PDA

View Full Version : بروزرسانی بانک اطلاعاتی

tirdad khosravi
یک شنبه 25 دی 1390, 14:07 عصر
سلام دوستان.
من 2 تا دیتابیس یکسان دارم. یکی رو سیستم کاربر و دیگری روی شبکه.
اطلاعات رو کاربر روی سیستم خودش ثبت میکنه و بعد از مدتی اونها رو به دیتابیس سرور انتقال میده.
دیتابیس یک فیلد منطقی داره که هر وقت رکورد جدیدی ثبت یا ویرایش شد اون فیلد True میشه و برنامه از طریق اون فیلد متوجه میشه که کدام رکوردها رو به سرور انتقال بده.
حالا سئوال من اینه آیا راهی که من استفاده میکنم درسته ؟ آیا راه بهتری هم وجود داره ؟

massar
دوشنبه 26 دی 1390, 13:04 عصر
سلام
این روشی که شما پیاده سازی کردین فقط عملیات Upsert (Update or Insert) رو پشتیبانی میتونه بکنه، اگه از یه فیلد عددی استفاده کنین میتونین حالات بیشتری رو پشتیبانی کنین مثل تنها اضافه کردن برای رکورد های جدید یا تنها آپدیت برای رکورد های آپدیت شده (تو آپسرت اول میبینیم که رکوردو داریم یا نه، اگه داشتیم آپدیتش میکنیم اگه نداشتیم اضافش میکنیم، امنه ولی کنده) یا حذف برای رکورد هایی که حذف شدن (باید یه استتوس برای حذف بزارین نمیتونین رکوردو کامل دلیت کنین چون اونیکی دیتابیس باید بفهمه که چه رکوردی دلیت شده دگه)
تقریبا اکثر دیتابیس ها یکی دوتا متد برای سینک دارن که میتونید از اونم استفاده کنید مثلا برای sql server از replication یا sync framework استفاده کنید، یا MySql یه چی به اسم Slave Master داره و غیره