PDA

View Full Version : حرفه ای: همکاری وهمفکری جهت ایجاد یک ریبون ساز ساده ولی بدون محودیت

Abbas Amiri
پنج شنبه 29 دی 1390, 23:17 عصر
با سلام به دوستان کنجکاو !
همانطور که می دانید نرم افزار Ribbon Creator محیط جامع و کاملی جهت ساخت ریبون است ولی محدودیت ایجاد کنترلهای خاص خودش را دارد . به همین جهت مجبور می شویم جهت بسط آن با ادیتورهای مختلف آنرا ویرایش کنیم که احتمال ایجاد خطا و همچنین عدم دسترسی مستقیم به فایل آیکونها و نیز عدم دسترسی مستقیم به فرمها و اشیا فایل اکسس مورد نظرمان جهت تنظیم OnAction وقت بر و آزاردهنده میشود. به همین دلیل در اینجا ازدوستانی که می توانند در ساختن برنامه ای که در حد ایده آلش کاملا ویژوال (مانند Ribbon Creator) ودر صورت نیافتن راهی جهت آن ، به ساخت دستورات XML بسنده شود ، دعوت می کنم نظرات وپیشنهادات وراهکارها و فایل های مکمل(.... , dll,ActiveX) به این تاپیک ارسال تا یک پروژه متفاوت ولی آموزنده و خلاقانه ایجاد کنیم .
لازم بذکر است که برنامه امان در محیط اکسس باید باشد.والا در VS2010 ++C تمپلت CustomUI موجود است و اگر کسی به آن محیط مسلط باشد می تواند آنرا تهیه کند.

aromega65
جمعه 30 دی 1390, 15:24 عصر
سلام لطفا دوستان اگه نظری دارند مضایقه نکنند چون واقعا کاربردی خواهد بود(برای استفاده از فایل های XML سایت های زیر مقدمه خوبی هستند)
[URL="http://www.vb123.com.au/toolbox/09_access/access2007ribbon.htm"]http://www.vb123.com.au/toolbox/09_access/access2007ribbon.htm[/URL

http://www.accessribbon.de/en/

Abbas Amiri
جمعه 30 دی 1390, 19:09 عصر
با سلام مجدد.
دوستانی که مایل به همکاری هستند ، توجه خود را معطوف موارد زیر نمایند .لطفا ابتدا خودتان مواردرا امتحان کنید و سپس نتیجه تحقیقاتتان را آپلود کنید.
1 - چگونگی نمایش وانتخاب ImageMSO که مجموعه آیکونهای آفیس می باشد . (همان مجموعه ای که در Ribbon Creator با انتخاب Select Image باز می شود)
2 - ایجاد تغییر همزمان ریبون ، با تغییر XML تولید شده برنامه

بزودی یک فرم اولیه از صفحه اصلی تعریف کنترلها ( منهای نمایش ریبون) جهت اظهار نظر وپیشنهادات دوستان ارایه خواهم کرد.

sajjad_kochekian
جمعه 30 دی 1390, 22:31 عصر
این ریبون ها در چه ورژن هایی استفاده می شود؟

Abbas Amiri
شنبه 01 بهمن 1390, 00:16 صبح
برای ورژن های 2007 به بعد میتوان استفاده کرد.

Abbas Amiri
دوشنبه 03 بهمن 1390, 01:20 صبح
سلام مجدد .
همان طور که گفته بودم یک قسمت از طرح را آماده کردم که ساده ترین قسمت آن بود. جمع آوری اطلاعات مربوط به تبها ، گروه ها وکنترل ها وذخیره آنها دریک جدول . قدم بعدی تبدیل این اطلاعات به کد XML است. ازدوستان خواهش می کنم برای قسمتهای بعدی اطلاعات عملی جمع کنند .منظورم نمایش ریبون بواسطه کد XML است .خواهشمنم اطلاعات را آزمایش وسپس ارائه نمایید یک نفر به تنهایی از عهده کار بر نخواهد آمد.
دیدن روشهای اعمال شده در فایل ضمیمه جهت دوستان متوسط ومبتدی خالی از لطف نخواهد بود.
ماژولهای basGDIPlus ,basRibbonCallbacks , basRibbonGlobals مربوط به نرم افزار Ribbon Creator است ودر قسمتهای بعدی مورداستفاده قرار خواهد گرفت

مهدی د
دوشنبه 03 بهمن 1390, 12:26 عصر
سلام برنامه کامپایل نمی شه آیا باید ریفرنس خاصی را تیک بزنیم؟

Abbas Amiri
دوشنبه 03 بهمن 1390, 17:07 عصر
رفرنس
Microsoft Office 1x.0 Library
ضمنا فرم SetRibbon را اجرا کنید

بهزادانلاین
دوشنبه 03 بهمن 1390, 19:57 عصر
رفرنس
Microsoft Office 1x.0 Library

سلام اين رفرنس رو ندارم چيكارش كنم؟

Abbas Amiri
دوشنبه 03 بهمن 1390, 20:23 عصر
در Access 2007 رفرنس Microsoft Office 12.0 Library
در Access 2010 رفرنس Microsoft Office 14.0 Library

aromega65
جمعه 19 اسفند 1390, 21:45 عصر
جناب امیری کماکان منتظر نتیجه کار هستیم استاد عزیز

