PDA

View Full Version : گفتگو: جلوگیری از دزدیده شدن اسکریپت ها

webpower
یک شنبه 25 دی 1390, 12:59 عصر
سلام دوستان
چند روزیه که این موضوع که میشه اسکریپتهارو از وبهاست دزدید یا نه فکرم رو مشغول کرده
بعضی از دوستان میگن نمیشه ولی از نظر خودم راه هایی وجود داره مثلا آپلود کردن شل.
روش اینکد کردن هم کمی غیر ایمن به نظر میاد به این دلیل که با بدست اوردن روش کد گذاری میشه اون رو دیکد کرد البته شاید به این راحتی ها هم نباشه...
لطفا کمی در این مورد توضیح دهید.

alonemm
یک شنبه 25 دی 1390, 14:20 عصر
توسط عوامل هاستینگ؟

webpower
یک شنبه 25 دی 1390, 18:23 عصر
توسط عوامل هاستینگ؟
آره در کل هر کسی که بتونه بهشون دسترسی پیدا کنه

pejman_view
یک شنبه 25 دی 1390, 20:18 عصر
سلام

خوب شما باید اول از همه کدتان را اینکد کنید و اگر اینقدر اسکریپت شما مهم است که ارزش آن را دارد. یک سرور اختصاصی تمام مدیریت شده (هم از لحاظ امنیتی و هم از لحاظ نصب نرم افزارهای اساسی) را بخرید.

با آرزوی موفقیت.

webpower
یک شنبه 25 دی 1390, 20:39 عصر
سلام

خوب شما باید اول از همه کدتان را اینکد کنید و اگر اینقدر اسکریپت شما مهم است که ارزش آن را دارد. یک سرور اختصاصی تمام مدیریت شده (هم از لحاظ امنیتی و هم از لحاظ نصب نرم افزارهای اساسی) را بخرید.

با آرزوی موفقیت.

سلام منظورتون از سرور اختصاصی چیه میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟

mbf5923
یک شنبه 25 دی 1390, 20:58 عصر
منظور اینه که به جای گرفت هاست یه کامپیوتری رو که دایما به اینترنت وصله اجاره کنید که معمولا توی آمریکا یا یکی از کشور های اروپایی هستش اینجوری خیالتون راحته که اولا مدیریت کامل سرور دست خودتونه یعنی حتی میتونید اون رو ریستارت کنید و ثانیا مطمئن هستید که کسی به فایل هاتون دسترسی پیدا نمیکنه البته اگه درست امنیتش رو برقرار کنید که هک نشه
البته قیمتش خیلی بالاست و زمین تا آسمون با هاست فرق میکنه
از نظر سرعت و کیفیت و امنیت و ....

mamali-mohammad
یک شنبه 25 دی 1390, 22:50 عصر
به نظرم کد کن
از Zend Guard استفاده کن
اما آخرین نسخش قیمتش 600 دلار هست
اما ارزشش رو داره

webpower
دوشنبه 26 دی 1390, 00:46 صبح
خیلی ممنون دوستان
اگر بخوام سرور (معمولی) اجاره کنم داخلی بگیرم ایمن تره یا خارجی؟ تا چه اندازه میتونم به سرویس دهندم اعتماد کنم امکان داره خود سرویس دهنده از کدها کپی بگیره؟

webpower
دوشنبه 26 دی 1390, 00:47 صبح
به نظرم کد کن
از Zend Guard استفاده کن
اما آخرین نسخش قیمتش 600 دلار هست
اما ارزشش رو داره

600دلار؟؟!!!! مگه کرک نشده!!؟ نسخه5 رو میگید؟

mbf5923
دوشنبه 26 دی 1390, 11:03 صبح
در مورد سرور چندتا فرق بین داخلی و خارجی هست:
داخلی:
کپی رایت رو لازم نیست رعایت کنید
اگه اینترنت قطع بشه چون داخل ایران هست بازم جواب میده
دسترسی مستقیم هم بعضی شرکت ها بهتون میدن یعنی میتونید اگه حجم اطلاعاتتون زیاده روی سی دی بفرستین تا براتون آپ کنن یا حتی خودتون برین و آپ کنید
امنیتش هم خوبه یعنی طبق قرارداد اون شرکت اجازه ورود به پوشه حاوی اطلاعات شما رو هم نداره چه برسه به استفاده پس جای نگرانی نیست
اما خارجی:
کپی رایت رو باید رعایت کنید
آپ تایم سرویس بالاتر هستش
ارایه خدمات به روز هستش
معمولا سرعت بالاتری دارن
قیمتها ارزون تره
در مورد Zend هم کرک نشدش به زور کار میده دیگه وای به حال کرک شده

mamali-mohammad
دوشنبه 26 دی 1390, 13:15 عصر
600دلار؟؟!!!! مگه کرک نشده!!؟ نسخه5 رو میگید؟
خیر
نسخه 5.5 همین الان برای دانلود رایگان در خود سایتش قرار گرفته
من آخرین نسخش رو میگم

djsaeedkhan
دوشنبه 26 دی 1390, 13:22 عصر
با سلام
دوستان عزیز هییچ راهی برای اینکه کد ها دزدیده نشود نیست. دیگه بالاتر از ویندوز که نداریم که هک میشه و ...
تمام روش ها مقطعی هست و تا حدی پیشگیری و جلوگیری می کنه.
اگر بخواید به امنیت 100درصد فکر کنیم که امکان نداره و باید قید کد نویسی رو زد
ولی خوب با تدابیری میشه تا حدودی امنیت رو برقرار کرد

