یعنی همه چیز یا بواسطه کدهای سز شارپ داره تولید میشه یا داره از دیتابیس خونده میشه و در حقیقت توی صفحه های ASPX ای که دارم چیزی وجود نداره یعنی اصلاً یه صفحه ASPX بیشتر وجود نداره
حالا بعد 1 ماه گوگل تخت هیچ شرایطی سایت رو پیدا نمی کنه و اگر هم پیدا می کنه لینک های سایت رو درست پیدا نمیکنه
تحقیق کردم و فهمیدم در حالت عادی ظاهراً مطالب سایت رو نمی تونه از دیتابیس بخونه
راهی هست که این عمل اتفاق نیافته؟
و مطالب دیتابیس رو هم بتونه بخونه؟
ممنون:افسرده::قلب::قلب::قلب:

با سلام . میشه کمی بیشتر توضیح بدین در مورد نحوه طراحی سایتتون این که چطور فقط یه صفحه دارین ؟متشکرم

crazy_1892
یک شنبه 25 دی 1390, 18:02 عصر
دوست عزیز اکثر دوستان سایت ها را به همین شکل طراحی میکنند
تا اونجایی که من اطلاع دارم ربات های گوگل به دیتا بیس دسترسی ندارند
ولی وقتی یک صفحه با ادرس site.com/index.aspx?Id=1 نمایش داده میشه توسط ربات های گ.گل هم خونده و ایندکس میشه
ولی بهتره شما آدرس های صفحاتتون را با Routing به شکل site.com/index/1 در بیارید،
سعی کنید آدرس صفحاتی که در دیتا بیس هستند را با لینک های واضح آدرس دهی کنید و در صفحه اصلی قرار دهید

mehdin69
یک شنبه 25 دی 1390, 20:58 عصر
خوب چند نکته
من این یه پروژه هست که دارم راه حل های جدیدی برای خودم پیاده می کنم
به دلیل اینکه فقط Frame وسط صفحه داره تغیییر می کنه و همه جای سایت ثابته اصلاً نمی تونم site.com/index/1 این کار رو بکنم و فقط با پارامتر می تونم
و اینطوری بگم فقط پس زمینه سایت توی همه چی ثابت هست و دیگه تحت هیچ شرایطی چیزی شبیه به هم نیست
تنها وسط صفحه ذاره عوض می شه
حالا بماند چرا این فریم رو قرار دادم تا توش صفحه لود شه
اما جالبه نتیجه گوگل برای این سایت رو ببینین که به کل همه لینک ها رو اشتباه داره پیدا میکنه
لینک گوگل (https://www.google.com/search?hl=en&filter=0&lr=&ie=UTF-8&q=site:ahaniran.ir)
حالا برای صفحاتی که اصلاً وجود خارجی ندارن نمی دونم داره از کجا لینک می سازه اما اینطوری داره کار می کنه....
مرسی از همتون

crazy_1892
یک شنبه 25 دی 1390, 22:18 عصر
دوست عزیز از frame به همین علت دیگه استفاده نمیشه
چون در گوگل بسیار ضعیف است

crazy_1892
یک شنبه 25 دی 1390, 22:21 عصر
از چه کامپوننت هایی در سایتت برای رسم نمودار و نمایش اطلاعات استفاده کردی؟؟؟

mehdin69
یک شنبه 25 دی 1390, 22:22 عصر
خب بازم ممنون
اما اینکه فریم هست حتماً دلالیل کاری هست که باید فریم باشه و نمی تونم کاریش کنم
لینک اشتباه دادن مربوط به فریم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! :متعجب:
لطفاً یه مرجعی بدید برای فریم که گوگل باهاش مشکل داره
مرسی

mehdin69
یک شنبه 25 دی 1390, 22:23 عصر
هیچ کامپوننتی نیست Jquery هست همش...

