PDA

View Full Version : نصب برنامه درسیستم دیگه نوشتن بک کد برای تغییر بانک

aknj56
جمعه 30 دی 1390, 00:13 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
برنامه ای درست کردم و میخام براش ستاب بسازم چی کار کنم که وقتی روی یک سیستم دیگه نصب بشه به اون بانکی که همراه برنامه میخام پیوست کنم کانکت بشه چون توی سیستم خودم یک چیز دیگست و کانکشن استرینک برنامه به همان بانکی که در sql سیستم خودم هست وصل میشه لطفا کمک کنید اون کدی که باید این کارو انجام بده توی یک ماژول برام بنویسید با تشکر

aghayex
جمعه 30 دی 1390, 11:28 صبح
دوست عزیز این چه نوع طراحی برنامه ای هست که شما انجام دادیت
یه برنامه می تونه اصلا دیتابیس نداشته باشه و یا چندین دیتابیس داشته باشه اما اینکه شما برای سیستم خودت یه دیتابیس داشته باشی و برا سیستم دیگه یه دیتابیس دیگه چیز غیر معموی هست حالا اگه اینطوری هست که شما می گید می تونی برنامتو طوری طراحی نی که اولین باری که اجرا می شه از کاربر بپرسه که کاربر عادی هست یا مدیر و در اونجا دیتابیس مورد نظرتو اتچ کن

shadi khanum
جمعه 30 دی 1390, 16:25 عصر
فک کنم aghayex مشکل شما رو اشتباه متوجه شده باشه. ببین دوست عزیز شما اگه تو برنامت دیتابیس استفاده کردی واسه اینکه connectionstring رو بسازی که برنامه به کجا وصل بشه باید قبل از ورود به برنامه یه فرم تنظیمات داشته باشه که کاربر بگه سرور Sql چیه و نام دیتابیس و user و pw رو وارد کنه، بعد شما این تنظیمات رو یه جایی تو Xml ذخیره کن و دفعه بعد که برنامه run میشه برو از اونجا بخون.. کلا تو برنامه هایی که دیتابیس داره حتما یه فرمی برای خوندن تنظیمات دیتابیس و اس کیو ال مشتری میذارن
موفق باشی

reza69
دوشنبه 17 بهمن 1390, 11:37 صبح
من فکر کنم هیچ کدومتون متوجه سوال ایشون نشدید
دوست من موقع تنظیم ارتباط بین نرم افزار و sql شما باید
اگر پایگاه داده شما Sql Server ولی نه به صورت یک سرور . بلکه پس از طراحی می خواهید دیتابیس خود را Detach کرده و همراه برنامه ارسال کنید در این صورت باید گزینه Microsoft SQL Server Database file را انتخاب کنید
نه Microsoft SQL Server
82110

فرید نجفلو
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:38 عصر
این موردی که شما مد نظر دارین امکان داره راحتم هست ولی یه مشکل اساسیداره که این فقط تو نسخه sql server Express امکان داره! تو همین عکس در قسمت description هم به این موضوع اشاره شده.

اینم یه نمونه کانکشن استرینگ(نیازی به ماژول نداری!)
./ SQLEXPRESS;AttachDbFilename=X:\DbFolderPath\DB.mdf ;IntegratedSecurity=True

aknj56
سه شنبه 18 بهمن 1390, 09:13 صبح
با سلام خدمت شما دوستان عزیز و باتشکر از عنایات شما
من این کدها رو توی یک ماژول نوشتم ولی کار نمی کنه
Imports System.Data.SqlClient

Module Module1
Public Function ConncetDb() As SqlClient.SqlConnection
Dim cnn As New SqlConnection
cnn.ConnectionString = "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=dblib.mdf;Int egrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"
Return cnn
End Function
End Module
بعد اومدم اون کانکشن استریک که تو برنامم هست رو غیر فعال کردم و به جاش این ماژول را آوردم ولی باز هم نمیشناسه اون بانکی که همراه فایل اصلی گذاشتم

فرید نجفلو
سه شنبه 18 بهمن 1390, 15:29 عصر
بهتر بود پیغام خطا رو هم می ذاشتین

در حالت عمومی اینا رو می تونم بگم:
اول شما مسیر کامل dblib.mdf رو وارد کنید. اگه فایلتون تو همون پوشه برنامتونه از متد زیر هم می تونید استفاده کنید
Application.StartupPath & "\" & "dblib.mdf"
قبلا هم گفتم که این فقط تو نسخه sql server Express امکان داره پس نگارش sql server رو هم چک کنید
و بهتره این تابع تون رو طوری تغییر بدین که حداقل نام سرور رو بگیره وبا استفاده از اون connection string تولید کنه تا بعد ها بدردتون بخوره.