من هنوز هم سر حرفم هستم که
همیشه ویروس نویس ها یک قدم جلو تر از آنتی ویروس نویس ها هستند

soroush.r70
دوشنبه 26 دی 1390, 13:37 عصر
آفرین عقیده خوبی داری پسر باهات موافقم

امنیت کامل در دنیای مجازی وجود نداره

mbf5923
دوشنبه 26 دی 1390, 13:52 عصر
البته میشه تا حدی اون رو به وجود آورد دوستان
همین ویندوز که مثال میزنید توی کشورهای تابع قوانین کپی رایت اگه رایتیش رو نصب کنید و تشریف ببرید نت پیداتون میکنن اینقدرام کشکی نیست

djsaeedkhan
دوشنبه 26 دی 1390, 14:16 عصر
البته میشه تا حدی اون رو به وجود آورد دوستان
همین ویندوز که مثال میزنید توی کشورهای تابع قوانین کپی رایت اگه رایتیش رو نصب کنید و تشریف ببرید نت پیداتون میکنن اینقدرام کشکی نیست

خوب شما هم هر وقت رفتی خارج کدنویسی کردی می تونید از قانون کپی رایتش استفاده بفرمایید.

mbf5923
دوشنبه 26 دی 1390, 17:12 عصر
خوب شما هم هر وقت رفتی خارج کدنویسی کردی می تونید از قانون کپی رایتش استفاده بفرمایید.
اینم حرف خوبیه خوشم اومد اما خوب باید فعلا یه کار بکنیم سرمون کلاه نره دوست من اگه نه هیچی عایدمون نمیشه اینجوری

yones_safari
دوشنبه 26 دی 1390, 23:01 عصر
آخه من موندم 4 تا دستور پایگاه داده و ... نیاز به امنیت میخواد!!!!!!خوب کپی کنن!!!!به فکر کدها و ایده های جدید باشیم نه به فکر حفظ کدها!!!ولی یه تدابیری هم بیندیشیم که هر کسی نتونه کپی کنه.چون افراد با تجربه هیچ وقت به فکر کپی نیستن.فقط در همین حد تمام.

djsaeedkhan
دوشنبه 26 دی 1390, 23:08 عصر
آخه من موندم 4 تا دستور پایگاه داده و ... نیاز به امنیت میخواد!!!!!!خوب کپی کنن!!!!به فکر کدها و ایده های جدید باشیم نه به فکر حفظ کدها!!!ولی یه تدابیری هم بیندیشیم که هر کسی نتونه کپی کنه.چون افراد با تجربه هیچ وقت به فکر کپی نیستن.فقط در همین حد تمام.
یاد این افتادم که اگر بخواید 4 تا فیل رو یک جا، بدون برعکس کردن و لیف کردن و ازین بیمزه بازی ها توی یه یخچال قرار بدیم چطوری اینکارو می کنیم.

جواب. در بخچال رو باز می کنیم و 4 تا فیل رو میزاریم تو یخچال رو در رو میبندیم. به همین سادگی. به همین خوشمزگی

alonemm
سه شنبه 27 دی 1390, 14:04 عصر
یک راه حل:
فایلهاتون رو کد کنید و در آون تعریف کنید که از روی همین آدرس هاست بالا بیاد.

tem988
سه شنبه 27 دی 1390, 18:59 عصر
سلام
این کد رو بالای همه فایل هات بزار و به جای site.com ادرس دامنه خودتو بزار که روی دامنه قفل بشه.

$domain = $_SERVER['SERVER_NAME'];if($domain != 'site.com') die('ادرس را اشتباه وارد کرده اید !');

بعد با این نرم افزار فایل رو کد کن.

لینک دانلود (http://26000.rozup.in/Pictures/TrueBug-PHP-Encoder.zip.html)

من با این نرم افزار کد کردم و تا حالا کسی نتونسته دیکد کنه.

