PDA

View Full Version : گفتگو: نقش و اهمیت اکتیوکسهای CPSD در کاربردی کردن اکسس

royasaz_bam
پنج شنبه 29 دی 1390, 03:56 صبح
این نظر و برداشت اینجانب از اکتیوکسهای CPSD میبا شد که توجه شما دوستان را به آن جلب میکنم:
استاد ارجمند جناب آقای نبیل که با اکتیوکسهایش اکسس را به حال روزی دیگر در آورده و به جرات میتوان گفت که آن را متحول نموده ایشان با برطرف کردن 3 عدد از بزرگترین ضعفهای اکسس که کاربرد اکسس را بشدت پایین می آورد آن را به برنامه ای کاربردی و قابل اعتماد تبدیل نمود که این را باید از نبوغ و بینش صحیح ایشان دانست نبیل عزیز با ساخت اکتیوکس مبدل تاریخ شمسی و همچنین اکتیوکس قفل گزاری و حتی اکتیوکس xpup ایشان نگاه و دیدی نو به اکسس انداخته و باید گفت مهمتر از ساخت این اکتیوکسها نظر لطف و مساعد ایشان به اکسس میباشد او خوب میدانست که این نرم افزار برای مشاغل و شهرهای کوچک و متوسط چقدر کارا و ارزشمند است میتوانم بگوبم قصد ایشان از ساخت این چنین اکتیوکسهایی کمک به اینجانبان در شهرستانها و تمرکز زدائی ایجاد بانکهای اطلاعاتی در مراکز بزرگ می باشد . برای اهمیت موضوع و نقش این اکتیوکسها باید بگویم در شهر نچندان کوچک اینجانب من چندی که چه عرض کنم چند سالی است که با ساخت بانکهای اطلاعاتی ساده برای سازمانهایی چون مجمع امور صنفی سردخانه های نگهداری خرما و ادارات بازرگانی و.... کارهارا دست پا شکسته پیش می بردم اطلاعات من از اکسس در حد همان اموزشهای فنی حرفه ای و کتابهای موجود بود باید بگویم به دلیل بالابودن هزینه ساخت نرم افزارهای سفارشی برای نهادهای یاد شده از نرمافزارهایی که ایجاد کرده بودم استفاده میشد ولی دارای نواقص و کاستیهایی بودند ولی پس از آشنائی با این سایت و نحوه برنامه نویسی در اکسس و از آن مهمتر آشنایی با اکتیوکسهای CPSD و نقش آنها در بانکهای اطلاعایت ایجاد شده اینجانب آنها را به برنامه هایی قدرتمند و کارا تبدیل نمودند و این به نحوی بود که بخشهای کوچکتر شهرستانمان از برنامه های اینجانب استقبال نمودند و این امر به نحوی بود که به من جرإت تاسیس یک شرکت برنامه نویسی را داد و با اینکه در اول کارم هستم و هنوز راه و تجربه های زیادی مانده تا یاد بگیرم ولی کار را شروع و به موفقیتهایی رسیده ام و این بدلیل سطح کار حد نیازی است که در شهرمان میباشد که اکسس با کمک اکتیوکسهای جناب نبیل و همین سطح اطلاعات من به برنامه ای کاربردی برای شهرم تبدیل نموده است ........
ان مطلب را عنوان نموده ام تا کسانیکه در شهرهایی و سطوحی در حد شهر من مار میکنند بدانند که اکسس با اکتیوکسهای نبیل عزیز چه گوهر گرانبهایی و چه نرم افزار قدرتمندی خواهد بود و این حقی است که نبیل عزیز در حق من و شهرم دارد که نظر لطفش به اکسس باعث آن شده:تشویق::تشویق::تشویق::تشو ق:

ARData
پنج شنبه 29 دی 1390, 08:52 صبح
سلام

دوست من از نظر لطف شما بی نهایت ممنونم ولیکن ای کاش این پست رو درج نمی فرمودید

بنده مشکلات خاصی در این فروم با برخی دوستان دارم درج اینگونه پستهایی منجر به بسط اونها میشه

مدیریت محترم تالار هم لطفا کل این تاپیک رو حذف بفرمایند ( حتی بدون اجازه دوستمون royasaz_bam )