crazy_1892
یک شنبه 25 دی 1390, 22:48 عصر
- آیا به معایب استفاده از Frame ها در سایت خود واقف هستید؟ با اینکه استفاده از Frame ها در سایت های بزرگ مدتها ست که منسوخ گشته است اما همچنان نشان آن را در وب سایت های ایرانی به وفور می توان یافت در این روش طراح سایت با چند بخش کردن یک صفحه و پنهان نمودن آدرس سایت اصلی، اقدام به نمایش محتوای یک سایت خاص بدون نشان دادن URL آن می کند، که البته همیشه هم قصد مغرضانه و تقلب کارانه ای در کار نیست، اما نکته ظریف در این ماجرا این است که موتورهای جستجوی بزرگ و از جمله گوگل، محتوای استفاده شده در قالب Frames را کاملا نادیده می گیرند و این می تواند به ایندکس نشدن کل محتوای یک سایت بیانجامد. البته راه حل های نصفه و نیمه ای برای این موضوع وجود دارد که از میان آنها می توان به استفاده از Meta Tag ها و همچنین بهره گیری از تگ no frames اشاره کرد که این آخری در حقیقت همان متنی ست که طراح Frames برای اشخاصی که قادر به دیدن Frame ها نمی باشند در نظر گرفته است غافل از اینکه این متن کوچک تنها چیزی ست که توسط روبات های گوگل ایندکس می گردد.
در مجموع بهتر است از Frames در سایت خود استفاده نکنید.

http://www.stcomputer.rozblog.com/post/827

sara_aryanfar
یک شنبه 25 دی 1390, 23:04 عصر
گوگل صفحات سایت رو به درستی ایندکس کرده و اگر کش گوگل رو هم ملاحظه کنید نشون دهنده درست بودن صفحات هست اولا شما در سایتی که بالا لینک دادین هیچ یک از صفحات متا تگ هاشون پر نشدن که این قسمت برای اسپایدر گوگل مهمه چون خلاصه صفحه شما رو از اونجا بر می داره این که برخی فکر می کنند اسپایدر گوگل کاملا هوشمند هست و میتونه یک صفحه رو مثل انسان وارسی و نکات مهمش رو برداره درست نیست که اگر اینگونه بود چندین سال پیش در دام سیاه چاله ها نمی افتاد (سایت هایی که با لینک دادن های متوالی اسپایدار رو به دام می انداختند)به هر حال نقشه سایت کلمات کلیدی توضیح صفحه عنوان صفحه راه کارهای مناسبی برای سئو هستند البته کاهش حجم کدها یا به اصطلاح فشردگی سایت زمان لودمناسب بک لینک های خوب عمر دامنه مفید و ناب بودن مطالب معتبر و کم تغییر بودن سایت گوگل از طرح های جدید استقبال می کند اما سایت هایی را که هر روز دچار دگرگونی هستند معتبر نمی شناسد

mehdin69
دوشنبه 26 دی 1390, 00:12 صبح
خب من باید بازم بگم
این فریم یه بخش دستوری بوده
من کاریش نمی تونم بکنم از این لحاظ و مریض نیستم اینو اینطوری طراحی کنم.....
اما از نظر این Url که می گید سایت به هیچ وجه URL ای نداره که بخواد نمایش داده بشه.... شما سایت رو با Frame , Contain به همراه Ajax و Jquery درست کنید URL ای دیگه درست نمیشه.....!!!!
من دنبال اشتباهی که توی سایت هست نیستم دنبال راه حل برای رفع اشتباه اجباری هستم
و اما لینک هایی که داره گوگل می ده و خانم sara_aryanfar میگن درست هست. (http://barnamenevis.org/member.php?191209-sara_aryanfar)
این سایت به هیچ عنوان چندین صفحه نداره تنها و تنها و تنها یه صفحه به نام Defualt هست که Meta Tage اون صفحه پر شده...
حجم کد نویسی توی این سایت در مجموع کدهای C# شاید بشه 300K و با لایه هایی که نوشته شده بشه 800K
حجم صفحه Defualt هم 17K هست این حجم ها اصلاً زیاد نیست به نظرم....
اما من این اولین سایتم نیست که طراحی کردم آخریشم نیست برا همین مطمئن هستم توی تنظیمات گوگل باید یه کاری حتماً بصورت ویژه انجام بشه تا این صفحات داینامیک ( به این شکلی که گفتم و بدون لینک ) بیاد توی موتورهای سرچ گوگل)
لطفاً راه حل بدید و نه اشتباهی که حتماً باید انجام می دادم رو بگید....
مرسی:قلب:

