PDA

View Full Version : اتصال PC به یک دستگاه جانبی حافظه دار و نوشتن در حافظه و خواندن از حافظه آن

mohandese_javan
جمعه 30 دی 1390, 12:54 عصر
سلام
یه دستگاه جانبی دارم حالا طولانیه بخوام توضیح بدم چیکار میکنه،با پورت سریال بهش وصل شدم ولی دقیقا نمیدونم توش چیه و چه آی سی یا میکروکنترلری داره. فقط تو دفترچه راهنما آدرس خانه های حافظه رو گفته
حالا میخوام اطلاعات رو از حافظه دستگاه بخونم و توسیستم نشون بدم و ذخیره کنم، با زحمت تونستم بهش متصل بشم و اطلاعاتش رو با یه نرم افزاری که شرکت سازنده همراش داده بخونم، ولی من میخوام خودم با برنامه ای که خودم می نویسم بهش وصل بشم و اطلاعات رو بخونم و بنویسم
چیکارکنم؟
چه زبان برنامه نویسی؟سطح بالا؟مثل دات نت یا سطح پایین مثل اسمبلی؟
اصلا از کجا شروع کنم؟
لطفا کمک کنید احتیاج دارم
ممنون

mhsaleh
جمعه 30 دی 1390, 17:07 عصر
اولین قدم پیدا کردن پروتکل ارتباطی دستگاه است. یعنی شما باید بدانید چه پیغامی به دستگاه بفرستید که جواب درخواست شما را بدهد و همچنین باید بدانید دستگاه به چه فرمتی جواب پاسخ شما را می دهد.
پس از بدست آوردن این اطلاعات شما می توانید با هر زبان برنامه نویسی با استفاده از درگاه سریال کامپیوتر با آن ارتباط برقرار نمایید.
انتخاب زبان برنامه نویسی بسه به شرایط نرم افزار شما دارد مثل این که در چه محیطی قرار است استفاده شود (ویندوز یا لینوکس).

mohandese_javan
شنبه 08 بهمن 1390, 20:13 عصر
ممنون
من به یه نتایجی رسیدم
حدس میزنم از پروتکلی به نام Modbus استفاده میکنه
حالا این پروتکل چیه؟ و چطور باهاش کارکنم مهمه
کسی میتونه کمک کنه؟
کامپوننتی که این پروتکل رو پیاده سازی کنه کسی داره؟

sharin
یک شنبه 09 بهمن 1390, 16:57 عصر
سلام.

در دفترچه ي راهنماش گفته كه شما از هر نرم مي تونيد براي كنترلش استفاده كنيد ؟!
اين كاملا بر مي گردهه به هدف شركت سازندهه ...
اون ميكرويي كه توي دستگاه هست با يه سري كد هاي مد نظر كارخانه ي سازندهه كد شدهه ... ، يعني ممكنه اون شركت نخواد اين اجازهه رو به شما بدهه و از يه پروتكل كاملا انحصاري استفادهه كردهه باشه كه هر كسي مي توني بسازهه ...
در مورد اين پروتكل چيزي نشنيدم ، اما مي تونيد توي نت سرچ بزنيد.

در نهايت جور كردن برنامه ي سمت سخت افزار و PC كار ساده اي نيست ... ، حتي براي سازندش ...
اگر هم شدني باشه ، ببينيد نسبت به زماني كه مي گيرهه مي ارزه يا نه ...

موفق باشيد.
يا علي.