جناب آقای royasaz_bam امیدوارم شما هم موقعیت و مشکل بنده رو درک کنید , متاسفانه اینگونه پستهایی برای من مشکل ساز میشه , لطفا شما هم پیگیر حذف کامل این پستها باشید ( چون بنده مطلب درج کردم شما نمیتونید کل تاپیک رو حذف کنید پس لطفا متن داخلش رو به طور کامل حذف کنید )

البته اینگونه افرادی که عرض کردم کاملا قابل کنترل هستند ولی نه به شیوه ای مسالمت جویانه , یه مقدار اصطکاک میطلبه که شایسته شان تالار نیست

ممنونم از شما و مدیریت به خاطر اقدامتون

مدیریت محترم تالار اکسس لطفا در حذف کل تاپیک همکاری لازم رو مبذول کنید

خدانگهدار
متاسفم براي شما که اينگونه نگاره گر هستيد ... بايد بابت خريد اين CPSDپول خرج کني تا اينگونه و به اين سادگي از شخص محترم سرپرست تقاضاي حذف پست ننماييد ... شما مگه کي هستين که تو نظرات ديگران دخالت مي کنيد و خواستار حذف اون ميشيد ... ترس از اين داريد که همه اين CPSD رو ياد بگيرن و دست شما رو ببندن ... من خودم هم تو حيرتم که چرا در مورد اين CPSD که واقعا در موردش زحمت کشيده شده و رايگان در اختيار مردم قرار دادن در اين تالار در موردش کم صحبت شده يا وقتي هم که صحبت ميشه خواستار حذفش ميشن ... ولي من برخلاف شما اين بحث رو از اين به بعد بسطش خواهم داد ....

ARData
پنج شنبه 29 دی 1390, 09:24 صبح
من هم فکر نمي کنم نويسنده اين فايل کاربري مثل شما باشد ... اگه ثابت بشه من براي هميشه اين سات رو ترک مي کنم و هرگز از اين فايل استفاده نخواهم کرد ....
اگر هم چيزي گفتم به خاط ر ارزش اين برنامه است نه نويسندش ....
من نمونه فايل شما رو و بهتر از اونو مي نويسم و در سايت قرار مي دم و سر اين و اون هيچ منتي نخواهم گذاشت .... من هم ولگرد اين سايت نيستم .... يک هفته ديگه شاهد اين برخوردت باش ... فکر نکن با يک فايل نابغه شدي ... تخصص من ويژوال دات نت و 6 سي شارپ و ... هستش و الان هم دارم دوران دکتراي نرم افزار ر مي گذرونم ....

emami.sie
پنج شنبه 29 دی 1390, 09:42 صبح
با سلام
البته میدونم بنده حق اظهار نظر ندارم، اما به عنوان یک عضو کوچیک توی این سایت فقط خواستم بگم یه نگاه دوباره به پست های بالا بندازید... آیا واقعا در شأن این سایت هست!!!
راستش من که یه مقدار مأیوس شدم با دیدنش، و اینکه دلیل اون رو هم عدم بررسی پست ها توسط مدیران محترم این تالار میدونم و بهتره بگم خیلی وقته اصلا مدیران این تالار سری به این قسمت نمی زنند...
دوستمون ARDATA هم اگه یه سری به تاپیکهایی که با موضوع PDC مطرح شده و جوابهای استادمون Zero Defect رو بخونند حتما قانع خواهند شد که ایشون زحمت اکتیوایس رو کشیدند...
امیدوارم جسارت بنده رو ببخشید
یا علی

ARData
پنج شنبه 29 دی 1390, 10:44 صبح
ميدونين من از اين گفتگو چي دستگيرم شد ؟ خيلي خوب شد که چهره واقعيه نويسنده اين فايل زود آشکار شد ... منم به تمام کاربراني که از اين فايل دارن استفاده مي کنن توصيه مي کنم که ديگه اينکارو نکنن به دلايل زير :

1 - اين فايل داراي تاريخ expire مي باشد ...
2 - هنوز نويسنده مطمئن نيست که اين فايل بدون خطا کار ميکنه يا نه ... به خاطر همين با استفاده و بکارگيري کاربران مختلف و گزارش کاربران ، مي خواد به نقاط ضعف آن پي برده و پس از اصلاح آن و مطمئن شدن از بهبود آن . اونو به فروش برسونه پس هيچ دلسوزي در کار نيست ...
zero defect عزيز کاش منم اين جسارت رو داشتم که جواب توهين آميز شما به عرصه نمايش بذارم ولي من به اين سايت احترام ميذارم و افرادي مثل شما رو نمي دنم کي اجازه فعاليت ميده ؟؟؟؟ ...