MostafaEs3
پنج شنبه 29 دی 1390, 17:54 عصر
//////////

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 03:18 صبح
نسخه 5.5 همین الان برای دانلود رایگان در خود سایتش قرار گرفتهبنظرتون استفاده از نسخه رایگانش مناسبه یا اینکه دیکدر نسخه 5 هم اوده؟

در مورد Zend هم کرک نشدش به زور کار میده دیگه وای به حال کرک شده می شه منظورتون رو واضح تر توضیح بدید؟

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 12:06 عصر
بنظرتون استفاده از نسخه رایگانش مناسبه یا اینکه دیکدر نسخه 5 هم اوده؟
می شه منظورتون رو واضح تر توضیح بدید؟
اره خوبه
اما این نسخه احتمال دیکد کردنش هست
اما آخرین ورژنش تا جایی که میدونم نه کرک شده و نه دیکد

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 12:33 عصر
اما آخرین ورژنش تا جایی که میدونم نه کرک شده و نه دیکد
فرض کنید یه سایت طراحی کردیم و به مشتری دادیم. بعد از 6 ماه هم کرک نسخه جدید زند گارد اومد. راهی هست که سورسهای قبلی رو با ورژن جدید مجددا کد کنم؟

مسئله دیگه اینکه اگر نتونستم سورس رو از مشتری بگیرم یا نتوستم سورس رو با نسخه جدید زند کد کنم، مشتری می تونه صبر کنه تا کرک ورژن جدید بیاد و با استفاده از کرکها فایلها رو دیکد کنه. برای این مشکل باید چیکار کرد؟

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 13:16 عصر
فرض کنید یه سایت طراحی کردیم و به مشتری دادیم. بعد از 6 ماه هم کرک نسخه جدید زند گارد اومد. راهی هست که سورسهای قبلی رو با ورژن جدید مجددا کد کنم؟

مسئله دیگه اینکه اگر نتونستم سورس رو از مشتری بگیرم یا نتوستم سورس رو با نسخه جدید زند کد کنم، مشتری می تونه صبر کنه تا کرک ورژن جدید بیاد و با استفاده از کرکها فایلها رو دیکد کنه. برای این مشکل باید چیکار کرد؟
سلام
داداش کرک اصلا کاری به دیکد نداره
کرک برای این هست که شما بتونی نرم افزار رو رایگان استفاده کنی و پولی ندی
اما دیکد کردن یه تخصص هست و با کرک شدن نرم افزار قدرتش از بین نمیره

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 14:40 عصر
اما دیکد کردن یه تخصص هستهمون دیکد منظورمه !
به هرحال وقتی کسی بتونه دیکدش کنه، حتما می تونه توی نت هم منتشر کنه. با توجه به این نکته، استفاده از زند گارد خوبه یا نه؟

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 15:08 عصر
همون دیکد منظورمه !
به هرحال وقتی کسی بتونه دیکدش کنه، حتما می تونه توی نت هم منتشر کنه. با توجه به این نکته، استفاده از زند گارد خوبه یا نه؟
بله برادر
شرکت های بزرگ دارن از همین نرم افزار استفاده می کنن
نگران چیزی نباشید

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 15:29 عصر
شرکت های بزرگ دارن از همین نرم افزار استفاده می کنن
چطور می شه زند گارد رو خرید؟ من نه توی خارج آشنا دارم که برام بخره و نه حساب بانکی توی خارج !

نمی شه زند گارد رو از شرکتهای ایرانی خرید ؟

soroush.r70
جمعه 30 دی 1390, 15:56 عصر
آقا شما برو اکانت paypal یا visa بگیر که تو همین ایران می فروشن بعد برو تو همون سایت اصلی زند گارد با اون اکانت پرداخت کن که بعد از پرداخت بهت لینک دانلود اورجینال می ده که می تونی نرم افزار رو بگیری با این روش حتی می تونی از مایکروسافت هم خرید کنی

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 15:56 عصر
چطور می شه زند گارد رو خرید؟ من نه توی خارج آشنا دارم که برام بخره و نه حساب بانکی توی خارج !

نمی شه زند گارد رو از شرکتهای ایرانی خرید ؟
در مورد خریدش نظری ندارم
یه سر به persiantools بزن قسمت بازارچه
افرادی هستن که بخرن

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 16:20 عصر
راستی اصلا یادم نبود، دلار شده 1800 تومن ! 600 دلار هم حداقل یک میلیون می شه ! خیلی زیاد نیست؟

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 17:21 عصر
باید یه مقدار هم حق الزحمه رو هم حساب کنید
اگه مطئمنی فروشگاهت فراتر از حامد یا سبدخرید میشه ارزشش رو داره

idocsidocs
جمعه 30 دی 1390, 17:55 عصر
باید یه مقدار هم حق الزحمه رو هم حساب کنیدیه سی ام اس دارم که فروشگاه هم یکی از امکاناتش هست.

قیمت فروشگاه حامدچقدر هست؟ درآمد کلیش چقدر بوده؟

mamali-mohammad
جمعه 30 دی 1390, 18:18 عصر
فروشگاه حامد 2-3 نسخه داره
300-400 تومن