PDA

View Full Version : مبتدی: MsgBox فارسی

Abbas Amiri
دوشنبه 26 دی 1390, 00:26 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز :
اگرچه برای یک جعبه پیغام فارسی بهترین کار ایجادآن در یکی از محیطهای برنامه نویسی است بااین وجود خودمان هم با بضاعت و امکانات اکسس هم میتوانیم به سلیقه خود ، برای مصارفمان ایجاد کنیم . البته لازم به توضیح است این ابزار ساده را 8 سال پیش درست کردم واگر امروز بخواهم انجام دهم ازروش های پیچیده تری استفاده خواهم کرد.
طرز کار آن کاملا مشابه MsgBox است . وفقط بجای MsgBox از دستور MsgFar استفاده می شودو از باتن های فارسی استفاده شده بعلاوه اینکه قسمت پیام ازدوبخش اصلی وتوضیحات تشکیل شده است.
جهت استفاده یک ماژول و فرم مربوطه در برنامه کپی ویا ایمپورت کنید

برای امتحان آن می توانید در Immediate Window دستورات راتایپ کنید وطرز کار آن راببنید.

مثال:

MsgFar "بخش اعلان" ,"بخش توضيحات در صورت نياز",vbCritical +vbYesNocancel + vbDefaultButton2 ,"عنوان"

hamid-nice
شنبه 17 فروردین 1392, 16:34 عصر
سلام
لطف کنید از روشهای جدیدتون یک نمونه بذارید

با تشکر

nazanin_90
شنبه 28 شهریور 1394, 12:24 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز :
اگرچه برای یک جعبه پیغام فارسی بهترین کار ایجادآن در یکی از محیطهای برنامه نویسی است بااین وجود خودمان هم با بضاعت و امکانات اکسس هم میتوانیم به سلیقه خود ، برای مصارفمان ایجاد کنیم . البته لازم به توضیح است این ابزار ساده را 8 سال پیش درست کردم واگر امروز بخواهم انجام دهم ازروش های پیچیده تری استفاده خواهم کرد.
طرز کار آن کاملا مشابه MsgBox است . وفقط بجای MsgBox از دستور MsgFar استفاده می شودو از باتن های فارسی استفاده شده بعلاوه اینکه قسمت پیام ازدوبخش اصلی وتوضیحات تشکیل شده است.
جهت استفاده یک ماژول و فرم مربوطه در برنامه کپی ویا ایمپورت کنید

برای امتحان آن می توانید در Immediate Window دستورات راتایپ کنید وطرز کار آن راببنید.

مثال:

MsgFar "بخش اعلان" ,"بخش توضيحات در صورت نياز",vbCritical +vbYesNocancel + vbDefaultButton2 ,"عنوان"

سلام
با تشکر از آقای امیری بخاطر ارائه نمونه خوبشان
یک سوال :
در خصوص اینگونه MsgBox ها آیا راهی هست که همانند MsgBox خود ویندوز اندازه MsgBox با توجه با اندازه متن وارد شده ریسایز شود . به عبارتی اگر توضیحات MsgBox دارای مثلاً 5 خط بود اندازه MsgBox با توجه به تعداد 5 خطوط بزرگ شود و اگر تعداد خطوط مثلاً 2 خط بود به همین نسبت اندازه آن ریسایز شود .
با تشکر

Abbas Amiri
شنبه 28 شهریور 1394, 21:35 عصر
سلام
یک سوال :
در خصوص اینگونه MsgBox ها آیا راهی هست که همانند MsgBox خود ویندوز اندازه MsgBox با توجه با اندازه متن وارد شده ریسایز شود . به عبارتی اگر توضیحات MsgBox دارای مثلاً 5 خط بود اندازه MsgBox با توجه به تعداد 5 خطوط بزرگ شود و اگر تعداد خطوط مثلاً 2 خط بود به همین نسبت اندازه آن ریسایز شود .
با تشکر

سلام
جواب بله است . اما فعلا وقت اصلاح و ارائه مجدد آنرا ندارم . ولی اگر خودتان مایل باشید با کمی کد نویسی می توانید انجام دهید .
.....................
داشتم راهنمایی لازم را می نوشتم ، دیدم اگر ادامه بدم طولانی تر از اصلاح فایل میشود برای همین چند سطر رو پاک کردم. پس تا بعد

alirezabahrami
یک شنبه 29 شهریور 1394, 14:31 عصر
سلام
یک سوال :
با تشکر

سلام
در تایید فرمایش جناب امیری جواب بله است ، اما برای عملی نمودنش نیاز به کمی پشتکار و خلاقیت دارد که انشاءالله شما و دوستان دیگر خواهید داشت.
نمونه ضمیمه را با استفاده از کدهای جناب امیری در فرمت accdb ملاحظه کن و ایده بگیر !
کدها را در اختیار نگذاشتم تا کنجکاو بشید و دنبال راهکار بگردید .
موفق باشید

Abbas Amiri
یک شنبه 29 شهریور 1394, 18:35 عصر
سلام
در تایید فرمایش جناب امیری جواب بله است ، اما برای عملی نمودنش نیاز به کمی پشتکار و خلاقیت دارد که انشاءالله شما و دوستان دیگر خواهید داشت.
نمونه ضمیمه را با استفاده از کدهای جناب امیری در فرمت accdb ملاحظه کن و ایده بگیر !
کدها را در اختیار نگذاشتم تا کنجکاو بشید و دنبال راهکار بگردید .
موفق باشید

