PDA

View Full Version : مبتدی: رسم چند ضلعی سه بعدی در opengl

shecarchi
یک شنبه 25 دی 1390, 11:32 صبح
سلام دوستان .

اول بگم opengl بلد نیستم :لبخند:

من تعدادی نقطه ی سه بعدی دارم که دارای x,y,z هستند . این نقطه ها درون یک لیست قرار دارن . در واقع این نقطه ها از حل 3d convex hull بدست اومدن . حالا چجوری این نقطه ها رو بهم وصل کنم تا یه شکل سه بعدی بدست بیاد ؟:اشتباه:

syntiberium
یک شنبه 25 دی 1390, 14:45 عصر
وقتت رو با opengl یا DirectX حدر نده . اگه فقط می خوای بازی بسازی برو سراغ UDK که آسون ترین راه ممکن هست امکاناتش هم زیاده(توی گوگل سرچش کن) . اگر می خوای خودت ادیتور بسازی یا برو سراغ ogre3d که در این صورت باید c++ بلد باشی امکاناتش زیاده اما سخته (البته به سختی کار با opengl نیست) یا اگر می خوای با هر زبانی توی دات نت بتونی ادیتور بسازی تنها گزینه ی باقی مونده TrueVision3D هست که با c# هم می تونی باهاش کار کنی . آسون تر از ogre3d هست ولی من خودم با TrueVision3D کار کردم خیلی مشکل داشت (فقط یکی از مشکلاتش ایجاد اشکال در کنترل panel هست پس سعی کن کنترل هات رو مثل textbox و scroll رو کمتر داخل panel بگذاری) و امکاناتش هم کمتر از ogre3d هست که اگر بخوای یه چیز درست حسابی باهاش بسازی باید برای رفع مشکلاتش هم برنامه بنویسی .

shecarchi
یک شنبه 25 دی 1390, 15:36 عصر
نه بازی نمیخوام بسازم . قرار بود کانوکس هال رو به صورت سه بعدی پیاده کنم تو این قسمتش موندم الان نمیدونم این نقطه هایی رو که پیدا کردم چطور به هم وصل کنم تا به یه شکل سه بعدی واحد تبدیل بشه .

syntiberium
یک شنبه 25 دی 1390, 18:33 عصر
برو توی قسمت طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?28-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D B%8C) سوالت رو اونجا مطرح کن مدیران اون قسمت حتما می تونند کمکت کنند .