Rasool-GH
پنج شنبه 29 دی 1390, 11:16 صبح
دوست خوبمون Zero Defect زحمات زیادی در این رابطه کشیدن و برای افرادی که با ایشون در ارتباط بودن کاملا روشنه که اهداف خیر خواهانه دارند
بهتره اقای ARData در حرفهاشون تجدید نظر بفرمایند

royasaz_bam
پنج شنبه 29 دی 1390, 22:09 عصر
یک ضرب المثل نمیدونم کجایی میگه سگی که واق واق نمیکنه کسی به اون لغت نمیزنه ...

این اکتیوکس هم اگر اهمیت نداشت اینجور منتقد نداشت

در هر صورت از نحوه عنوان این بحث متاسف شدم ولی نتیجه ای که در برداشت اهمیت و کارایی آن را بیشتر نشان داد.

Abbas Amiri
پنج شنبه 29 دی 1390, 22:36 عصر
ایکاش عزیزانمان حرمت والای خودشان را نگهدارند .خصوصا جناب ARDATA که به ایشان ارادت دارم . کسی مخالف انتقاد نیست ولی دوست خوبم انتقاد با زبان خوش بسیار کارامد تر وپسندیده تراست. اجازه دهید محیط گرم ودوست داشتنی تالارمان با این خطاب ها ملوث نشود.

RESMAILY
جمعه 30 دی 1390, 11:26 صبح
به نام خدا
با سلام. چرا اينقدر تلخ؟

abdoreza57
جمعه 30 دی 1390, 12:12 عصر
سلام

ضمن تشكر از تمامي دوستان كه تو اين تاپيك مطلب تگاشتند به خير يا رقابت

جناب نبيل عزيز بابت اكتيوكسات ممنون نه يك بار بلكه بارها و بارها گفته ام

به حق در كشوري كه قانون كپي رايت عمل نميشه مقيد كردن كاربران به استفاده از محصولات داراي لايسنس معتبر كاري سخت و دشوار مي باشد مثل استفاده از اكتيوكسهاي ورود عكس، ارسال پيامك يا ...... (سعي كردم از محصولات ارزشمند استاد نبيل نام نيرم) كه در صورت استفاده كاربر به اهميت و ارزش آنها پي خواهد برد ، روش كار با توابع موجود در آن يا چگونگي كد نويسي با وجود اين توابع توابع ايجاد شده با آن حسن ديگر داستان است

قطعا دير يا زود ايران با گذاراندن تمام مسائل ميبايست تن به قانون دهد و روزي فراخواهد رسيد كه اين بهشت نرم افزارهاي رايگان دنيا تبديل به برهوت و هواداران آن برهنه در پي ياور ؛ به اعتقاد من كسي اگر كساني همچون جناب پيروزمهر اگر در ميان ماست قطعا افتخاري براي همه و كمك و راهنمايي براي ريسدن به دنياي قانونمند استفاده از نرم افزار مي باشند

چندين ماه است كه از اكتيوكسهاي پاپ آپ تقويم جناب نبيل استفاده مي كنم شايد به مواردي هم برخورد كردم كه راه حلي نداشته ولي تمام اين موارد برميگردد به همان نكته اي كه گفتم استفاده از محصولات مجاز برايمان سخت است چه نسخه تريال چه نسخه نهايي چون عادت به استفاده از نرم افزارهاي رايگان ، قفل شكسته ، تقلبي داريم مرضي كه چون خوره به جانمان افتاده است

صادقانه بگم نبيل يك سرمايه براي برنامه نويسان در محدوده متوسط مثل استفاده از اكسس در برنامه نويسي است اميدوارم از اين سرمايه به كمال استفاده كنيم و حمايت معنوي باعث دلگرمي اين عزيزان هرچند با بيان اين نكته كه :

منظورم از سرمایه های تالار خودم نبودم , منظورم کسانی بودند که دارند پاسخ سئوالاتتون رو میدند از جمله آقای امیری و ...
در يك تاپيك و مقالات ارزشمند و سودمندي كه تو عرصه اكسس ارائه نمودند سند مدعاي ماست و اينكه فرمودند

