PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی تحت شبکه

aliburnout
پنج شنبه 29 دی 1390, 19:07 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
یه سوال داشتم . می خواستم بدونم که اگه بخوام یه برنامه ویندوزی رو پایگاه داده که روی یه سرور اینترنتی ارتباط بدم و با اون دیتابیس کار کنم باید چطور عمل کنم؟

senaps
جمعه 30 دی 1390, 00:08 صبح
احتمالا باید با کانکشن استرینگ کار کنین؟!!!! هرچند فکر کنم برنامه های ویندوزی،زیاد با دیتابیس های تحت نت رابطه ی خوبی نداشته باشن!!(فک کنم!)

aliburnout
جمعه 30 دی 1390, 10:05 صبح
احتمالا باید با کانکشن استرینگ کار کنین؟!!!! هرچند فکر کنم برنامه های ویندوزی،زیاد با دیتابیس های تحت نت رابطه ی خوبی نداشته باشن!!(فک کنم!)

با تشکر از پاسخ شما
منم می دونم که باید با کانکشن استرینگ کار کنم ولی چطوری تغرریش بدم برام مهمه . تو اون زمینه کمک کنید.
کاره من اینه که یه برنامه ویندوزی به دیتا بیس سایتم وصل بشه و اخباره سایتم رو از دیتا بیس بخونه ولی نمی دونم چطوری وصلش کنم.

senaps
جمعه 30 دی 1390, 10:31 صبح
کد های سی کول که همونه....یعنی شما همونجوری که میخوای با یه دیتابیس معمولی وصل بشی،کانکشن اترینگ رو میسازی....
کانکت میشی.....
کمند ها رو که نوشتی اجرا میکنی .....به همین سادگی!!!
همونجوری که گفتم،شک دارم ویندوزی ها mysql رو سپورت کنن....تو سایت کانکشن استرینگ بگیردین که ایا کدی برا کانکت شدن هست یا نه...

Farshid007
جمعه 30 دی 1390, 12:36 عصر
من هم رفتم دنبالش فهمیدم که باید با MY SQL کانکت بشی می تونی رفرنس هاشو از اینجا (http://www.box.com/shared/1xq2ma4iiz) دانلود کنید.
به این هم یه نگاه بندازید (http://www.codeproject.com/KB/database/ConnectCsharpToMysql.aspx)
من هم هنوز نتونستم کاری بکنم
من رو هاستم با مای اس کیو ال یه دیتا بیس ساختم و واسش یوزر هم تعریف کردم اما هنوز نتونستم با برنامم بهش کانکت بشم.
اگه چیزی پیدا کردید من رو هم در جریان بگذارید.

aliburnout
جمعه 30 دی 1390, 18:55 عصر
من هم رفتم دنبالش فهمیدم که باید با MY SQL کانکت بشی می تونی رفرنس هاشو از اینجا (http://www.box.com/shared/1xq2ma4iiz) دانلود کنید.
به این هم یه نگاه بندازید (http://www.codeproject.com/KB/database/ConnectCsharpToMysql.aspx)
من هم هنوز نتونستم کاری بکنم
من رو هاستم با مای اس کیو ال یه دیتا بیس ساختم و واسش یوزر هم تعریف کردم اما هنوز نتونستم با برنامم بهش کانکت بشم.
اگه چیزی پیدا کردید من رو هم در جریان بگذارید.

با تشکر از تمامی دوستان
مشکل حل شد و کد ها رو می زارم که اگه کسی نیاز داشت استفاده کنه
دیتا بیس من sql server 2008 بود

private string server;
private string database;
private string uid;
private string password;

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
server = "64.15.156.105";// IP سایت
database = "database name";// اسم دیتا بیس
uid = "database Username";// USERNAME
password = "database password";// Password
string connectionString;
connectionString = "Data Source= " + server + ";" + "Initial Catalog= " +
database + ";" + " User Id=" + uid + ";" + "Password=" + password + ";";
SqlConnection con = new SqlConnection(connectionString);
try
{
label1.Text = connectionString;
con.Open();
MessageBox.Show("Cannot :-)");
con.Close();
}
catch (MySqlException ex)
{
if (ex.Number == 0)
{ MessageBox.Show("Cannot connect to server. Contact administrator"); }
else if (ex.Number == 1045)
{ MessageBox.Show("Invalid username/password, please try again"); }
else
{ MessageBox.Show("Chek your Internet Connection"); }

}
}

در صورتی که خواستین برنامه رو به یه پورت خاص از آدرس IP خود وصل کنید شماره پورت رو بعد از IP با یه کاما بنویسید و پروتکل شبکه رو هم TCP/IP قرار بدین

SqlConnection con2 = new SqlConnection("Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;");

که باید DBMSSOCN=TCP/IP باشه

:لبخند:

Farshid007
جمعه 30 دی 1390, 20:32 عصر
با این مشخصاتی که گفتید این خطا رو میده:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Farshid007
جمعه 30 دی 1390, 20:39 عصر
با MY SQL هم که کانکت می شم این خطا رو میده
Host '2.176.221.173' is not allowed to connect to this MySQL server
توجه: 2.176.221.173 ip منه
با این کانکشن استرینگ:
Data Source= 173.0.56.88;Initial Catalog= mehrbox_dbms; User Id=mehrbox_user;Password=2351670;

Farshid007
جمعه 30 دی 1390, 20:41 عصر
اقا مشکل حل شد باید ip خودم رو به سی پنل تعریف می کردم!دمت گرم