PDA

View Full Version : سوال: حذف سال از تنیجه تابع ?(MyVar.FormattedCurrentDate(RoozMaheMatni)

royasaz_bam
شنبه 01 بهمن 1390, 04:01 صبح
نتیجه این تابع از اکتیوکس برابر با عبارت :
....شنبه 01 دی 1390 ....
می باشد حال میخواهم سال از انتهای این عبارت حذف بشه
یعنی عبارت تنها بشه :... شنبه 01 دی ...
با تابع left را انجام دادم ولی بدلیل متغییر بودن تعداد حروف در روزهای هفته و ماه نتیجه جامعی نمیده

باسایر توابع نام رو و شماره روز و نام ماه جاری مینوان این نتیجه را بدست آورد ولی بدنبال راه سریعتر و آسان تری هستم آیا دوستان میتوانند کمک کنند....
...جواب را برای برنامه سررسید ساده با امکان درج مناسبتهای شخصی مخواهم در در عکس ذیل آمده81190این برنامه ای ساده با قابلیت نمایش مناسبتهای تاریخی امکان نمایش مناسبتهای شخصی را داره که به کمک اکتیوکس cpsd pdc نوشته شده که همانطور مشاهده میشود مناسبتهای تاریخی را بارنگ صورتی و مناسبتهای شخصی را با رنگ قرمز نمایش میدهد و اگر مناسبتی نباشد با رنگ سبز ....
این برنامه ساده بدون این اکنیوکس برای من کمتر از آماتور کاری نشدنی بود ولی حال میتوانم بگویم برنامه ای ساده ... فقط تنها مشکلم حذف از سال از آخر مناسبت تاریخی است.....
اگر بدرد کسی هم میخوره عنوان کنه تا روی سایت بگذارم ...

aromega65
یک شنبه 02 بهمن 1390, 20:28 عصر
سلام
بی زحمت برنامتو بزار تو این تاپیک قطعاً بدرد میخوره
با تشکر
http://barnamenevis.org/showthread.php?53141-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/page41

royasaz_bam
دوشنبه 03 بهمن 1390, 02:14 صبح
حتما دو سه مورد دیگر است که اضافه به برنامه بکنم که نمونه هایش را توی عکس ذیل است باز هم کاملترش میکنم و حتما میزارمش
81290ف
فقط یک مورد سوال است آن هم پیدا کردن نام فیلدی که حاوی تاریخ روز جاری می باشد در فرم موجود اگر دقت نمایید 14 فیلد داریم کا حاوی تاریخ میباشند و میخواهیم ابتدا نام فیلدی که حاوی تاریخ روز جاری میباشد یافت مثال "text2" سپس زمینه آن به رنگ دیگری در بیاید "text2.backcolore = vbred"
البته این کار رو انجام دادم ولی نه از راه اصولی و استانداردی با دو تا شرط iif هفت لایه نام فیلد بدست آمد تازه بعد از آن با 14 شرط if توانستم نغییر رنگ زمینه را اعمال نمایم که این حجم و تعداد زیادی دستور میباشد به دنبال راه سریعتر و مطمعا تری هستم تکرار میکنم به طور مثال در فرم موجود دارای 14 عدد تکست باکس از text0 الی text13 میباشم که یکی از این فیلدها حاوی تاریخ امروز میباشد حال اگر بخاهیم بعد از پیدا کردن فیلد مربوطه تغییر رنگ زمینه اعمال شود په باید کر لازم به ذکر است کلیه فیلدها unbloude میباشند و برای پیدا کردن فیلد مربوطه باید متکی به فرم موجود بود؟؟؟؟