PDA

View Full Version : لیستی شبیه به لیست دوستان مسنجر یاهو

oYaMaa
چهارشنبه 28 دی 1390, 12:09 عصر
سلام خوبید همه؟
می خواستم یه لیست باکسی رو طراحی کنم و به عنوان یه کنترل تو برنامه هام استفاده کنم.
یه چیزی شبیه به لیست دوستان یاهو مسنجر:
81029

می خوام که هر خط این لیست باکس 2دوتا label و یه picturebox داشته باشه.درست عین عکس.از طرفی گرافیکی باشه که وقتی موس میره روش روشن شه و چیزای دیگه.
راستش 2ماه پیش یوزر کنترلشو ساخته بودم تقریبا آماده بود اما حالا که نیازش دارم مثل اینکه پاک شده از هاردم.البته من ساده کار کرده بودم و اصولی نبود.حالا اگه شما می تونید کاریش بکنید.لطفا کمکم کنید.فکر نکنم بشه از listview استفاده کرد.ولی اگر میشه بگید دیگه :D

ولی در کل اگه کلش رو به صورت یه user contrl بسازم بهتره...منتظر جواب های کارسازتونم:لبخندساده:

IamOverlord
چهارشنبه 28 دی 1390, 12:30 عصر
یه PictuereBox بذار، چند تا هم Alpha Image Control توش بذار برای عکس ها. چند تا هم Label بذار توش.
بعد یه Funtion برای d پیکسل بالا رفتن بنویس، یه Function برای d پیکسل پایین اومدن.
من که این Function ها رو ترجیح می دم با هم ننویسم، جدا نوشتم راحت تر بودم.
بعد یه کلک زیبا می تونی بزنی:
فرض کن تو PictureBox ات که حکم همون Frame رو برای کنترلت داره، 10 تا Item جا می شه.
حالا تو برای 999 تا Item نیا 999 تا Item رو واقعا بساز بنداز تو PictureBox!
بیا 11 تا Item طراحی کن.
حالا هر وقت Item هات خواستن برن بالا، یعنی یه Item زیرشون ظاهر بشه، بیا 11 امی رو بذار زیرشون.
اگر هم خواستن برن پایین، 11 امی رو بیار بالاشون.
اگه این کارو نکنی با محدودیت و دردسر مواجه می شی.
نمونه ی این کارارو کردم، ولی نه اون چیزی که می خوای.

oYaMaa
چهارشنبه 28 دی 1390, 12:49 عصر
یه PictuereBox بذار، چند تا هم Alpha Image Control توش بذار برای عکس ها. چند تا هم Label بذار توش.
بعد یه Funtion برای d پیکسل بالا رفتن بنویس، یه Function برای d پیکسل پایین اومدن.
من که این Function ها رو ترجیح می دم با هم ننویسم، جدا نوشتم راحت تر بودم.
بعد یه کلک زیبا می تونی بزنی:
فرض کن تو PictureBox ات که حکم همون Frame رو برای کنترلت داره، 10 تا Item جا می شه.
حالا تو برای 999 تا Item نیا 999 تا Item رو واقعا بساز بنداز تو PictureBox!
بیا 11 تا Item طراحی کن.
حالا هر وقت Item هات خواستن برن بالا، یعنی یه Item زیرشون ظاهر بشه، بیا 11 امی رو بذار زیرشون.
اگر هم خواستن برن پایین، 11 امی رو بیار بالاشون.
اگه این کارو نکنی با محدودیت و دردسر مواجه می شی.
نمونه ی این کارارو کردم، ولی نه اون چیزی که می خوای.

اگه میشه سورس قرار بدید...ممنون

Snoopboy
چهارشنبه 28 دی 1390, 12:50 عصر
من یه نکته بگم شاید به دردت بخوره
یاهو مسنجر برای ساخت این از کنترلی شبیه Treview استفاده کرده
یا بهتر بگم از خود Treeview استفاده کرده

oYaMaa
چهارشنبه 28 دی 1390, 18:37 عصر
دوستان راه کاره دیگه ای ندارید؟

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 28 دی 1390, 18:59 عصر
من یه نکته بگم شاید به دردت بخوره
یاهو مسنجر برای ساخت این از کنترلی شبیه Treview استفاده کرده
یا بهتر بگم از خود Treeview استفاده کرده

یا شاید بهتر باشه بگی یک Tree View طراحی کرده!!!

دوستان راه کاره دیگه ای ندارید؟

چرا دوست من شما برو طراحی کن هرجاش کمک خواستی سوال کن (این بهترین راه هست با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه)

IamOverlord
چهارشنبه 28 دی 1390, 19:05 عصر
نمونه ی اون کاری که گفتم:

X-MenuBar (http://www.nippyzip.com/uploads/120118095748-42863.zip)

oYaMaa
چهارشنبه 28 دی 1390, 20:33 عصر
چرا دوست من شما برو طراحی کن هرجاش کمک خواستی سوال کن (این بهترین راه هست با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه)

فکر کنم کامل توضیح داده بودم نه؟!
بنده عرض کردم قبلا طراحی کرده بودم اما اصولی نبود.واسه خاطر همین اینجا درخواست کمک کردم! لازم نبود شما یاداور شید که با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه!! بگذریم مهم نیست...

با تشکر از IamOverlord (http://barnamenevis.org/member.php?72921-IamOverlord) عزیز! سورس شما واسه قسمت گرافیکیش خیلی بدردم می خوره!
طوری که من طراحی کرده بودم طوری بود که از چند تا کنترل استفاده می کردم تا بشه یک خط از لیستتم.(مثل فایل ضمیمه ) اما خوب چطور به تعداد متغیر هام این خط رو تکرار کنم که شامل چندتا کنترل هستش!
این کار فکر کنم هم واسه برنامه سنگین باشه و هم اینکه اصلا اصولی نیست.حالا اگه نمی خواید مثل Mr'Jamshidy (http://barnamenevis.org/member.php?43330-Mr-Jamshidy) عزیز! رفتار کنید، لطفا کمکم کنید...:لبخندساده:

81053

oYaMaa
پنج شنبه 29 دی 1390, 18:39 عصر
دوستان، اساتید عزیز کسی نیست جواب بده؟

oYaMaa
دوشنبه 03 بهمن 1390, 20:55 عصر
واقعا کسی نیست یه جواب به این تایپیک بده؟!!!

_behnam_
دوشنبه 03 بهمن 1390, 23:21 عصر
خود یاهو از Listview استفاده کرده.
اما به نظر من اگه میخوای یه کار شیکو تمیز بسازی از HTML استفاده کن

oYaMaa
سه شنبه 04 بهمن 1390, 11:45 صبح
خود یاهو از Listview استفاده کرده.
اما به نظر من اگه میخوای یه کار شیکو تمیز بسازی از HTML استفاده کن

بهنام جان اگه برات مقدوره یه نمونه کوچیک واسم بذار، ممنون!

setroyd
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 23:58 عصر
بهترین گزینه همین List view هست با یه search تو همینجا میتونی سورسهای به درد بخوری پیدا کنی . کار با list view خیلی راحته .