PDA

View Full Version : علوم کامپیوتر

cluster
سه شنبه 27 دی 1390, 01:39 صبح
باسلام
من ترم اول رشته علوم کامپیوتر هستم و رشته ام رو دوست دارم دوست دارم تو این رشته موفق باشم وفقط به کلاس های دانشگاه اکتفا نکنم لطفا در این مورد مرا راهنمایی کنید چه برنامه هایی کار کنم وجه کتاب هایی بخونم.ممنون
ضمنا تازه تو این سایت ثبت نام کردم اگه میشه می خوام بااعضای سایت بیشتر آشنا بشم.
باتشکر ویژه

vof.ir
سه شنبه 27 دی 1390, 01:44 صبح
سلام بر شما دوست محترم
اول ، از اینکه به عنوان اولین نفر به شما خوش آمد میگم ، خوشحالم
دوم، جسارت به بزرگان سایت نباشد، فقط خواستم زود زود به دوستمان خوش آمد بگم
و اما در مورد سوالتان، خیلی جای بحث داره
ان شا الله اساتید راهنمایی خواهند نمود

mahan.2002
سه شنبه 27 دی 1390, 04:25 صبح
دوست عزیز
من یه پیشنهاد بهت میکنم که اگر دانشگاهی که قبول شدی نزدیک به محل زندگیتون هست
اگر بتونی سر یه کار نیمه وقت بری خیلی خوبه این تجربه منه ...
چون هم تجربت زیاد میشه هم یک سابقه کاری برای خودت هست. و اگر ازت هم سابقه کاری بخوان میتونی ارائه منی.

امیدوار موفق باشی

eshpilen
سه شنبه 27 دی 1390, 16:43 عصر
بشین مطالب و مقاله های انگلیسی تخصصی رو بخون (یا سعی کن بخونی).
هرچی لغت داره که بلد نیستی باید معنیش رو دربیاری و حفظ کنی.
چند هزار لغت که حفظ کنی و در خوندن و جمله بندی متون فنی مهارت لازم رو پیدا کنی تازه دروازهء اصلی به روت باز میشه.
طبیعتا میتونی مطالبی رو انتخاب کنی که برات اولویت و کاربرد عملی هم داشته باشن. مثلا یادگیری یک زبان برنامه نویسی (البته اگر میخوای برنامه نویسی یاد بگیری).
اگر از صفر شروع کردی یحتمل باید حداقل نصف وقتت رو تا حداقل یکی دو سال روی همین قضیهء زبان انگلیسی و کسب توان استفاده از منابع اصلی صرف کنی.

البته این توصیه ها واسه برنامه و هدف درحد تیم ملی بود، نه اینکه دلت به هر بازی بازی خوش باشه.
بهرصورت هرچقدرش رو هم که انجام بدی خیلی ازش استفاده میبری.
این رشته بدون زبان و منابع اصلی 50% ازش میمونه. شاید حتی خیلی کمتر.

eshpilen
سه شنبه 27 دی 1390, 19:07 عصر
اگه میشه می خوام بااعضای سایت بیشتر آشنا بشم.بنده پروفسور اشپیلن هستم.
اصل تبار ما آلمانی بوده و اشپیلن از اشپیل به معنای دانش و نبوغ گرفته شده.
اشپیلن یعنی مرد انباشته از دانش و نبوغ.
به زن انباشته از دانش و نبوغ هم میگن اشپیلین.
انیشتین یکی از فامیلای ما بود که فقط نصف ژنهای جد مشترک ما بهش رسید.

مصطفی ساتکی
سه شنبه 27 دی 1390, 23:29 عصر
اصولاً علوم کامپیوتری ها کار اصلیشون الگوریتمه .چون نرم افزاری ها بعد یه مدت الگوریتمو بیخیال میشن به وب و database اکتفا می کنند هندسه تحلیلی از جمله مواردیه که هم رشته ای های شما خوب بهش مسلطن.
مثلاً همون id شما cluster
شما می تونید برید دنبال datamining و اونجا به دنبال الگوریتم های clustring باشید
یا الگوریتم های clustring جدید ابداع کنید به درد sql server و oracel بخوره
یا حتی به نصایای اشپیلن گوش بدید و بعد اقدامات لازم به تیم هوش مصنوعی و الگوریتم google بپیوندید البته اولش باید cv بفرستید apply کنید و بگید که اشپیلن شما رو معرفی کرده چون اگه تو recommand تون از طرف ایشون باشه خیلی تاثیر داره چون ایشون جهانی شناخته شده اند

ehp_kz6597
چهارشنبه 28 دی 1390, 10:57 صبح
سلام
دوستان تقریبا توضیحات کاملی دادند
فقط یه جمله بود که چون خودم تجربه کردم و ازش ضربه دیدم :گریه:، احساس وظیفه کردم که بهتون بگم

اگر بتونی سر یه کار نیمه وقتاصلا از این ابتدا به کار فکر نکن ، حتی نیمه وقت . اول سعی کن پاتو تو درسها محکم کنی بعد .شما ترم اول هستی و وقت به اندازه کافی داری . اگه مسیرت رو مشخص کردی و میدونی دقیقا چی میخوای که خب تو همون زمینه سعی کن دانشت رو گسترش بدی و همزمان سعی کن به زبان تسلط داشتی باشی به همون دلایل که هممون میدونیم . اگه بتونی تمرکز کافی داشته باشی و اراده قوی و بسته به زمینه تخصصی مورد نظرتون احتمالا ترم 4 به بعد از نظر دانش در حد قابل قبولی میرسید ولی میمونه تجربه . اینجاست شما نیاز به حضور در یک محیط کاری و پروژه را دارید که با وجود دانشی تو این چند مدت بدست خواهید آورد ، راهتتر جذب خواهید شد
با همه این اوصاف بعد از فارغ التحصیل شدن شما یک نیروی کارآمد خواهید بود که دانش و تجربه رو با هم دارید و چنین فردی معمولا بیکار نمیمونه
اما اگه برنامه ای نداری به نظرم با همون درسهای هر ترم همراه شو . اگه برنامه نویسی داری تو همون ترم برو تو نخش ، اگه طراحی الگوریتمه ، شبکه ، پایگاه داده و ... ببین تو کدوم مورد علاقه بیشتر داری و باهاش حال میکنی این روند هم با توجه به دروس تا حدود ترم 5 طول میکشه . و از این به بعد که مسیرت مشخص شد همون مسیر بالا میشه ادامه راهت
فعلا همین ...
شاد و موفق باشید :لبخند: