PDA

View Full Version : سوال: گزارش گیری از 2 جدول

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 17:49 عصر
سلام.
من دو جدول دارم.یکی اطلاعات کارمندان مثل کد پرسنلی(کلید)،نام و نام خانوادگی رو میگیره
یکی دیگه هم اطلاعات ماشین آلات که فقط شامل نام و هزینه کرایه هستش

میخوام با Microsoft Reporter خود سی شارپ،یک گزارش از این 2 جدول تهیه کنم،یعنی دو جدول در کنار هم در یک ریپورت...هر چی سرچ کردن نبود.

آیا روشی هست؟ اگه آره ممنون میشم بگید

night_secret
سه شنبه 27 دی 1390, 17:56 عصر
میشه تا اینجا که برنامه رو نوشتی برام بزاری:متفکر:

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 18:33 عصر
خدمت شما...یه نمونه ساختم
هدف اینه که این دو تا گزارش در یک گزارش باشند...

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 18:36 عصر
دوست عزیز یک view از دو جدول تهیه کن
بعد از اون گزارش بگیر

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 18:38 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم؟ یعنی دو تا جدول رو ادغام کنم؟ آخه قاتی میشه...چون دو جدول فیلد های متفاوتی دارن..ماشین آیدی وفلان چیز نداره و چون آیدی کلید هست حتما باید ماشین هم آیدی داشته باشه.

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 18:43 عصر
81002
میخوام به این صورت باشه....البته این رو با paint ساختم: ::لبخند:

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 19:22 عصر
شما چه گزارشی از این دو جدول تهیه کنی؟

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 19:28 عصر
ببینید تو این عکسی که گذاشتم اطلاعات دو جدول رو توی یک ریپورت نشون داده،ولی اگه اون نمونه ای که تو بالا آپلود کردم رو ببینید هر کدوم توی یک ریپورتر هستند...هر کاری می کنم نمیتونم تو یه جا بیارمشون

Nima NT
سه شنبه 27 دی 1390, 19:43 عصر
راه حل همونی هست که دوستمون گفتن میتونید تو بانک اطلاعاتی یک View تهیه کنید که شامل کلیه اطلاعات هستش ، این View در واقع یک جدول مجازی هستش که تو حافظه ایجاد شده و یه جورایی میشه گفت وجود خارجی نداره متاسفانه رو سیستم SQL Server ندارم که نحوه کار رو با عکس یا فیلمی نشون بدم ولی در مورد ساخت View در خود SQL server کمی جستجو کنید حتما" به نتیجه میرسید.

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 19:49 عصر
از راهنماییتون مممونم و همین طور از مهربونیتون:قلب:
واالله رو سیستم منم sql server نصب نیست...من این رو با sql compact edition خود ویژوال استودیو نوشتم....برم ببینم میتونم حلش کنم...تو رو خدا شما هم یه نگاهی به سورس برنامه بندازین شاید راحت باشه..مرسی

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 19:50 عصر
این تو جدول باهم ارتباطی دارند؟

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 20:00 عصر
نه ارتباطی ندارن...فقط هر دو توی یک دیتابیس اند....صبر کنید هدف رو بگم...من یه پروژه دارم که استادم گفته درمورد حقوق کارمندا و پرسنله...توی یک پروژه اجرایی دو تا آیتم هست..یکی کارمند و یکی هم ماشین.

باید اطلاعات رو بگیرم و در اخر بعد از محسابه حقوق و بیمه و مالیات اینا بریزم تو خروجی گزارش بگیرم طوری که توی صفحه A4 تو تا جدول موازی هم باشند که یکی اطلاعات ثبت شده آدم ها (کارمندها) و دیگری اطلاعات ماشین.
آخرش هم یک خط بکشم هزینه هاش رو جمع بزنم...همین.
من برنامه رو طوری نوشتم که اطلاعات کارمند توی یک جدول و اطلاعات ماشین توی جدول دیگه ریختم....اومدم که گزارش بیگیرم دیدم نمیشه توی یک گزارش دو تا جدول insert کرد!!
حالم گرفته شد.

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 20:33 عصر
از کریستال یا استیول استفاده کن
درون این ابزار مشکلی نداره

hadishb
سه شنبه 27 دی 1390, 20:44 عصر
کریستال ریپورت رو دانلود کردم...ولی توی ویژوال استودیو 2010 هر کاری میکنم add نمیشه..وقتی ادد میکنم به نت وصل میشه

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 20:52 عصر
در زمان نصب ویژوال استدیو اگه کامل نصب کنی خودش نصب میکنه
اگه از ابزار گزارش گیری تا حالا استفاده نکردی من استیمول را پیشنهاد می کنم