سلام
در صورت امکان در نمونه های accde یا mde که زحمت می کشید ، از عبارات شرطی (If Win64 Then#) جهت اعلان های Declare استفاده کنید چون در سیستم های 64 بیتی به هیچ عنوان باز نمی شود.

alirezabahrami
سه شنبه 31 شهریور 1394, 14:11 عصر
سلام
در صورت امکان در نمونه های accde یا mde که زحمت می کشید ، از عبارات شرطی (If Win64 Then#) جهت اعلان های Declare استفاده کنید چون در سیستم های 64 بیتی به هیچ عنوان باز نمی شود.
سلام
در نمونه جدید عبارات شرطی اعمال شد فقط بلحاظ عدم دسترسی به سیستم های 64 بیتی آن را تست نکردم
یا علی

mosaArabi
سه شنبه 31 شهریور 1394, 16:47 عصر
در نمونه جدید عبارات شرطی اعمال شد فقط بلحاظ عدم دسترسی به سیستم های 64 بیتی آن را تست نکردم

جناب بهرامی در 64 بیتی Err میده . تصویر پیوست شد

nazanin_90
جمعه 03 مهر 1394, 09:38 صبح
سلام
سلام
بر روی کامپیوتر بنده ویندوز سون (نسخه 64 بیت آن ) و آفیس 2007 نصب است ؛ نمونه پست 5 آقای بهرامی را تست کردم که بدون هیچ پیغام خطائی اجرا میشود . حتی برای اطمینان بیشتر نمونه های دیگر از فایل اکسس که در ماژول های آنها Declare استفاده شده و از عبارات شرطی (If Win64 Then#) استفاده نشده را امتحان کردم و آنها هم بدون خطا اجرا میشوند .
با خودم گفتم شاید فایل هائی که از عبارات شرطی (If Win64 Then#) جهت اعلان های Declare استفاده نگردیده در آفیس هائی که 64 بیتی است مثل 2013 این مشکل پیش بیاید .
اساتید لطفاً در این مورد راهنمائی بفرمایند .
ممنون

alirezabahrami
جمعه 03 مهر 1394, 10:03 صبح
سلام
بر روی کامپیوتر بنده ویندوز سون (نسخه 64 بیت آن ) و آفیس 2007 نصب است ؛ نمونه پست 5 آقای بهرامی را تست کردم که بدون هیچ پیغام خطائی اجرا میشود . حتی برای اطمینان بیشتر نمونه های دیگر از فایل اکسس که در ماژول های آنها Declare استفاده شده و از عبارات شرطی (If Win64 Then#) استفاده نشده را امتحان کردم و آنها هم بدون خطا اجرا میشوند .
با خودم گفتم شاید فایل هائی که از عبارات شرطی (If Win64 Then#) جهت اعلان های Declare استفاده نگردیده در آفیس هائی که 64 بیتی است مثل 2013 این مشکل پیش بیاید .
اساتید لطفاً در این مورد راهنمائی بفرمایند .
ممنون
سلام
حدس شما درسته
نمونه جدید ضمیمه با اعمال عبارات شرطی (If Win64 Then#) که درنسخه 64 بیتی آفیس 2010 تست گردید.

موفق باشید

Abbas Amiri
جمعه 03 مهر 1394, 10:58 صبح
سلام
حدس شما درسته
نمونه جدید ضمیمه با اعمال عبارات شرطی (If Win64 Then#) که درنسخه 64 بیتی آفیس 2010 تست گردید.

موفق باشید

سلام
در لینک زیر ، در این مورد به مواردی اشاره شده است :
https://support.microsoft.com/en-us/kb/2533794

n_ali27
پنج شنبه 06 مهر 1396, 10:04 صبح
سلام
دوست عزیز همه افردای که در این سایت هستند از جمله خود من تخصص برنامه نویسی ندارند تقاضا میکنم فایل را بصورت باز در اختیار کاربران سایت قرار دهید یا حداقل به ایمل اینجانب nadali.nasiri@yahoo.com ارسال نمایید
با تشکر

atf_1379
پنج شنبه 06 مهر 1396, 12:12 عصر
سلام
دوست عزیز همه افردای که در این سایت هستند از جمله خود من تخصص برنامه نویسی ندارند تقاضا میکنم فایل را بصورت باز در اختیار کاربران سایت قرار دهید یا حداقل به ایمل اینجانب nadali.nasiri@yahoo.com ارسال نمایید
با تشکر
سلام !
ضرر نداشت اگر به تاریخ آخرین پست تاپیک نگاهی میکردید

n_ali27
پنج شنبه 06 مهر 1396, 12:44 عصر
سلام !
ضرر نداشت اگر به تاریخ آخرین پست تاپیک نگاهی میکردید
نگاه کردن به تاریخ آخرین پست تایپیک مشکلی را حل میکنه؟؟؟؟؟

atf_1379
پنج شنبه 06 مهر 1396, 19:21 عصر
نگاه کردن به تاریخ آخرین پست تایپیک مشکلی را حل میکنه؟؟؟؟؟

دوست بزرگوار ! یعنی یادآوری بنده اینقدر ابهام آمیز بودکه در مقابل آن موضع گرفتید ؟
شما در پستتان بنده خدا را (alirezabahrami) جوری مورد خطاب قرار دادید که انگار پستشان را یکی دو روز قبل ایجاد کرده اند ؛ به آخرین فعالیت ایشان دراین سایت نگاهی بیندازید ( تصویر ضمیمه)
خدا را شکر ، مثل من کاربر تازه واردی نیستید که نسبت به این مسائل آگاه نباشید.
موفق باشید