http://barnamenevis.org/images/statusicon/user-offline.png

sara_aryanfar
دوشنبه 26 دی 1390, 01:49 صبح
ببینید شما در ظاهر یک صفحه ایجاد کردید اما لینک هایی که در همون صفحه گذاشتید و درواقع صفحه بعدا مقدارش رو از دیتا بیس می خونه خوب ربات گوگل هم این لینک رو دنبال می کنه و در نتیجه محتوای اون صفحه ای که شما از دیتا بیس داری پر می کنی رو به عنوان یک صفحه در نظر می گیره الان فرض کن سایتی 300 تا صفحه داره در حالی که تنها 10 صفحه به صورت فیزیکی داره و باقیه صفحات محتوایی هستند که از دیتا بیس خونده میشوند ووقتی کاربر روی لینک کلیک می کنه این صفحه براش ایجاد میشه گوگل هم به همین نحو لینک موجود رو دنبال می کنه و اگر لینک شکسته نباشه محتوا و عنوان اون صفحه رو بر می داره شما چرا میفرمائید چنین صفحه ای برای گوگل ایجاد نمی کنید در حالی که هست http://khaniran.ir/archive.aspx حتما که نباید صفحات رو یک به یک به صورت فیزیکی روی سرور ایجاد کرد توصیه می کنم مت تگ ها رو برای هر صفحه ای که قرار هست ایجاد بشه تنظیم کنید حالا می تونین اینکار رو برای هر خبر انجام بدین اون موقع گوگل توضیح که در متا تگ هست رو در اون بخش نشون میده مشکل مربوط به متا تگ ها هست اگر سورس صفحاتی که ایجاد می کنید رو ببینید متوجه میشید

تصویر زیر هم نشون میده ربات گوگل چه صفحاتی رو داره از سایت ایندکس می کنه
http://p30up.ir/file/fhys7k679kczhm51k9o.jpg

mehdin69
دوشنبه 26 دی 1390, 02:43 صبح
مرسي ازتون
نكته اي كه بايد مي فهميدم رو فهميدم
من توي پرتال قسمت تگ رو بسته بودم برا مدير سايت:گیج:
ممنون إز كمكتون
اين تصوير و لينك هم مربوط به سايت ديگه هست

mehdin69
دوشنبه 26 دی 1390, 10:58 صبح
سلام
مرسی از توضیحات طولانی و مفید شما
دوستان سایت گوگل برای فریم هیچ تضمینی نمیده
اما راه حل هایی برای اینکه توسط Search Engine گوگل پیدا شن ارائه داده
راه حل (http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=34445) حالا دیگه ربط داره یا نداره با خودتون اما برای تک تک ت ها خود گوگل توضیح داده و برا اکثرشون راه حل هم گفته
:چشمک:

sara_aryanfar
دوشنبه 26 دی 1390, 15:06 عصر
اين تصوير و لينك هم مربوط به سايت ديگه هست خب این لینک رو خود جنابعالی در پست قبلی داده بودین در هر حال منظورم مطلب بود شما اگر خودتون مسئول سایت هستین خودتون باید در وبمستر گوگل ثبت نام کنین و نقشه سایت رو بهش بدین اینا همش موثر هست در حالت کلی هیچ کس نمی تونه ادعا کنه که از الگوریتم گوگل سر درآورده شرکت هایی که ادعای سئو دارم هم نمی تونن این ادعا رو بکنن در حالت کلی گوگل یه استاندارد هایی رو به صورت عمومی منتشر کرده که با پیروی از این استانداردها شما می تونی نتایج خوبی کسب کنی در هر حال روند گوگل اخیرا این بوده که روی سرعت سایت ها بیشتر تاکید کرده یعنی سایت رو هرچه بتونین سبکتر کنین که سریعتر لود بشه خودش امتیاز محسوب میشه همونطور هم که قبلا اشاره کردم و خود شما هم بهش رسیدین مشکل شما عدم استفاده از متا تگ ها بود حالا که شما صفحاتت بعد ایجاد میشه بهترین راه اینه که متا تگ های مربوط به هر صفحه جداگانه تنظیم شوند در وب مستر گوگل اطلاعات مناسبی در این مورد هست