استطاعت مالیم اونقدر هست که هیچ نیاز مالی در خصوص فروش ندارم این رو افرادی که تماس میگیرن جهت خرید و در اون بر خلاف عرف همه جا توصیه میکنم در خرید عجله نشه و دوران تست رو به صورت کامل طی کنند هم نمایانگره

تاسفم ار برداشت برخي هاست كه اول در چند مورد برنامه اي راتمجيد كرده و بيان ميكنند كه

اگر هم چيزي گفتم به خاطر ارزش اين برنامه است
بعد با چند جمله منتقدانه كه روبرو ميشوند و اينكه كسي اظهار نظري در مورد ايشان نكنند سرانجام متوجه ميشوند كه

من هم فکر نمي کنم نويسنده اين فايل کاربري مثل شما باشد ...
با همين يك مدرك به جان برنامه و زحمت بي حد نويسنده شده و ...

- اين فايل داراي تاريخ expire مي باشد ...
2 - هنوز نويسنده مطمئن نيست که اين فايل بدون خطا کار ميکنه يا نه ... به خاطر همين با استفاده و بکارگيري کاربران مختلف و گزارش کاربران ، مي خواد به نقاط ضعف آن پي برده و پس از اصلاح آن و مطمئن شدن از بهبود آن . اونو به فروش برسونه پس هيچ دلسوزي در کار نيست ...

چه ميشه كرد ؟................

یک ضرب المثل نمیدونم کجایی میگه سگی که واق واق نمیکنه کسی به اون لغت نمیزنه ...

من هيچ برداشتي از اين ضرب المثل نكردم ولي فرانسويها ميگن :

بهنر است آدم طرف حسادت مردم واقع شود تا طرف ترحم

موفق باشيد همه و همه

ali190
جمعه 30 دی 1390, 12:50 عصر
سلام بر همه دوستان
به شدت با عنوان تایپیک موافقم
اکثر چیزایی رو که تو برنامه نویسی آموختم مدیون جناب نبیل و سایر عزیزانی هستم که همیشه داشته هاشون رو با کمال میل و بدون هیچ گونه چشم داشتی در اختیار دیگران گذاشتند
علاوه بر مطالب علمی از ایشون باید درس اخلاق هم گرفت
جناب ARdata عزیز ، برادر گرامی ، یه نگاهی به پست شماره2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?323875-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%88%DA%A9%D8%B3%D9%87%D 8%A7%DB%8C-CPSD-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3&p=1422010&viewfull=1#post1422010) بنداز ، با دقت بخونش!
آیا از این پست شما داری عدم انتشار علم و دانش از طرف جناب نبیل رو برداشت میکنی که میگی :

ترس از اين داريد که همه اين CPSD رو ياد بگيرن و دست شما رو ببندن
(ایشون منظورشون جلوگیری از تبلیغ کارشون بود و به خاطر فروتنی و خضوعی که دارن میگن پست حذف شه)
اگر اینجوریه بهت پیشنهاد میکنم به جای حضور در مقطع دکترا سریعاً خودت رو به یه دکتر معرفی کنی ، چون شدیداً دچار توهم شدی
از جناب نبیل و سایر عزیزان به خاطر صبر و تحملشون تشکر میکنم
یاعلی

royasaz_bam
جمعه 30 دی 1390, 16:30 عصر
جمله صحیح ضرب المثل نمیدانم کجایی اینه :

......هیچ کس به یک سگ مرده لغت نمیزنه......

...منظور از آن اهمیت و کاربردی بودن این اکتیوکس است که اگر بدرد نمیخورد اینجور منتقد نداشت

امیدوارم برداشت اشتباه نشه زیرا دوستمون با آن ضرب المثل فرانسویش منظور مرا بهتر فرمود.

aromega65
جمعه 30 دی 1390, 17:05 عصر
بابا تمومش کنید دیگه بسه :عصبانی++:

wolfstander
شنبه 01 بهمن 1390, 09:55 صبح
بابا تمومش کنید دیگه بسه :عصبانی++:

