PDA

View Full Version : سوال: ارسال یک متغیر به فرم دیگه

opluse
سه شنبه 27 دی 1390, 01:23 صبح
سلام من یه برنامه دارم مینویسم که احتیاج دارم وقتی روی یک TButton کلیک میکنم یک مقدار که حالا میتونه عدد یا رشته باشه رو در فرم بعدی که با همین کلیک باز میشه دریافت کنم .
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم !

بهروز عباسی
سه شنبه 27 دی 1390, 01:42 صبح
درود

اول متغییر مورد نظرت رو در قسمت public تعریف کن

unit Unit2;
.
.
.
public
w:string;
{ Public declarations
}

حالا

unit Unit1;
.
.
.
implementation

uses Unit2;

{$R *.dfm}

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
Form2.Show;
Form2.w:= 'Hello';
end;

با این کار با کلیک روی باتون هم فرمو نمایش میده هم متغییر w رو مقدار دهی میکنه:لبخند:

opluse
سه شنبه 27 دی 1390, 02:08 صبح
درود بر تو دوست عزیز !! راه افتاد فقط به جای
begin
Form2.Show;
end;

باید مینوشتیم

begin
Form2.Show;
end;

opluse
سه شنبه 27 دی 1390, 02:10 صبح
حالا تا تنور جواب دادن داغه یه سوال دیگه بپرسم :D

چجوری میتونم اون دکمه وفلش کنار TCombobox و Scrollbar لیستشو حذف کنم هرچی گشتم نتونستم جایی برای دسیبل کردنش پیدا کنم . :D

بهروز عباسی
سه شنبه 27 دی 1390, 18:57 عصر
اگه اون دکمه رو دسیبلش کنی که دیگه کمبوباکس نیست

برای چی میخوای این کاررو بکنی

تجلی
چهارشنبه 28 دی 1390, 00:15 صبح
حالا تا تنور جواب دادن داغه یه سوال دیگه بپرسم :D

چجوری میتونم اون دکمه وفلش کنار TCombobox و Scrollbar لیستشو حذف کنم هرچی گشتم نتونستم جایی برای دسیبل کردنش پیدا کنم . :D

شما لیست باکس میخوای نه کمبو باکس . یه کتاب بگیرید که با کامپوننتهای دلفی آشنا بشید . وگرنه مجبور میشید برای هر خط کد نوشتن یه سوال بپرسید ! که خودش میشه یه کتاب .

opluse
چهارشنبه 28 دی 1390, 12:37 عصر
h756224 (http://barnamenevis.org/member.php?236586-h756224) عزیز ممنون از راهنماییت ، sam7sam7 (http://barnamenevis.org/member.php?231262-sam7sam7) عزیز من میخوام از خاصیت Autocompelet در Combobox استفاده کنم . ولی میخوام ظاهرش شبیه TEdit باشه ، البته اگه خاصیت style در Combobox رو برابر با csSimple قرار بدیم ظاهرش شبیه Tedit میشه ولی متاسفانه خاصیت AutoDropDown دیگه عمل نمیکنه و لیستش باز نمیشه !!

اگه دوستان راه حل مناسبی سراغ دارند راهنمایی کنند .

pezhvakco
چهارشنبه 28 دی 1390, 19:31 عصر
میخوام از خاصیت Autocompelet در Combobox استفاده کنم . ولی میخوام ظاهرش شبیه TEdit باشه
حالت پیش فرض خودش " csDropDown " همین امکان Autocompelet رو داره ولی ظاهرش شبیه TEdit نیست .

ولی متاسفانه خاصیت AutoDropDown دیگه عمل نمیکنه و لیستش باز نمیشه
اگه بخوای این خاصیت باشه دیگه نمیشه که ظاهرش شبیه ادیت باشه .