PDA

View Full Version : سوال: فرمول سینوس بین [0.2p]

Layla.Download
پنج شنبه 29 دی 1390, 13:42 عصر
با سلام

من دارم برنامه هایی که گفته شده رو حل می کنم اما زیاد مشکلال دارم و مجبور خیلی سوال بپرسم.
اگر بخواهم منحنی رسم کنم، فرمول سینوس بین [0.2p] چی میشه؟

با سپاس
لیلا

SAASTN
پنج شنبه 29 دی 1390, 21:36 عصر
فرمول سینوس بین 0 و 2Pi یعنی چی؟ برای بدست آوردن سینوس یه عدد باید از تابع Sin استفاده کنید که تو یونیت System تعریف شده. برای رسم منحنی هم که باید از Canvas و متد LineTo استفاده کنید. فقط توجه کنید که تابع Sin مقادیر زاویه رو در واحد رادیان می گیره؛ حالا شما باید بازه 0..2Pi رو به یه تعداد مشخص تقسیم کنید و سینوس هر کدوم از اون نقاط مشخص رو بدست بیارید و با LineTo ترسیم کنید. نکته دیگه ای باید بهش توجه کنید اینه که مبدا و جهت مختصات کامپیوتری و ریاضی با هم یکی نیستن، باید جهت Y رو معکوس کنید و به اندازه نصف صفحه ترسیم به پائین Offset بدین. و نکته آخر اینکه خروجی تابع سینوس تو بازه -1..1 هست، پس اگه بخواید منحنی حقیقی رو در واحد پیکسلی رسم کنید یه خط صاف رسم میشه که یه جاهایی یه پیکسل میره بالا یا پائین، تازه طول منحنی هم که 3 پیکسل میشه (Round(Pi)). برای همین کل ترسیم رو باید با یه مقیاسی بزرگ کنید تا منحنی درست دیده بشه.

موفق باشید

Layla.Download
جمعه 30 دی 1390, 20:26 عصر
با سپاس مجدد برای راهنمایی های خوب شما.
این مسئله رو هم با همان راهنمایی canvas که گفتید با تابع ARC حلش کردم.
بسیار عالی بود.
برنامه امم جواب داد و خیلی جالب بود.

سپاسگزارم
لیلا

SAASTN
جمعه 30 دی 1390, 23:15 عصر
با Arc? :متفکر:
چه پارامتهایی رو ارسال کردین؟ احیانا منحنی شبیه به قرمزه یا آبیه که نشد؟ چون منحنی سینوسی حقیقی اون سبزه ست.