PDA

View Full Version : sort آدرس های نقشه شهر

tirdad khosravi
دوشنبه 26 دی 1390, 15:10 عصر
سلام.
اکثر سایت ها هنگام ثبت نام اسم استان رو میخوان. بعد از انتخاب استان اسم شهرهای اون استان برای کاربر فعال میشه. حالا اگه بخواهیم این تقسیم به جزء ادامه پیدا کنه (یعنی اینکه اسم خیابان اصلی , خیابان فرعی, کوچه ...) چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟ من این رو واسه یکتا بودن رکوردهام میخوام. یعنی میخوام اگه با این آدرس اطلاعاتی ذخیره شد دیگه کسی نتونه با این آدرس رکوردی رو ثبت کنه.

nunegandom
دوشنبه 26 دی 1390, 16:41 عصر
با سلام، فکر کنم بعد از انتخاب شهر ، بهترین راه این باشه که بقیه آدرس های ثبت شده قبلی به نحوری و تا حدودی نمایش داده بشه.
بعد اگه پلاکشون هم یکی بود، یه پیغام برای ادمین بیاد که فلان چیزی هست. بعدا شما کسایی که این کارو کردن میبینی و به تشخیص خودت حذف میکنی یا جذف نمیکنی :متفکر:
(اینم نظر بنده)

ali reza mansoori 2
دوشنبه 26 دی 1390, 17:05 عصر
همچین چیزی که شما میگید رو فکر نکنم بشه پیاده سازی کرد چون باید آدرس دقیق تفکیک شده تمام منازل رو داشته باشید:متعجب:
شما میتونید استان و شهر رو همان جوری که خودتون گفتید پیاده کنید و برای ادامه آدرس می تونید از 4 تکس باک استفاده کنی که هر کدارم یک قسمت رو دریافت کنن(شهرک-خیابان-کوچه-پلاک) و این 4 تکس باکس رو با اسم استان و شهر ادغام کنی
بعد اگر خواستی آدرس ها یکتا باشن میتونی خود آدرس ها رو با هم مقایسه کنی یا اینکه میتونی در کنار آدرس کد پستی رو هم دریافت کنی که کارت خیلی آسون میشه
یا علی

tirdad khosravi
دوشنبه 26 دی 1390, 21:36 عصر
با سلام، فکر کنم بعد از انتخاب شهر ، بهترین راه این باشه که بقیه آدرس های ثبت شده قبلی به نحوری و تا حدودی نمایش داده بشه.
بعد اگه پلاکشون هم یکی بود، یه پیغام برای ادمین بیاد که فلان چیزی هست. بعدا شما کسایی که این کارو کردن میبینی و به تشخیص خودت حذف میکنی یا جذف نمیکنی :متفکر:
(اینم نظر بنده)

این راه خوبیه دوست عزیز ولی به نظرم اشکال داره. شما فرض کنید ابتدای خیابان x به خیابان k و انتهاش به خیابان y ختم میشه. حالا از هر دو طرف میشه آدرس رو وارد کرد. حالا میبینین که آدرس ها یکتا نیستن ولی به یکجا اشاره میکنن ! در ضمن اگه طوری باشه که نرم افزار هوشمند باشه و ادمین دخالتی نداشته باشه بهتره.

همچین چیزی که شما میگید رو فکر نکنم بشه پیاده سازی کرد چون باید آدرس دقیق تفکیک شده تمام منازل رو داشته باشید:متعجب:
شما میتونید استان و شهر رو همان جوری که خودتون گفتید پیاده کنید و برای ادامه آدرس می تونید از 4 تکس باک استفاده کنی که هر کدارم یک قسمت رو دریافت کنن(شهرک-خیابان-کوچه-پلاک) و این 4 تکس باکس رو با اسم استان و شهر ادغام کنی
بعد اگر خواستی آدرس ها یکتا باشن میتونی خود آدرس ها رو با هم مقایسه کنی یا اینکه میتونی در کنار آدرس کد پستی رو هم دریافت کنی که کارت خیلی آسون میشه
یا علی

آره میدونم که خیلی سخته ولی میخوام تمام سعی خودمو بکنم...
مقایسه کردن آدرسها توسط سیستم باید انجام بشه و یکتا بودنش رو تشخیص بده. چون آدرس ها کاستومایز وارد میشه پس نمیتونه با یه شرط ساده انجام داد.... بعضی از مناطق کدپستی ندارن!!! مثل مکانهای نوساز
البته به نظرم باید تمام راه ها رو ادغام کرد تا به یه ایده ناب رسید.
به همین خاطر از دوستان ممنونم که نظر میدن و خواهش میکنم هر کسی این پست رو دید و نظری داشت دریغ نکنه.
من منتظر ایده های شما هستم . با تشکر

xcomlock
سه شنبه 27 دی 1390, 10:26 صبح
در مورد SDI (اطلاعات مکانی) یه جستجو بکن .