PDA

View Full Version : بنظر شما یه برنامه چند زبونه رو چطور بنویسیم بهتره؟

Bithiah
یک شنبه 22 آبان 1384, 11:52 صبح
دوستان عزیز
می خواستم نظرتون رو راجع به این موضوع بدونم.
یکی از راهها که دیدم بعضی نرم افزارها ازش استفاده می کنن، اینه که مثلا caption و ...فرمها و کنترلها رو توی یه فایل ذخیره کنیم و هر بار که می خوایم فرمی رو لود کنیم بسته به زبون انتخابی کاربر، اونا رو بخونیم و بذاریم. می مونه موضوع Right-to-Left یا Left-to-Right بودن کنترلها که نحوه چینش کنترلهای یه فرم رو کاملا تحت تأثیر قرار می ده.
آیا روش خوب واستاندارد و کم دردسری سراغ دارین؟ لطفا نظرتون رو بدین. ممنون می شم. :لبخندساده

persianshadow
یک شنبه 22 آبان 1384, 21:17 عصر
سلام دوست عزیز

بهترین روش استفاده از یک فایل xml هست که بسادگی می تونی این تنظیمات رو درون اون انجام بدی

Bithiah
دوشنبه 23 آبان 1384, 08:17 صبح
ممنون از اینکه جواب دادین
منظور شما اینه که caption ها و ... رو توی فایل XML نگهداری کنم. درسته؟ چینش کنترلها رو روی فرم چیکار کنم؟
سوال اصلی من همینه.

jk
دوشنبه 23 آبان 1384, 08:55 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=23967

محمد میرمصطفی
سه شنبه 24 آبان 1384, 01:44 صبح
از NET. استفاده می کنی؟

Bithiah
سه شنبه 24 آبان 1384, 08:00 صبح
JK جان ممنون
من با استفاده از اون تاپیکی که شما لینکش رو دادین فقط فهمیدم که باید از Satellite Assembly ها استفاده کنم. ولی هرچقدر می گردم نمونه کدی که بتونم ازش کمک بگیرم پیدا نمی شه.
حقیقتش اول قرار بود با VB 6.0 کارکنم، ولی حالا نه می خوام با .Net بنویسم.
ممنون می شم راهنماییم کنین.

persianshadow
چهارشنبه 25 آبان 1384, 02:58 صبح
بازم سلام حالا قضیه فرق کرد اگه با دات نت می نویسی سعی کن درباره localization مطالعه کنی همه چی خیلی

راحت تر می شه

Bithiah
چهارشنبه 25 آبان 1384, 07:42 صبح
بازم سلام حالا قضیه فرق کرد اگه با دات نت می نویسی سعی کن درباره localization مطالعه کنی همه چی خیلی راحت تر می شه

دوست عزیز از راهنماییتون ممنونم.
فقط مسئله اینه که هر چی راجع به همین Localization هم دنبال راهنمایی عملی یا نمونه کد می گردم، چیز خوبی پیدا نمی کنم. می شه بیشتر منو راهنمایی کنین.
متشکرم

persianshadow
پنج شنبه 26 آبان 1384, 00:56 صبح
به زودی براتون اینجا یک نمونه برنامه می زارم

Bithiah
پنج شنبه 26 آبان 1384, 11:00 صبح
دوست عزیز persianshadow
خیلی ممنونم.
من منتظر هستم...

Bithiah
سه شنبه 01 آذر 1384, 08:07 صبح
من هنوز منتظر کمک دوستان عزیر هستم. لطفا اگه نمونه کدی هر چند ساده هم دارین، دریغ نکنین.