PDA

View Full Version : ارسال Video از طریق خط تلفن

disappear
یک شنبه 22 آبان 1384, 10:49 صبح
سلام
من یک دوربین دارم که مشکلی در خواندنش در دلفی ندارم حالا می خوام این تصاویر رو به وسیله خط تلفن یا تحت شبکه بفرستم و در یک کامپیوتر دیگه دریافت کنم .
برای اینکار کامپوننت یا سورس کدی اگه وجود داره منو راهنمایی کنید .

Naficy
یک شنبه 22 آبان 1384, 19:21 عصر
حواب سرراست و معمول: Indy

disappear
دوشنبه 23 آبان 1384, 08:56 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید ؟ از کدوم ابزار Indy ؟

Naficy
دوشنبه 23 آبان 1384, 19:11 عصر
ارسال تصاویر با ارسال یک فایل معمولی تفاوتی ندارد. برای مثال از TIdTCPClient و TIdTCPServer.

Inprise
دوشنبه 23 آبان 1384, 19:32 عصر
یک نسخه از TMemoryStream بساز . ویدئو رو با برشهای حجمی و زمانی مناسب جدا کن و تو این محفظه قرار بده ، و اونو به عنوان منبع به یکی از کلاسهای خانواده سوکت Indy معرفی کن ، متقابلا" برای دریافت کننده هم یک TMemoryStream دیگه در نظر بگیر که بعد از دریافت هر بسته به همون قاعده حجمی-زمانی بتونه فایل تصویری رو برات بازسازی کنه یا با راه حل دیگه ای برات پخش کنه ، معمولا" خوبه قبل از ارسال از یک کدک خوب برای فشرده سازی صوتی-تصویری استفاده کنی تا تاخیرهای متداول "خط تلفن" مورد نظرت کمتر آزار دهنده باشه ، رابط استفاده از اغلب کدکهای متداول برای دلفی ترجمه شده اند و میشه ازشون بسادگی استفاده کرد ، در نظر گرفتن یک فیلد CRC برای هر بسته اطلاعاتی و بررسی در مقصد برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات دریافت شده میتونه یک احتیاط معقول باشه خصوصا" که برخی از کدکهای صوتی و تصویری در صورت بروز خدشه در جریان اطلاعات بعدا" هنگام اجرا مشکلات زیادی ایجاد میکنند و باید تو پیاده سازی روند انتقال نوع کدک تصویری یا فیلترهای صوتی استفاده شده هم در نظر گرفته بشن ، مواردی مثل این بعدا" تو مراحل دیباگ یا در زمان بروز استثنائات خودشون رو نشون میده و برنامه نویس یه موقعی به فکرشون میفته که خیلی دیره .

موفق باشی