Abbas Amiri
جمعه 19 اسفند 1390, 22:13 عصر
از توجهتان ممنون
همانطور که درعنوان تاپیک درج کرده ام ، " همکار وهمفکری " ، دلیل آن روشن است این کارسنیگنی است ودر چند قسمت کار دارد وهمانطور که حدس زده بودم در قسمت نمایش دیالوگ جهت آیکون های پیش فرض اکسس که ترجیحا بایستی بیشتر برآنها تکیه کرد و مهمتر ازآن نمایش آنلاین این آیکن ها در برنامه همانطور که در برنامه Ribbon Creator هست ، کار اگر نشدنی ولی بسیار مشکلی است . البته روی فرم اصلی برنامه خیلی کارکردم ، صدها خط کدنویسی و تاحد ممکن کاربر پسند با امکان درج آیکونهای غیر از ایکنهای اکسس و ایجاد کد XML بصورت اتوماتیک .
اما نه کسی پیشنهادی داد نه راهنمایی و این کلاه برای سربنده به تنهایی بزرگ است . بزودی بروی فایل تکمیل نشده کمی ویرایش میکنم و خطاهای احتمالی را میگیرم و انچه را دربضاعتم بوده را دراختیار دوستان قرار میدهم .

aromega65
دوشنبه 22 اسفند 1390, 19:37 عصر
جناب امیری
در این سایت نمونه یک ریبون ساز قرار داده شده ولی من نتونستم تو سایتش عضو شم و دانلودش کنم
http://www.access-programmers.co.uk/forums/showthread.php?t=222872

Abbas Amiri
دوشنبه 22 اسفند 1390, 19:46 عصر
از لینک زیر استفاده کنید
http://www.ribboncreator.de/en/index.php?Download

بهتر است دوستان کمی با این نرم افزار کارکنند تا بهتر بتوانند نظر بدهند

ARData
سه شنبه 23 اسفند 1390, 12:54 عصر
براي ايجاد ريبون هاي پيشرفته مي تونين از اکيو ايکس CodeJock استفاده نماييد ...

Abbas Amiri
سه شنبه 23 اسفند 1390, 19:28 عصر
با سلام ، اگر نمونه ای ویا موردی در موضوع فوق دارید لطفا دریغ نفرمایید.

Abbas Amiri
سه شنبه 23 اسفند 1390, 23:45 عصر
سلام خدمت دوستان و همه اساتیدی که هیچ کمک و حداقل راهنمایی نکردند .

متاسفانه بیشتر از این نمی توانم روی این مسئله بتنهایی کار کنم و نتیجه ناقص و کم وبیش دارای باگ حاضر را تقدیم به دوستان می کنم . احتمالا آنهایی که از بنده آماتورتر هستند ، نکات آموزشی خواهند یافت اگر چه در ماژول ایجاد XML ریبون با توجه به کمبود وقت نتوانستم آنرا اصولی طراحی کنم ودر بقیه جاها هم اثرات شتابزدگی بچشم می خورد ولی این نواقص را اساتید بر بنده خواهند بخشید.
در لینک زیر راهنماییهای خوبی جهت برنامه نویسی جهت ریبون وجود دارد که خواهشمنداست ابتدا آنرا ملاحظه و سپس سوالات خود را مطرح سازید ( من هم هنوز خیلی آماتور هستم)
http://www.accessribbon.de/en/?FAQ
در ضمن از کنترلهای ردیف میانی که فونت قرمز دارند فعلا نمی توان استفاده کرد. بدلیل اینکه دارای زیر مجموعه هستند
تصاویری را که مایلید در ریبون نمایش داده شوند تا حدممکن کم حجم نموده وبه فولدر Icons داخل پوشه Ribbon منتقل کنید
البته راههای دیگری در برخی قسمتهای برنامه وجوددارد . مثلا میتوان تصاویر را دریک جدول ذخیره و ازآنجا لود کرد و خیلی از مسائل دیگر ...

aromega65
سه شنبه 23 اسفند 1390, 23:58 عصر
جناب امیری خسته نیاشید
واقعا عالیه
تا همین جا ایول داره
من مطمئنم شما وقت بزارید تمومش میکنید

Abbas Amiri
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 18:25 عصر
سلام ،
بطور کلی برای هرکدام از کنترلهای ریبون روالهای رویدادی وجوددارد . مثلا برای باتن ها OnActionButton ویا برای چک باکس OnActionCheckBox و یا ... که همه این روالها در ماژول basRibbonCallbacks می باشند یکی ازراههایی که میشود رخدادهای کنترلها را مدیریت کرد این است که داخل این ایونت ها از ساختار Select Case Control.ID ... End Select استفاده کنید وبرای هرکدام ازکنترلها مورد نظر کدهای مناسب را بنویسید

Select Case Control.ID
Case "btn1"
DoCmd.OpenForm "MyForm"
Case "btn2"
DoCmd.OpenReport "MyReport"
Case "btn3"
DoCmd.RunMacro "MyMacro"

End Select

Abbas Amiri
شنبه 27 اسفند 1390, 21:09 عصر
با سلام مجدد خدمت دوستان
در فایل تغییراتی ایجادکردم نظیر ارسال ریبون به فایل دیگر ، انتخاب تصویر ازهرمکان وکپی آن در پوشه آیکونها ، امکان انتخاب گزینه موجود در منوی آفیس ، همچنین ایجاد فانکشن جهت باز کردن فرمها و گزارشات
اگرچه باتوجه به بعضی از ضعفها ، بکاربردن ریبون انچنان که باید دلچسب نیست ولی خالی ازلطف هم نیست