PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن فرم ها و جداول

pedram_ns
چهارشنبه 28 دی 1390, 16:24 عصر
با سلام

من جداول و فرم هام رو ایجاد کردم و یک فرم لاگین هم دارم چطور میتونم تمامی جداول و فرم ها رو از نظر کاربر مخفی کنم و کاربر با ورود به برنامه با فرم لاگین مواجه بشه و تنها با لینک های موجود بین فرم ها بتونه حرکت کنه؟
آیا میشه کاری کرد که فرم به حالت design هم نره؟

با تشکر

emami.sie
پنج شنبه 29 دی 1390, 08:07 صبح
سلام
- برای مخفی کردن جداول و فرمها از دید کاربر و اینکه هنگام ورود کاربر فقط فرم لاگین رو ببینه، کافیه برید توی Tools و بعد Start up و گزینه های مختلف رو براساس سلیقه خودتون ویرایش کنید مثل نام برنامه، آیا منوهای اکسس رو کاربر ببینه یا نه؟ انتخاب فرم لاگین و نمایش اون هنگام ورود به برنامه و ... (البته در اکسس 2003) اما در اکسس 2007 باید برید توی Access options و بعد Current Database و اونجا این تغییرات رو اعمال کنید...
- برای اینکه کاربر نتونه به حالت Design فرم ها و گزارشات وارد بشه هم بهترین راه استفاده از تبدیل برنامه به فرمت MDE هستش... (گزینه Make MDE)
موفق باشید
یا علی

pedram_ns
پنج شنبه 29 دی 1390, 14:35 عصر
ممنون من با 2007 کار میکنم در این بخشی که توضیح دادید اگه گزینه allow default shortcut menu رو غیر فعال کنیم حالت راست کلیک و رفتن به منو طراحی هم غیرفعال میشه.

این گزینه make MDE رو پیدا نکردم.کجاس؟

وقتی گزینه allow full menus رو غیرفعال می کنم حتی قسمت access option هم غیرفعال میشه و دیگه نمیشه حتی به حالت اول برگشت. من میخوام چنین کاری کنم که نه تنها جداول و منو طراحی غیرفعال بشه، بلکه امکان فعال کردن اونها به دست کاربر امکان پذیر نباشه که این گزینه کمک خوبیه. ولی چطور میشه با کد نویسی این حالت رو برگردوند(اصلا میشه؟) خوب همیشه احتمال داره بخوام تو برنامه یه تغییری بدم نمیشه در فرم لاگین یه کاربر سطح بالاتر به اسم طراح ایجاد کرد که با ورود رمز اون این حالت دوباره برگرده و بشه فرم ها و جداول رو تغییر داد؟

ممنون میشم کمک کنید.

بهزادانلاین
پنج شنبه 29 دی 1390, 19:09 عصر

از تب database tools گزينه Make MDE را بزن

ولي اگه به mde تبديل كني ديگه نمي توني برنامه ات تغيير بدي نه كه كلا نتوني ولي كد هاشو به هيچ وجه

emami.sie
شنبه 01 بهمن 1390, 11:51 صبح
ممنون من با 2007 کار میکنم در این بخشی که توضیح دادید اگه گزینه allow default shortcut menu رو غیر فعال کنیم حالت راست کلیک و رفتن به منو طراحی هم غیرفعال میشه.

وقتی گزینه allow full menus رو غیرفعال می کنم حتی قسمت access option هم غیرفعال میشه و دیگه نمیشه حتی به حالت اول برگشت. من میخوام چنین کاری کنم که نه تنها جداول و منو طراحی غیرفعال بشه، بلکه امکان فعال کردن اونها به دست کاربر امکان پذیر نباشه که این گزینه کمک خوبیه. ولی چطور میشه با کد نویسی این حالت رو برگردوند(اصلا میشه؟) خوب همیشه احتمال داره بخوام تو برنامه یه تغییری بدم نمیشه در فرم لاگین یه کاربر سطح بالاتر به اسم طراح ایجاد کرد که با ورود رمز اون این حالت دوباره برگرده و بشه فرم ها و جداول رو تغییر داد؟

ممنون میشم کمک کنید.

با سلام
ببینید می خوام کاری که خودم برای امنیت برنامه هام انجام میدم رو براتون توضیح بدم... (البته خیلی ابتدایه کاری که می کنم)
- اول اینکه من دیتابیسم رو از اینتر فیسم جدا می کنم و بعد از تکمیل برنامه طراحی شده ، هم در دیتابیس و هم اینترفیس کلیه تیک های قسمت Start up رو برمیدارم... (برای فعال و غیر فعال کردن دکمه شیفت از این تاپیک کمک بگیرید http://barnamenevis.org/showthread.php?318644-)
- برای ماژولهای برنامه پسورد میذارم (سعی کنید از پسوردهایی که رمزیابیش سخت باشه (با حروف و اشکال مختلف) استفاده کنید و گرنه براحتی قابل هک هستش)
- بعد من اینتر فیسم رو به صورت فایل .MDE در اختیار کاربرام قرار میدم (البته حالتی که شیفت برنامه بسته باشه)
- برای فرمها و گزارشات مختلف در صورت لزوم از تولبارهایی که خودم طراحی کردم استفاده می کنم تا کاربر به چیزایی دسترسی داشته باشه که لازمه...
- در مورد فرم لاگین و سطوح دسترسی کاربران هم فکر کنم اگه یه سرچ بکنید مطالب بسیار زیاد و مفیدی رو خواهید یافت.
البته تمام این مراحل قابل بازگشایی توسط نرم افزارهای مختلف هستش مثل Shift activation، MDE unlocker و ... و این یکی از مشکلات اساسی اکسس بشمار میاد ولی برای برنامه هایی در سطح یک شرکت که تمام همکاران جزو یک تیم کاری هستند و قرار نیست کسی از برنامه سوء استفاده کنه به نظر من کافیه... (من شخصا همه اینکارا رو می کنم که کاربرها برنامه رو دستکاری و خرابکاری نکنن)
موفق باشید
یا علی

farshad 007
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 00:28 صبح
سلام
من از اکسس 2010 استفاده می کنم لطفا بگید گزینه make mde کجاست؟
و برای مخفی کردن جدولها و باز شدن یک فرم در اجرای برنامه بصورت تمام صفحه چکار باید کرد؟

emami.sie
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 11:04 صبح
سلام دوست من، خيلي ممنون، من شاگردي مي كنم اينجا خدمت اساتيد...
من اخيرا يك برنامه نگهداري و تعميرات رو توي اين سايت گذاشتم به اين آدرس: http://barnamenevis.org/showthread.php?324668-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA&highlight=%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9% 8A
اين برنامه رو دانلود كنيد و مطالب تاپيكش رو بدقت بخونيد... مي تونيد تمام مواردي كه در پستهاي قبلي گفتم رو در اين برنامه ببينيد... (فعال و غيرفعال كردن شيفت، پسورد ماژول ها، جدايي اينترفيس از ديتابيس و ...)
و در مورد MDE كردن برنامه هم بايد خدمتتون عرض كنم كه با اين كار كلا دسترسي كاربران به ديزاين كليه فرمها، گزارشات و ماژولها غير ممكن خواهد بود مگر با استفاده از نرم افزارهاي MDE Unlocker كه اون هم هزينه داره و بعيده كاربري بره سراغش... (كافيه اينترفيس همين برنامه نگهداري و تعميرات رو به MDE تبديل كنيد و نتايجش رو ببينيد)
موفق باشيد
يا علي