PDA

View Full Version : پابلیش کردن web app

maktab
سه شنبه 27 دی 1390, 21:28 عصر
من میخوام سایتم رو publish کنم باید چکار کنم؟ هرچی سرچ کردم فقط در مورد web site پیدا کردم ولی من web app نوشتم. چقدر فرق داره؟ آخه همش از سرور ارور میگیره. راستی من IIS رو نصب نکردم.

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 21:31 عصر
اطلاعات web app را در یک website کپی کن بعد publish کن

maktab
سه شنبه 27 دی 1390, 21:34 عصر
یعنی مستقیم نمیشه این کار رو کرد!!؟ پس این گزینه Publish در web app برای چیه؟

crazy_1892
سه شنبه 27 دی 1390, 21:57 عصر
نمی دونم تا حالا که نشنیدم این کارو کنه شایدم بشه
برای تبدیل مشکلی داری که این کار را انجام نمیدی؟

maktab
سه شنبه 27 دی 1390, 22:11 عصر
نمی دونم تا حالا که نشنیدم این کارو کنه شایدم بشه
برای تبدیل مشکلی داری که این کار را انجام نمیدی؟

آخه منطقی نیست.!! مثلا من کدهام رو توی پوشه گذاشتم اگر ببرم web site باید در App_Code بزارم. تمام رفرنس ها به هم میریزه و... به هر حال باید بشه پابلیش کرد. نمیدونم این همه میگن web app بهتر از web site است ولی اکثرا از web site استفاده میکنند و مطالب آموزشی web site بیشتره

A.Yousefi
سه شنبه 27 دی 1390, 22:30 عصر
همه میگن WebSite رو تبدیل به WebApp کن شما برعکس میگی!
مشکل دقیقا کجاس که نمیشه پابلیش کرد؟

hjran abdpor
سه شنبه 27 دی 1390, 22:38 عصر
با سلام.
هیچی بهرت از مایکروسافت مرجع خوبی نیست :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa983453(v=vs.80).aspx
http://blogs.msdn.com/b/charlie/archive/2009/04/08/publishing-an-asp-net-web-application-in-iis.aspx

maktab
سه شنبه 27 دی 1390, 23:54 عصر
یعنی باید IIS حتما نصب باشه؟ گویا توی آموزش با IIS گفته.

Saman Hashemi
چهارشنبه 28 دی 1390, 09:07 صبح
شما به غیر از سورس کد همه محتوای سایت بریز روی سرور و نیازی به پابلیش نیست دلیلش ساده است چون در حین build کردن پروژه همه سورس ها در Bin تبدیل به یه DLL با نام برنامه میشن...!

maktab
سه شنبه 18 بهمن 1390, 13:23 عصر
شما به غیر از سورس کد همه محتوای سایت بریز روی سرور و نیازی به پابلیش نیست دلیلش ساده است چون در حین build کردن پروژه همه سورس ها در Bin تبدیل به یه DLL با نام برنامه میشن...!

به هر حال میشه web app را پابلیش کرد.
هر کدام از این گزینه ها برای پابلیش متد برای چه منظوری استفاده میشن؟
web Deploy
FTP
File System
FPSE

اگر میشه یکی از دوستان که تا به حال web app را پابلیش کردن، نحوه پابلیش کردن را آمورش بدن ممنون میشم. فکر نکنم آموزشش خیلی زیاد باشه فقط چندتا گزینه است چونکه اگر اشتباه نکنم فقط پابلیش کدهای سایت با web site تفاوت داشته باشه و بقیه موارد مثل دیتابیس و... مثل web site هستش که تاپیک آموزشی آن هم موجود هست.

sanay_esh
سه شنبه 18 بهمن 1390, 15:15 عصر
سلام
کار خیلی سختی نیست باید سعی کنی چند مورد را رعایت کنی
در ابتدا باید تمامی کامپوننتهایی که بصورت dll و یا هر شکلی که استفاده میکنی در شاخه bin در سایت خود کپی کنید
حتی اگر از .net 3.5 or .net 4.0 استفاده میکنی باید dll های مربوط به هرکدام از ویژگیهای آنها را از قسمت اصلی برنامه ویژوال استادیو به شاخه bin سایت خود کپی کنید
مانند : اگر از entity framework استفاده کرده باشید باید dll مربوط به ورژن آنرا از شاخه مربوطه از ویندوز خود کپی کنید
بقیه ابزارهای شما هم همین شرایط را میطلبد

در آخر باید مسیری که با استفاده از پابلیش درست شده را ابتدا به سایت کپی کنید بعد dll های بالا را کپی کنی

بستگی به هاست هم هست که اکثرا در قسمتی از هاست میزبان باید یک مسیر مجازی برای مشاهده سایت خودت درست کنی virtual directory هست که میتونی با
تماس به هاست خود ازش راهنمایی بگیری

اینم بهت بگم که آموزش آپلود سایت به هاست را در همین بخش جستجو کنی به این آدرس میرسی :D

در سایت خود برنامه نویس که من خیلی دوستش دارم (http://barnamenevis.org/showthread.php?267021-Upload-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Asp.net-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-MSSQL-%D8%AF%D8%B1-Host-%28%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%29)

خوش باشی

maktab
سه شنبه 18 بهمن 1390, 17:12 عصر
اول ممنون از شما که راهنمایی کردید. ولی اگر میشه در مورد گزینه های متد پابلیش هم توضیح بدید. بعدش مثلا وقتی من از متدها، Web Deploy را انتخاب کنم Service URL و Site/application را چی ست کنم؟ ضمنا من فعلا هاست نخریدم و میخوام روی یه هاست رایگان سایتم را تست کنم.
اگر میشه کامل توضیح بدید که گزینه ها را چی ست کنم؟ و اگر نیاز به آدرسی هست از کجا باید پیدا کنم؟

Javad_Darvish_Amiry
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 07:27 صبح
سلام. هیچ پیچیدگی خاصی نداره و تفاوتی هم نمیکنه با web site. راحت ترین گزینه File System هست. یه پوشه رو معرفی میکنید، بعد انتشار اپلیکیشن. کد قابل اجرا روی هاستتون تو اون پوشه کپی میشه. بعد عین اون پوشه رو به سرور منتقل میکنید. در مورد دیتابیس هم که فرمودید اطلاعات دارید. نیاز به کپی کردن dllها هم نیست. چون موقع انتشار همه این کارا خودبخود انجام میشه. اگه این کارا رو انجام دادید و جواب نگرفتید، لطف کنید و بگید چه خطایی رخ میده. چون یه روند کاملا طبیعی و عادی هست و قلق خاصی هم نداره. خطا (error) رو بفرمایید بهتر میشه راهنمایی کرد. موفق باشید.

maktab
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 10:13 صبح
سلام. هیچ پیچیدگی خاصی نداره و تفاوتی هم نمیکنه با web site. راحت ترین گزینه File System هست.

سلام
خب من این گزینه را تست کردم. ولی فقط dll هایی که من خودم ازشون استفاده کردم را به bin اضافه کرد به جز dllهای اصلی دات نت. نیازه آنها را هم به bin اضافه کنم؟ یا چون هاستم .net 4 هست همه آنها را داره؟
کار بقیه گزینه ها چیه؟

راستی من وقتی پابلیش کردم همیچگونه کدی دیگه نبود! کدهایی که نوشتم به چی تبدیل شدن؟ آخه dll هایی هم ساخته نشده.

Javad_Darvish_Amiry
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 18:28 عصر
سلام. نه نیاز نیست اسمبلی های دات نت رو اضافه کنید. dll ساخته نشده یعنی چی؟ یعنی خروجی نمیده بهتون؟ شما ارجاعات توی پروژه رو با dll های خروجی که بعد از انتشار بهتون میده قیاس کنید. بجز ارجاعات دات نت، باقی dll ها باید باشن به اضافه اسمبلی نهایی پروژتون. این مورد هست؟

maktab
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 18:59 عصر
dll ساخته نشده یعنی چی؟

باز هم ممنون بابت اینکه جوابگو هستید.
dll هایی که من از اونا استفاده کردم در پوشه bin خود به خود اضافه میشند. ولی سوال من اینه که کدهایی که من نوشتم کجا میرن؟ مثلا کدهایی که من در فرم هام نوشتم چی میشن؟ جون بعد از پابلیش فقط صفحات aspx هستن. خب کدها به dll تبدیل میشند؟ آخه dll ای وجود نداره

اگر هم میشه در مورد بقیه گزینه های متد پابلیش توضیح بدید مثلا Web Deploy برای چه منظوری استفاده میشه؟

Javad_Darvish_Amiry
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:03 عصر
خوب کدهایی شما هم dll میشن. لیست dll های خروجیتون دقیقا چیه؟ میتونید بنویسید؟