خواستم یه حرفی بزنم، دیدم دوستم شاکیه ، بیخیال شدم
دوست خوبم ARDATA
من از شما هم به اندازه Zero Defect اکسس یاد گرفتم
خودم از توابع آقای آزادی و آقای میدانی (که بهش ارادت فراوان دارم و البته تو اکسل خیلی اذیتش میکنم) استفاده کردم
CSPD توابعی رو داره که اون دوتای بالایی ندارن
تابع آقای میدانی، Validdate تابع آقای آزادی رو نداره
ولی کار کردن باهاش راحت تره
از هردوتا استفاده میکنم
ولی نکته ای که هست، نه بحث پولشه نه بحث Expire شدن
خود من حتی اگه ایبوکی برای دانلود باشه، ولی صاحبش بگه که cd اش رو خودم میفروشم، حتما ً ازش میخرم و برای دوستانم هم کادو میگیرم و اجازه کپی بهشون نمیدم
بالاخره کسی وقت گذاشته
میخواد که اگه شما ازش استفاده میکنید، حداقل اسم شما رو بدونه
شاید بتونه از کمک شما استفاده کنه
اگه فرومی زده میشه، برای مسائل مادیش نمیتونه باشه
چون هزینه های نگهداری سایت و فروم خیلی بالاست
همه دوستانی که اینجا هستند، به قدری معلومات دارن که قابل مقایسه نیستند
نمیشه گفت که کسی بی سواده یا یکی خیلی علم داره
ماشاا... همه عالمند
همه ها
تعارف نیست این قضیه
سعی کنیم با هم و در کنار هم باشیم
وقتی شخصی مثل آقای انگوران ، تو این فروم هستش و ایشون کتاب هم چاپ کرده، و به سوالات ما/من بی منت جواب میده (البته الان داره برای کنکورش درس میخونه و مدتیه غیبت داره بعدا به حسابش میرسیم) و خیلی ساده پی ام میزنه و میگه فلانی اگه تو فلان قضیه کار کردی، به من هم یاد بده
دلیل بر بی سوادی ایشون یا علم بالای من نیست
دلیلش نیازیه که من توشرکتم بهش خوردم، این رو بتونم به آقای انگوران یاد بدم، تو جلد بعدی کتابش بذاره، فرداروز شما دیگه قرار نیست وقت بذارید
با مبلغ خیلی خیلی پایین، میتونید علم رو به دست بیارید
شما حق مشاوره به ازای هر سوال 100 تومن رو اگه داده باشید، میفهمید که یک کتاب 5 تومنی، چقدر ارزشمنده
ببخشید که زیاد حرف زدم
من تو فروم های پرشین تولز و دیسکاس بودم و با یه حرف اینجوری، کل فروم پکید و الان سوت و کوره
ولی از سال 85 تا امروز، برنامه نویس به همت همه دوستان ، از من بیسواد تا مدرسین آی تی سر پا مونده
من ستون اصلی نبودم، نهایتا ً سایه بان پنجره بودم
ولی خیلیا ستون اصلی بودن
هنوزم هستند
و امیدوارم که همیشه باشند
و ما هم از علم اونها استفاده کنیم
از همه تشکر میکنم

انگوران
شنبه 01 بهمن 1390, 10:57 صبح
با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان، يه نگاه اجمالي به مطالب اين تاپيك انداختم، گفتني ها رو دوستان گفتن بنده نظر خاصي رو عنوان نمي كنم جز آينكه مثل ساير دوستان تاكيد مي كنم آقاي پيروز مهر حق استادي گردن همه ما دارن و قضاوت اينجوري در مورد ايشون بي انصافيه.
در ضمن از دوست بسيار خوبم جناب آقاي بهرنگ بينش كه هميشه نسبت به ما لطف داشتن و دارن بسيار ممنونم.

royasaz_bam
شنبه 01 بهمن 1390, 12:21 عصر
وچه زیبا گفت دوستمانwolfstander (http://barnamenevis.org/member.php?26401-wolfstander)

و از آن زیباتر که فرموده : هرکس مرا کلامی بیاموزد من را بنده خویش کرده.

آخه ما پرنده های قفسی(شهرستانیهای دور از علم روز) برای پیدا کردن کتاب ساده خیلی مشکل داریم حال چه برسد که کسی باشه سوالات مارو جواب بده

بله که "هرکی بریزوه شاه دونه فکر میکنیم خدامونه"شایدبرای شماسوالی که مطرح میشه فکر کنید چقدر ناشیانه و ابتدایی باشه ولی، همچون جرعه آب برای تشنه لبی است.

کار شما عزیزان دست اندرکاران سایت و همه کسانی که با حوصله جواب سوالات به ظاهر کم اهمیت ما را میدهند یک دنیا ارزش داره ...