PDA

View Full Version : نرم افزار های برنامه سازی برای اندروید

M.KH-SH
یک شنبه 25 دی 1390, 22:38 عصر
سلام به اساتید عزیز

خسته نباشید

چند سئوال در باره برنامه سازی اندورید دارم
اول من دات نت کار هستم و زبان کد نویسی من vb.net هست و تا جایی که میدونم زیاد تفاوت نداره

خوب محیط برنامه سازی اندروید به چه صورت هستش؟
برای برنامه سازی از چه نرم افزار هایی باید استفاده بشه؟

آیا این برنامه ها در بازار برای خرید هست یا نه فقط باید دانلود کرد
اگه برای خرید از بازار هست نام برند و شرکتی که این محصول رو به صورت کامل در بازار ارائه داده چیه

اصلا یک سئوال اساسی دیگه میشه با دات نت برای اندورید برنامه نوشت یا نه (برای ویندوز موبایل که مشکلی نداره و به راحتی میشه ساخت)

مرسی از راهنمایی شما اساتید عزیز

hooman.ahmadi
یک شنبه 25 دی 1390, 23:42 عصر
سلام
اندروید بر اساس یک virtual machine به نام dalvik کار میکند.
به صورت استاندارد فایل های نرم افزار های اندروید مبتنی بر بایت کد java هستند که هر بستری این بایت کد را ایجاد نماید قابلیت تولید نرم افزار برای اندروید را دارد.
متداول ترین روش برای تولید نرم افزار استفاده از android sdk و یک ide رایگان مانند eclipse است که شما می بایست دانلود کنید البته برای دانلود به علت فیلتر شدن ip ایران از طریق google ممکن است با مشکل مواجه شوید.
برای رفع این مشکل در این سایت برخی روش های جانبی برای نصب از طریق سایتهای دیگر نیز معرفی شده است شما همچنین می توانید از مراکز کامپیوتر cdهایی که حاوی این نرم افزار ها هستند تهیه نمایید. در صورت مشکل لطفا بفرمایید.
برای برنامه نویسی به زبان .net شما می توانید از mano استفاده نمایید که البته خیلی پیشنهاد نمی کنم.

موفق باشید.

M.KH-SH
دوشنبه 26 دی 1390, 07:08 صبح
مرسی از پاسخ دادن
در برنامه نویسی اندروید برای طراحی یک صفحه باید از کدها استفاده کرد یا نه بخش طراحی گرافیکی هم داره که بشه کنترول های مورد نیاز رو روی اون قرار داد؟

hooman.ahmadi
دوشنبه 26 دی 1390, 16:05 عصر
در صورتی که شما از Android SDK برا پیاده سازی استفاده نمایید. برای پیاده سازی UI از یک GUI استفاده می نمایید که مشابه HTML Designer می باشد.
شما همچنین می توانید به صورت دینامیک در برنامه UI را تولید نمایید.

M.KH-SH
دوشنبه 26 دی 1390, 17:49 عصر
میشه چند عکس از محیط کد نویسی و طراحی نرم افزار با android sdk بزارین تا بیشتر آشنا بشم

علاوه بر همه اینها نرم افزار های ساخته شده امکان نصب شدن روی اوناع مدل های اندروید رو داره یا نه؟

hooman.ahmadi
دوشنبه 26 دی 1390, 18:19 عصر
اگر به youtube دسترسی دارید فیلم های زیادی به عنوان اشنایی در انجا وجود دارد همچنین می تونید از سایت developer.android.com استفاه کنید.
بله یک نرم افزار می تواند بر روی کلیه دستگاه ها چه tablet و چه موبایل کار کند البته برای پشتیبانی از این موضوع می بایست نکاتی را نیز رعایت فرمایید.

hooman.ahmadi
دوشنبه 26 دی 1390, 18:26 عصر
در این صفحه زیر هم می تونید یک نمونه از نرم افزار نوشته شده با sdk رو ببینید
http://coding.smashingmagazine.com/2010/10/25/get-started-developing-for-android-with-eclipse/

masoud_pnu
جمعه 30 دی 1390, 15:14 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
بنده متوجه منظورتان نشدم که گفتین(من دات نت کار هستم و زبان کد نویسی من vb.net هست و تا جایی که میدونم زیاد تفاوت نداره).اگه منظورتان سینتکس زبان هستش،که باید عرض کنم متاسفانه اینطور نیست.اینجا زبان اصلی کدنویسی(اپلیکشن سازی)جاواست.که فکر نمیکنم یادگیریش زیاد مشکل باشه.البته میتونید از زبانهای دیگه مثل C#(وی بی رو نمیدونم)هم استفاده کنید.که این با اسنفاده از monoدر ویژوال استودیو امکان پذیره.ولی به شخصه،همون طور که دوستان گفتن،اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم.حداقل برای بنده خیلی گنگ بود.
با استفاده از محیط ادوبی فلش و مشتقاتش( مثل آمیتیست)هم میتونید نرم افزار تولید کنید.که من وارد این بحث نمیشم.چون زیاد کار نکردم و اطلاعات دقیقی راجع بهش ندارم.صراحتا بگم بلد نیستم:بوس:
اما،محیط استاندارد کدنویسی و طراحی آندروید،اکلیپسه.میتونید از سایتش دانلود کنید.فیل هم نیست.
بعد از دانلود اکلیپس،SDK آندروید رو احتیاج دارید که برای ایران بسته اس و نیاز به وی...دارید.
البته میتونید از سایتهای میرور دانلودش کنید.اگه خواستین عرض میکنم.
بعد از کانفیگ SDKبرای اکلیپس و برنامه نویسی آندروید،امکان برنامه نویسی برای شما ایجاد میشه.
چند نکته:
طراحی UI در آندروید با ویژوال استودیو فرق میکنه.اینطور نیست شما کنترل ها رو هرجا دوست داشتین درگ اند دراپ کنین.شما با مقوله ای به نام layout مواجه هستین.که امکان میده المان ها رو بصورت افقی یا عمودی(یا هر جا دوست داشتین بذارین.منتها خود اکلیپس هم بهتون میگه که این فرم استاندارد آندروید نیست)بچینین.البته فرم عمودی رایجتره.
در طراحی UIزبان مورد استفاده XML هستش که باید تقریبا بلدش باشین.(زیاد مشکل نیست).
برای طراحی UIنرم افزار جانبی هم وجود داره.منتها به نظربنده همون اکلیپسه فوق العاده بهتره!چون یا محدوده امکاناتشون،یا پولیه یا یه جاهایی اذیتتون میکنه.من که از خیرش گذشتم.
چیز دیگه ای یادم نمیاد.اگه اومد میگم:بامزه:
چندتا عکس از محیط اکلیپس برای آندروید براتون میذارم.ایشالاکه به دردتون بخوره.اگه کیفیت نداره به بزرگیتون ببخشید.پرینت اسکرین کردم.:خجالت: