PDA

View Full Version : آقای نصیری راهنمائی بفرمائید

sh
سه شنبه 13 آبان 1382, 22:37 عصر
سلام آقای نصیری

من می خواستم شروع به برنامه نویسی سی کنم البته دوسالی سابقه کار با vb6 و دو ماه هم با VB.NET رو دارم همیشه بچه ها می گویند برو سراغ دلفی ولی به نوعی دلفی رو ترجیح ندادم چون یه جوری انگار با محصولات ماکروسافت زیاد سازگار نیست و یه جوریه می خواستم برم سراغ C++.NET و #C حالا چند سئوال دارم

آیا برای C++.NET میشود از خود این زبان شروع کرد یا باید بروم از پایه سی داس را تمرین کنم یعنی به نوعی می خوام بگم اگر همون دستورات قدیمی سی پلاس پلاس تحت داس را یاد بگیرم می توان به جای VC 6 یهو برم سراغ C++.NET ؟

آیا دستورات C++.NET با #C هم فرق می کند یعنی دو مقوله جداست یا دستورات اضافی دارد و آیا با سی شارپ برای کدهای سطح پائین می توان برنامه نوشت یا باید با C++.NET نوشت ؟

آیا برنامه های نوشته شده با سی شارپ یا سی دات نت ماکروسافت تحت لینوکس و یا یونیکس و لیندوز هم جواب می دهند ؟

و در آخر آیا سی شارپ ماکروسافت رو پیشنهاد میکنید یا بورلند ؟

یه راهنمائی کامل بفرمائید چون می خواستم در کنار VB.NET یک زبان قوی تر را هم یاد بگیرم و اجتیاج به راهنما دارم

با تشکر

SSP_Software_team
چهارشنبه 14 آبان 1382, 19:03 عصر
سلام
ببین دوست عزیز #C با یه هدف دیگه وارد عرصه شده و بر خلاف بعضیا #C همون +(++C) نیست با #C میشه به دو صورت سطح بالا و سطح ÷ایین برنامه نویسی کرد البته قدرت ++C از #C بیشتره و ++C تنها زبانیه که امکان ترکیب کدهای اداره شده (managed)و اداره نشده (unmanaged) رو میده برای یاد گرفتن ++C اصلا لازم نیست که ++C قدیم رو یاد بگیری یه راست برو سراغ ++C و #C :wink:

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 14 آبان 1382, 20:06 عصر
در سی شارپ هم می توان کد unmanaged نوشت و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
------
به دوستمان توصیه می کنم سی شارپ را یاد بگیرند چون C++.NET برای کسی که می خواهد از صفر شروع کنند کمی سنگین خواهد بود. از وی بی خیلی راحت با کمی پیش زمینه ی سی می توان سی شارپ یاد گرفت.

تحت لینوکس هم کامپایلر سی شارپ داریم. همین بخش را جستجو کنید آنرا معرفی کرده ام.

بورلند سی شارپ بیلدر را نپسندیدم! چون اولا طراحی ظاهر بسیار بدی داشت! ثانیا قسمت asp.net آن منوهای ناقص و آپشن های کمی داشت. در نگارش های بعدی احتمالا خیلی بهتر خواهد شد.
بنده ویژوال استودیو 2003 را پیشنهاد می دهم و نه بورلند سی شارپ بیلدر را.
این را هم دقت کنید که بورلند اینبار کامپایلر درست نکرده است و فقط یک محیط ویژوال را ارائه داده که در دنیا هم با آنچنان استقبالی مواجه نشده است. چون کامپایلر نیست و از کامپایلر خود مایکروسافت استفاده می کند بنابراین اینبار نمی توان گفت کد بهنیه تری را تولید می کند هر چند هیچکدام از کامپایلرها به اندازه ی VC کدشان بهینه نیست.

خلاصه : اگر وقت کمی دارید و دنبال زبان خوب می گردید : سی شارپ

پنج شنبه 15 آبان 1382, 13:03 عصر
استاد حالا اگه وقتمون زیاد باشه چی؟(سیاسی بود :mrgreen: )

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 15 آبان 1382, 16:03 عصر
به نظر من نباید زیاد از این شاخه به اون شاخه پرید.
کسانی که به این ترتیب عمل می کنند هیچ وقت هیچی نمی شن!
شما یک مورد را انتخاب کن و تا آخرش ( اگر وقت کردی .... ) ادامه بده.

پنج شنبه 15 آبان 1382, 18:34 عصر
منم با شما موافقم
همون واسم مهمه که چی رو انتخاب کنم
من حالا وقت دارم :mrgreen:

SSP_Software_team
پنج شنبه 15 آبان 1382, 18:55 عصر
حرف استاد گله هر کی بو نکنه خله استاد خیلی منطقی حرف میزنی خوشم میاد همی قبولت داریم :wink:

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 15 آبان 1382, 20:06 عصر
زمانی که من VB را شروع کردم در ایران فقط یک کتاب VC وجود داشت! آنهم فقط طرز درست کردن منو و گذاشتن دکمه ها را توضیح داده بود!
مطمئن باش اگر چند تا کتاب خوب اون موقع وجود داشت من هیچ وقت طرف VB‌ نمی رفتم چون از زبان C شروع کرده بودم ....
اگر وقت زیاد داری کیومرث خان ( که داری چون سال دوم دبیرستان هستی :idea: :!: ) بهتر است با صبر و حوصله اول C یاد بگیری بعد++ C بعد هم++ VC . مطمئن باش دانستن این موارد آنچنان قدرتی به شما می دهد که خیلی سریع به سایر زبانها هم می توانی مسلط شوی. اکثر زبانهایی که جدیدا می بینم به نحوی از C مشتق شده اند.
جاوا اسکریپت
php
جاوا
سی شارپ
perl
و غیره ....
یعنی اینکه با دانستن C و مشتقات اون از لحاظ زمانی صرفه جویی زیادی برای شما به ارمغان خواهد آمد.

Abbas Arizi
پنج شنبه 15 آبان 1382, 20:12 عصر
من خودم یه مدت کوتاه با ++C و ++VC کار کردم. شاید حدود دو ماه. واقعا الان احساس میکنم هر زبان برنامه نویسی رو میتونم راحت یاد بگیرم. همین #C یا VB.NET رو حتی بدون خواندن یک کتاب تونستم راحت باهاش کار کنم.
کاش فرصت پیش بیاد که بتونم باز هم ادامه بدم ولی افسوس... :cry:

پنج شنبه 15 آبان 1382, 21:47 عصر
آقای نصیری زدی به هدف :D
منم همین فکر رو می کردم
چون سی کلی مشتقات داره
شکم به یقین تبدیل شد :D
دمت گرم :D
زندگی زیبا می شود
جدا این بحث انتخاب زبان بسیار سخت و طاقت فرساست :roll:
در ضمن سی رو در همه ی سیستم عامل ها هم میشود نوشت
راستی استاد به شماره ی پست هاتون دقت کردید فوق العادست :mrgreen:

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 15 آبان 1382, 21:59 عصر
به نطر من زبان و IDE یه کم سیلقه ای هم هست . من شخصا توی دلفی احساس راحتی می کنم . یه سال با سی کار کردم ولی به نظر من یه کم بی نظمه
من به این نتیجه رسیدم که خود زبان و IDE زیاد تاثیری نداره :twisted: