PDA

View Full Version : ساختن برنامه ی نصب به صورت دستی

programerinfonet
دوشنبه 26 دی 1390, 16:10 عصر
سلام دوستان
من می خواستم برای برنامه ای که نوشتم فایل نصب دستی بسازم یعنی
فرم نصب و محل نصب و ... رو خودم طراحی کنم آیا امکانش وجود داره

senaps
دوشنبه 26 دی 1390, 21:07 عصر
ساختن برنامه ی نصب به صورت دستی

پاسخ رو نگرفتین؟!! شما قراره یه برنامه ای بنویسین که یه کاری بکنه!! حالا اون کار ممکنه جمع زدن دو عدد،کپی کردن یه سری فایل یا هر چیز دیگه ای باشه!! بله میتونین خودتون دستی بسازین....
سوال:
برنامه ای بنویسید که فایل های dll رو در شاخه ی system32،فایل های فونت رو نصب و سایر فایل های مورد نیاز برنامتون رو توی پوشه ای خاص در درایو مورد نظر که با یه دیالوگ باکس از کاربر دریافت میکنه کپی کنه!!!!
if:
پوشه ی مورد نظر در ادرس مشخص شده توسط کاربر وجود داشت،چه بهتر!!
else if:
یه پوشه با اسم مورد نظر کاربر در ادرس مورد نظر اون بساز و مراحل بعدی رو انجام بده!!!!
فایل های مشخص شده رو هم به پوشه های start up,all programms یا user/desktop کپی کنه....
در نهایت،پروژه ی مورد نظرتون رو کامپایل میکنین و برنامه ی نصبتون اماده به خدمته!!!!

نکته: اگر کارایی که تو مراحل انجام کار ازتون خواسته شده رو بلد نیستین،بپرسین!!!! دوستان بهتون جواب میدن!

shadi khanum
دوشنبه 26 دی 1390, 21:36 عصر
بله دوست عزیر. میشه و به نظرم تو بعضی موارد که میخواید موقع نصب کارای خاصی انجام بشه خیلی هم کاربرد داره(من خودم استفاده کردم) دوستمون توضیح داده حالا اگه جای خاصی رو سوال دارید بپرسید

programerinfonet
سه شنبه 27 دی 1390, 09:46 صبح
با تشکر از شما دوستان خوب اما یک بحثی که اینجا می مونه اینه که من باید سورس برنامه رو بگذارم
یعنی فقط می گم پروژه رو کپی کن تو اون آدرس
تو این شرایط امنیت از بین نمیره ؟

shadi khanum
سه شنبه 27 دی 1390, 21:40 عصر
سورس برنامتون رو برا چی بذارید؟!! شما فرض کن یه برنامه داری که تموم شده و یخوای واسش نصب بنویسی.. یه پروژه win app دیگه درست میکنی و تو پوشه bin این پروژه جدید(نصب) مثلا یه فولدر درست میکنی به اسم main و هر چی که تو پوشه bin پروژه اصلی داری رو کپی میکنی تو این فلدر main.. حالا مثلا یه فرم به اسم نصب تو پروژه دوم (پروژه نصب) درست میکنی که در ساده ترین حالت یه textbox و.اسه گرفتن مسیر داره و یه button. حالا تو کد button میگی که هر چی تو پوشه main هست ببر و تو اون مسیر کپی کن.. حالا پروژه دوم (نصب) رو build کن و هر پی تو پوشه bin داری(Exe برنامه نصب و ... و پوشه main) رو بده به مشتری..
l,tr fhad

senaps
چهارشنبه 28 دی 1390, 00:56 صبح
پست بالا تایید میشه....
در صورتی که شما باید کد باز عمل کنین و کدها رو هم بفروشین به مشتری،،الزامی به ارائه‌ی کدهای برنامه‌ی نصب ندارید....
نکته،فکر نمیکنم اگر کد های کلاس های ابتکار خودتون رو به صورت dll ها داکیومنت شده در اخیتار مشتری قرار بدین،حق اعتراضی داشته باشه....بالاخره یه چیزایی باید برا خودتون نگه دارین دیگه!