PDA

View Full Version : سوال: احرای برنامه نوشته شده با اوراکل در کامپیوتر مقصد بدون نصب اوراکل.

mostafapro
پنج شنبه 29 دی 1390, 02:40 صبح
سلام.من برنامه ای با پایگاه داده اوراکل نوشتم.ولی نمی دونم چطوری برنامه رو در کامپیوتر مقصد نصب کنم که بدون نصب اوراکل هم کار کنه؟آیا راهی برای attach کردن دیتا بیس وجود داره؟ممنون از جوابتون

Nima NT
پنج شنبه 29 دی 1390, 03:45 صبح
اوراکل هم مثل sql server هستش و حتما" باید نسخه سرور اون رو در سیستم مقصد یا در سرور مرکزی نصب کنید با این محدودیت که در sql میشه کاری کرد که این کارها به صورت اتوماتیک انجام بشه ولی اگر شما از اوراکل استفاده کردید کار بسیار سختر خواهد بود ، بهتر هستش که نسخه سرویس اوراکل رو در سیستم مقصد به صورت دستی نصب کنید.

mostafapro
پنج شنبه 29 دی 1390, 11:08 صبح
اوراکل هم مثل sql server هستش و حتما" باید نسخه سرور اون رو در سیستم مقصد یا در سرور مرکزی نصب کنید با این محدودیت که در sql میشه کاری کرد که این کارها به صورت اتوماتیک انجام بشه ولی اگر شما از اوراکل استفاده کردید کار بسیار سختر خواهد بود ، بهتر هستش که نسخه سرویس اوراکل رو در سیستم مقصد به صورت دستی نصب کنید.

اگر ممکن است بیشتر توضیح بدید.ممنون

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 29 دی 1390, 11:20 صبح
سلام
دوست عزیز یه مثال ساده می زنم، شما اگه روی سیستمت هیچ برنامه ی playerی مثل ویندوز مدیا پلیر و ... نصب نباشه، می تونی فیلم ببینی؟ یا اگه ویژوال استودیو نداشته باشی می تونی با سی شارپ برنامه بنویسی؟ خب بانک اطلاعاتی هم همینطوریه. تا engine یا به قول دوستمون سرورش نصب نباشه که کار نمی کنه حالا هر چی می خواد باشه!

mostafapro
پنج شنبه 29 دی 1390, 13:06 عصر
سلام
دوست عزیز یه مثال ساده می زنم، شما اگه روی سیستمت هیچ برنامه ی playerی مثل ویندوز مدیا پلیر و ... نصب نباشه، می تونی فیلم ببینی؟ یا اگه ویژوال استودیو نداشته باشی می تونی با سی شارپ برنامه بنویسی؟ خب بانک اطلاعاتی هم همینطوریه. تا engine یا به قول دوستمون سرورش نصب نباشه که کار نمی کنه حالا هر چی می خواد باشه!

ممنون از جوابتون.اگر امکان داره مراحل کار رو توضیح دهید یا لینک یک نمونه سورس کد از این نوع برنامه ها رو بزارید.

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 29 دی 1390, 13:24 عصر
من با اوراکل کار نکردم ولی برای sql سرور، موقع ساخت ستاپ مشخص می کنیم که این برنامه هم به همراه نرم افزار خودمون نصب بشه. توی ویژوال استودیو یه سری تنظیمات ساده داره که برای اطلاعات بیشتر می تونید یه جستجو بکنید" نحوه ساخت ستاپ در ویژوال استودیو".

Nima NT
پنج شنبه 29 دی 1390, 17:23 عصر
یه نگاهی به برنامه Install aware بندازید شاید اون این قابلیت رو داشته باشه که سرور اوراکل رو روی سیستم مقصد به همراه برنامه شما نصب کنه.